Rozwój osobisty człowieka rozumnego

Tłumaczenie: Urszula Zinserling
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Akademia Rozwoju Osobistego". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: MT Biznes
Personal development for smart people : the conscious pursuit of personal growth
978-83-61732-77-8
Osobowość, Samorealizacja
poradniki
fiona

Prawdziwy rozwój osobisty nie jest ani szybki ani łatwy, choć sprytni doradcy handlowi obiecują „szybkie i łatwe” wyniki w tej dziedzinie. Osiągnięcie poważnych rezultatów wymaga ciężkiej pracy, odwagi i samodyscypliny, a takich rezultatów nie osiągną ci, którzy kurczowo trzymają się wyobrażeń o samorealizacji bez wysiłku. Rozwój osobisty człowieka rozumnego odkrywa nagą prawdę o tym, czego...

Rozwój osobisty człowieka rozumnego odkrywa nagą prawdę o tym, czego świadomy rozwój wymaga od człowieka. Dzięki lekturze niniejszej książki poznasz siedem uniwersalnych zasad, kryjących się za każdym wysiłkiem na rzecz pomyślnego rozwoju (prawda, miłość, moc, jedność, władza, odwaga i inteligencja). Poznasz także praktyczne, odkrywcze metody poprawy zdrowia, udoskonalenia związków, osiągnięcia sukcesu zawodowego, finansowego i zapewniające powodzenie w wielu innych sprawach.
Przekonasz się, że możesz:

stać się świadomym twórcą własnego życia, zamiast błąkać się bez nadziei i celu.
cieszyć się spełnieniem zawodowym, które uwzględnia twój szczególny sposób autoekspresji.
nawiązywać umacniające związki z kochającymi, dobranymi partnerami.
budzić się wcześnie rano zmotywowany, pełen energii i entuzjazmu.
osiągać inspirujące cele dzięki zachowywaniu dyscypliny w codziennych przyzwyczajeniach.
rozstrzygać spory między logiką a intuicją, a tym samym doznawać wewnętrznego olśnienia.
czerpać obfite dochody wnosząc autentyczną wartość w życie innych ludzi.

Ta fascynująca książka, przedstawiająca świeże i uczciwe spojrzenie, a równocześnie wysoce motywująca, pomoże ci w dokonywaniu odważnych odkryć, w twórczej autoekspresji oraz w świadomym podejmowaniu niezwykłej ludzkiej wędrówki.

źródło opisu: http://www.mtbiznes.pl/b543-Rozwoj-osobisty-czlowieka-rozumnego.htm

źródło okładki: http://www.mtbiznes.pl/b543-Rozwoj-osobisty-czlowieka-rozumnego.htm

fiona | 2013-03-03
Przeczytana: 02 marca 2013

Szczerze polecam osobom chcącym się doskonalić i pracować nad charakterem.Powiedziałabym,że to taki elementarz podstawowych zasad , które pozwolą podążać przez życie bardziej świadomie.
Steve Pavlina, zanim poświęcił się pomocy innym w pracy nad rozwojem osobistym, pracował w branży komputerowej- pisał programy.
Wiele firm wpuszczając na rynek jakiś program komputerowy udostępnia jego darmową wersję do testowania przez 30 dni.Nawiązując do tej metody Pavlina proponuje wprowadzać zmiany w życie na tej samej zasadzie.Jeśli chcemy np. odstawić kofeinę , nie pijmy kawy przez 30 dni.Przetestujemy wtedy czy nam to służy i jak się czujemy.Jeśli stwierdzimy,że to nie dla nas po 30 dniach wracamy do poprzednich przyzwyczajeń.
Bardzo mi się spodobał taki pomysł bo podejmując jakieś postanowienie nie musimy z góry zakładać,że to na całe życie.Spróbujmy chociaż przez 30 dni.:)
Książka podobała mi się również z tego powodu,że autor wie o czym pisze.Wiele rad danych czytelnikowi przetestował na...

Labirynt Human | 2015-08-22
Przeczytana: 22 sierpnia 2015

książka pomocna, ale bez cudów. No i dobrze.

mts | 2016-02-02
Przeczytana: 02 lutego 2016

Dość kompleksowa książka, starająca się przedstawić zagadnienie rozwoju osobistego możliwie szeroko. Autor na początku przedstawia ogólne zasady, które następnie stosuje w poszczególnych dziedzinach życia. Mimo tego, że książka mogłaby być krótsza i często bardziej konkretna - uważam ją za wartościową a rady Pavliny są przydatne, zdroworozsądkowe i takie, które każdy może dopasować do własnego życia.

Dejmiann | 2016-01-25
Przeczytana: 12 października 2015

Bardzo ciekawy punkt patrzenia na świat. Autor przedstawia że całe doskonalenie się można rozłożyć do zaledwie kilku bazowych konceptów. Przymykając oko na te sztuczne ramy i klasyfikatory (które poniekąd mogą być potrzebne do prawidłowego zmapowania poglądów autora) książka jest bardzo ciekawa.

Andrzej Glogowski | 2012-11-14
Przeczytana: 12 stycznia 2012

Tę książkę napisał kompletny pacan i gość który na niej chciał zobic- lektura płytka głupia i zasadnoczo bezwartościowa : ble ble ble - ale jestem WIELKI

Anye | 2017-02-19
Rafał | 2017-01-21