Jak pokonałam depresję i nerwicę

Wydawnictwo: Stu­dio Astrop­sy­cho­lo­gii
poradniki

Jeżeli czujesz się zagubiony i myślisz, że nic dobrego już Cię w życiu nie spotka, jesteś przegrany oraz lęk na zawsze zadomowił się w Twojej psychice, a jedyną ulgę mogłaby Ci przynieść śmierć, to wiedz, że doskonale Cię rozumiem.

Lisek | 2013-11-13

Jedna z najgorszych książek, jakie miałam w ręku. Tytuł jest niezwykle mylący, bowiem 3/4 książki opisuje ataki lęków autorki. Końcówka traktuje o jej cudownym uleczeniu za pomocą silnej woli i wmawiania sobie, że się nie boi.

Ta książka może narobić tylko szkody - zarówno chorym, którzy uwierza, że problem tkwi w braku ich silnej woli i że mogą sobie ze wszystkim poradzić sami w magiczny sposób. Nie polecam jej także podsuwać osobom żyjącym z osobą dotkniętą nerwicą lub depresją, choć autorka pisze przede wszystkim o nerwicy. Osoba postronna po przeczytaniu lektury może uznać, że wyleczymy się sami w kilka dni, jeśli tylko wmówimy sobie, że wcale się nie boimy i nie mamy lęków.

BUBEL, BUBEL, BUBEL!!!

Natalia Tokarska | 2016-06-11

Kolejna z książek, która poświadcza, że dosadnie i treściwie można ująć prawdy życiowe w stu stronach, a nie koniecznie w pięciuset.
Tytuł jednoznacznie ukierunkowany, aczkolwiek warto sięgnąć, polecam, gdyż każdy z osobna może znaleźć coś dla siebie.

Timajos85 | 2014-08-27
Przeczytana: 27 sierpnia 2014

Książka opisuje fenomen autorki, która jako chora na nerwicę i depresję, dzięki pracy nad sobą, polegającej na afirmacjach, wizualizacjach ulega wyleczeniu. Opowieść wlewa dużo nadziei w serca chorych. Historia autorki jest mi bliska z różnych powodów.. nie mniej jednak ciężko uwierzyć, że samymi afirmacjami można odnieść takie rezultaty, ale z drugiej strony z doświadczenia wiem, że walka z chorobą psychiczną poza farmakoterapią, polega głównie na psychoterapii i pracy nad sobą więc kto wie, może autorka ma rację? Oceńcie sami:)

Kudamononomono | 2015-10-25
Przeczytana: październik 2015