Allegro - kampania grudzień kat. fantastyka

Nieskończoność

Tłumaczenie: Anna Błasiak
Cykl: Kroniki Nicka (tom 1)
Wydawnictwo: Jaguar
Infinity
v-ega

„Nazywam się Nick Gautier, oto historia mojego życia. Zacznijmy od sprawy zasadniczej, czyli jak sie wymawia moje nazwisko: “Go-szej”, a nie “Go-ti-ee” czy “Goa-czej. W moim nazwisku brakuje “h”, bo – jak twierdzi moja mama – jesteśmy biedni i nie stać nas na dodatkową literę. Nie jestem jakimś ekstrawaganckim francuskim projektantem mody. Jestem zwykłym chłopakiem… którego mama jest striptizerką, a ojciec zawodowym przestępcą.„

Nick Gautier ma 14 lat i jest zwyczajnym chłopkiem, który wpadł w nieodpowiednie towarzystwo. Gdy jednak przychodzi co do czego, Nick postanawia nie zejść na ścieżkę przestępstwa i odmawia napaści na niewinnych turystów. Koledzy zwracają się wtedy przeciwko niemu. Już się wydaje, że życie Nicka dobiega końca… gdy jednak rozpoczyna sie nowe. Kyrian z Tracji nie jest zwykłym pogromcą wampirów, lecz Mrocznym Łowcą, który wprowadza Nicka w nieznany, niewyobrażalny świat. Nick musi teraz stawić czoła innym wrogom, w porównaniu z którymi starzy wyglądają jak mięczaki…

źródło opisu: Wydawnictwo Jaguar S.J., 2015

źródło okładki: http://wydawnictwo-jaguar.pl

Nozomi | 2018-09-14
Przeczytana: 14 września 2018

Porażka. Strasznie irytował mnie główny bohater i narrator, Nick. Okropnie marudny i zasadniczy. Za to spodobał mi się jego pracodawca, Kyrian. Chyba będę musiała zajrzeć przy okazji do "Mrocznego Łowcy", bo tam podobno jest o nim więcej. Natomiast dalsze przygody Nicka chyba sobie odpuszczę.

Beata | 2015-06-21
Przeczytana: 21 czerwca 2015

Jak miłe spotkanie ze starymi znajomymi: Ashem, Kyrianem, SIMI, Zwierzo-Łowcami, no i oczywiście Nickiem. Klimat książki z jednej strony znajomy z drugiej nieco obcy. Przeczytałam z przyjemnością, czekam na dalszy ciąg.

Magdalena | 2015-08-18
Na półkach: Przeczytane, Ulubione, 2015
Przeczytana: 18 sierpnia 2015

Świetna książka.
Jest w niej dużo humoru, arogancji, ale też smutnej rzeczywistości i oczywiście magia :D.
Nie mogę się doczekać przeczytania kolejnej części!
Gorąco polecam!

Lenalee | 2015-07-09
Przeczytana: 08 lipca 2015

Ta książka kompletnie nie przypadła mi do gustu. Oczekiwałam po niej tego, że będzie zajmującą i interesującą książką na poziomie, która zapewni mi intensywną rozrywkę przez najbliższe godziny. Kocham fantastykę, kocham demony (zombie już tylko w wykonaniu The Walking Dead), kocham również bohaterów, których mocną stroną jest sarkazm, pomyślałam więc, że „Nieskończoność” jest idealną powieścią dla mnie. Niestety, bardziej chyba nie mogłam się pomylić.

Powieść Sherrilyn Kenyon to książka naprawdę banalna i nieskomplikowana, kompletnie niewymagająca od czytelnika większego myślenia, a jednak mam wrażenie, że tej prostoty jest w niej zdecydowanie zbyt dużo. Jest to lektura do bólu aż przewidywalna, którą czytałam całkowicie beznamiętnie - no bo jakżeby inaczej, kiedy nic kompletnie mnie w niej nie zaskakiwało? Jest to powieść do tego stopnia nużąca, że jeszcze przed połową zaczęłam wyczekiwać jej końca - przez co bardzo, ale to bardzo męczyłam się z jej czytaniem. Całe szczęście, że...

Martyna | 2015-06-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ukochane!

Ta książka to była świetna zabawa...Poczucie humoru Nicka jest epickie, postacie są zabawne i złożone, całość jest po prostu przesympatyczną wciągającą historią z całą masą dziwnych stworzeń (zombie, mrocznych łowców, zmiennokształtnych, wampirów...)z przeuroczym Nickiem na czele. Do tego wiele ciekawych zwrotów akcji i odrobina romantyzmu ... kurcze POLECAM :D!!

wiolagg66 | 2015-06-06

Chcę jeszcze !!!

Wspaniała,niesamowita i po prostu SUPER !!!

Główny bohater Nick Gautier, nie zdaje sobie z tego sprawy,że jego świat wcale nie jest taki normalny,jak mu się wydawało...Gdy w końcu odkrywa to,musi zmierzyć się z trudnościami i dziwnymi stwarzaniami.

-Jak uda mu się odnaleźć w nowej sytuacji ???
Z pewnością będzie ciekawie...

ZACHĘCAM DO LEKTURY !!!!! :)

Przeznaczenie można zmienić!

Przeznaczenie inaczej los, dola, fatum, fortuna i nieuchronna przyszłość. Innymi słowy, mówiąc coś, czego nie da się zmienić, ponieważ jest z góry narzucone. Każdy człowiek może jednak starać się ją kształtować za pomocą różnorodnych uczynków: zarówno tych dobrych, jak i złych.

Nick Gautier to zwykły czternastolatek, który ma niebywałą tendencję do wpadania w nie lada tarapaty. Nie ważne, czy to w szkole, czy na ulicy. Zawsze, gdy coś się zaczyna dziać, Nick szybko ląduje w samym środku afery. Jednak nigdy nie przypuszczał, że kłopoty w szkole mogą spowodować taki ciąg zdarzeń, w czasie których będzie musiał zweryfikować całą swoją wiedzę. Ponownie zastanowić się co tak naprawdę może istnieć, a co nie. No, a przede wszystkim będzie musiał zdecydować, komu powinien zaufać… Zwłaszcza że osób walczących o niego jest naprawdę gro, co nie znaczy, że każdy z nich ma odpowiednie intencje…

Sherrilyn Kenyon jest już znana polskim czytelnikom i trzeba...

Książkomania | 2015-03-04
Przeczytana: 03 marca 2015

Demony, szaleni przyjaciele i cała masa zombie.

Sherrilyn Kenyon, znana autorka powieści fantasy, w nowym cyklu Kroniki Nicka udowodniła, że powieści fantastyczne są idealnym lekarstwem na szarą rzeczywistość. Gdy w końcu w moje ręce trafiła książka pani Kenyon wiedziałam, że muszę ją jak najszybciej przeczytać. Jako fan tego gatunku przyznaję, że miałam ostatnio przerwę w czytaniu fantastyki, więc z jeszcze większym zapałem sięgnęłam po „Nieskończoność”.

Głównym bohaterem książki jest Nick Gautier, czternastolatek, który żyje z mamą w skromnym mieszkaniu. Są biedni, ojciec odsiaduje wyrok w więzieniu, a mama jest striptizerką i jest to jeden z powodów, dzięki którym Nick ma nieprzyjemności w szkole. Uczęszcza on do elitarnej szkoły, dzięki stypendium, jednak nie jest tam lubianym uczniem.

„Nie wychylaj się przed szereg, bo oberwiesz w tyłek.”

Docinki i szarpaniny są na porządku dziennym, chociaż Nick przyzwyczaił się już do dręczenia w szkole. Poza szkołą ma niewielką...

Charlie1608 | 2015-06-28
Na półkach: Przeczytane, Fantasy
Przeczytana: 28 czerwca 2015

Sherrilyn Kenyon jest mistrzem w swoim fachu!
To co pisze, pisze dobrze i tak, że chce się to czytać. Tak jest i tym razem. Prawie.

Tym razem mamy styczność z Nickiem Gautier'em, którego wszyscy pamiętamy jako Giermka Kyriana z Tracji.
Tym razem dowiadujemy się, jak go poznał, jak stał się tym kim jest i... jak bardzo świat Mrocznych Łowców jest skomplikowany.

Nie ma tu gorących scen, które towarzyszą nam zawsze w innych częściach, jest za to akcja (niestety dopiero pod koniec książki czyta się szybko, wcześniej trzeba troszkę przebrnąć).

Ten mały niesmak wynagradza jednak fabuła i poznawanie kolejnych osób, które tak dobrze kojarzymy z Sagi Mroczni Łowcy.

Polecam fanom i wszystkim, dla których świat Mrocznych Łowców jest czymś co kochają ;)

Clarissa21 | 2015-04-08

O nie, nie róbcie tej głupoty i nie kierujcie się autorem przy zakupie!
To totalna porażka (przynajmniej jak dla mnie)!
Opowieść o nastoletnim Nicku, który poza paroma ciętymi ripostami w niczym nie przypomina tego z serii o łowcach!
Ponad to dziwni nowi bohaterowie (mnóstwo), niedokończone wątki, akcja jak ze słabej jakości fantasy, no normalnie lipa jak się patrzy!
Tylko Simi jest sobą i dzięki ci za to!!!
Ogólnie nie polecam żeby sobie nie popsuć wizerunku Nicka (tylko ostrzegam)!
Aha... i jeszcze ta okropna okładka przecież gostek z okładki wygląda jakby miał kask zamiast włosów no plisss to ma być Nick!??!