Rośliny Pnące. Gatunki I Uprawa

Wydawnictwo: RM
poradniki

Rośliny pnące, silne, bujne, w nieokiełznany sposób wspinające się po każdej powierzchni, wprowadzą w nasz nieco stateczny ogród nutę figlarności. Sadząc różne gatunki pnączy, możemy zazielenić płoty, ogrodzenia, fasady domów i altan, murki i pergole, a także rynny i dachy. Te naturalne wijące się ozdoby wiosną urzekają zapachem kwiatów, a jesienią zachwycają feerią barw.z książki dowiesz się, jak samodzielnie uprawiać rośliny pnące a w którym miejscu ogrodu je posadzić, jakie rusztowanie będzie dla nich najlepsze, jakie warunki należy zapewnić roślinie, by mogła prawidłowo się rozwijać. Opisano w niej różne gatunki pnączy m.in. róże, bluszcze, wiciokrzewy, powojniki, winorośle, jeżyny.