Rozwój osobisty człowieka rozumnego

Okładka książki Rozwój osobisty człowieka rozumnego Steve Pavlina
Okładka książki Rozwój osobisty człowieka rozumnego
Steve Pavlina Wydawnictwo: MT Biznes poradniki
poradniki
Personal development for smart people : the conscious pursuit of personal growth
MT Biznes
2008-01-01
2008-01-01
978-83-61732-77-8
Urszula Zinserling
Osobowość Samorealizacja

Bardzo dobra pozycja książkowa. Polecam. :)

Bardzo dobra pozycja książkowa. Polecam. :)

Dość kompleksowa książka, starająca się przedstawić zagadnienie rozwoju osobistego możliwie szeroko. Autor na początku przedstawia ogólne zasady, które następnie stosuje w poszczególnych dziedzinach życia. Mimo tego, że książka mogłaby być krótsza i często bardziej konkretna - uważam ją za wartościową a rady Pavliny są przydatne, zdroworozsądkowe i takie, które każdy może dopasować do własnego życia.

Bardzo ciekawy punkt patrzenia na świat. Autor przedstawia że całe doskonalenie się można rozłożyć do zaledwie kilku bazowych konceptów. Przymykając oko na te sztuczne ramy i klasyfikatory (które poniekąd mogą być potrzebne do prawidłowego zmapowania poglądów autora) książka jest bardzo ciekawa.

książka pomocna, ale bez cudów. No i dobrze.

książka pomocna, ale bez cudów. No i dobrze.

Szczerze polecam osobom chcącym się doskonalić i pracować nad charakterem.Powiedziałabym,że to taki elementarz podstawowych zasad , które pozwolą podążać przez życie bardziej świadomie.
Steve Pavlina, zanim poświęcił się pomocy innym w pracy nad rozwojem osobistym, pracował w branży komputerowej- pisał programy.
Wiele firm wpuszczając na rynek jakiś program komputerowy udostępnia jego darmową wersję do testowania przez 30 dni.Nawiązując do tej metody Pavlina proponuje wprowadzać zmiany w życie na tej samej zasadzie.Jeśli chcemy np. odstawić kofeinę , nie pijmy kawy przez 30 dni.Przetestujemy wtedy czy nam to służy i jak się czujemy.Jeśli stwierdzimy,że to nie dla nas po 30 dniach wracamy do poprzednich przyzwyczajeń.
Bardzo mi się spodobał taki pomysł bo podejmując jakieś postanowienie nie musimy z góry zakładać,że to na całe życie.Spróbujmy chociaż przez 30 dni.:)
Książka podobała mi się również z tego powodu,że autor wie o czym pisze.Wiele rad danych czytelnikowi przetestował na sobie i na tej podstawie dzieli się swoim doświadczeniem z innymi.
Zatem:owocnej pracy nad osobistym rozwojem!!!

Wiele firm wpuszczając na rynek jakiś program komputerowy...

Tę książkę napisał kompletny pacan i gość który na niej chciał zobic- lektura płytka głupia i zasadnoczo bezwartościowa : ble ble ble - ale jestem WIELKI

• Rozwój osobisty
  • Kupić brak w bibliotekach