zrób to od razu

Wydawnictwo: Rebis
poradniki

Dzięki książce zrób to od razu. Program Osobistej Efektywności ludzie na całym świecie pracują sprawniej i nadają tempa swojej karierze. Teraz przyszła twoja kolej: dowiedz się, jak zorganizować sobie pracę, by zwiększyć wydajność i znaleźć więcej czasu na to, czym naprawdę chcesz się zajmować. Autor na podstawie swego wieloletniego doświadczenia radzi m.in. jak: panować nad nadmiarem in

ivv | 2015-11-06

Na początku czytałam z zachwytem, bo tyle porad jak uporządkować emaile, jak ogarnąć biurko, jak wykonywać zadania w pracy, jak wszystko zaplanować.
Ale potem to już było powtarzanie tego samego, więc od połowy przekartkowałam.
Stanowczo za długie i za rozwleczone. O co najmniej 50%.

Luu | 2013-09-11
Przeczytana: 05 września 2013

"Zrób to od razu" jest typowym poradnikiem, rzeczowo i wyczerpująco opisującym zagadnienie zarządzania czasem. Autor, ze względu na swój zawód i pochodzenie, głównie opierał się na przykładach z korporacji o anglosaskiej kulturze organizacyjnej. Na szczęście przekazywane w nich wskazówki mają charakter uniwersalny, więc spokojnie można wykorzystać je w życiu codziennym. Do najważniejszych porad osobiście zacząłem się stosować i widzę już pierwsze pozytywne efekty.

Słabą stronę książki stanowią opisy korzystania ze specyficznych narzędzi. Niektóre z nich mają wąskie praktyczne zastosowanie, inne są anachroniczne, zaś jeszcze kolejne mają znakomite, o wiele tańsze zamienniki. Z mojej perspektywy najbardziej użytecznymi narzędziami, z których dotychczas nie korzystałem okazały się kalendarz i lista zadań zintegrowane z programem pocztowym. Świetna sprawa, zarówno w pracy, jak i do zarządzania wolnym czasem.

Mimo, że sam jedynie przekartkowałem kilka sporych fragmentów, to z czystym...

Nie dałam rady skończyć. Typowe amerykańskie motywacyjne bzdety, jakich pełno. Nie dla mnie, ale może są ludzie, którym rady zawarte w tej książce faktycznie pomogą.

nrm | 2011-05-08

Parę ciekawych rad, poza tym straszny bełkot jak to w amerykańskiej literaturze. Zresztą nawet chwalone GTD mogło by być skrócone o przynajmniej 50% objętości ;) Ale to już taka branża.

Dobry cytat: "Większość ludzi ponosi porażkę, ponieważ brakuje im wytrwałości w tworzeniu nowych planów w miejsce tych, które zawiodły".

Artur Klemencki | 2014-02-07

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Bez szału. Kilka praktycznych rad ale bez jakiś innowacji. Raczej momentami wręcz czytałem dość niechlujnie i bez większego skupienia. Można ją spokojnie skrócić o 40%.

arturstelmach | 2016-04-11
WeirdAlien | 2015-09-12