Spadkobiercy

The Descendants
978-83-240-1674-7
Ag2S

Inne wydania

Wkrótce w kinach faworyt w wyścigu po Oskary - ekranizacja Spadkobierców. W roli głównej George Clooney. Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, Matt musi nagle zająć się wychowaniem córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia...

Wkrótce w kinach faworyt w wyścigu po Oskary - ekranizacja Spadkobierców.
W roli głównej George Clooney.

Los zmienia życie rodziny Matta Kinga, spadkobiercy wielkiej fortuny na Hawajach. Kiedy po wypadku jego żona zapada w śpiączkę, Matt musi nagle zająć się wychowaniem córek. Zajęty do tej pory swoimi sprawami, staje przed bardzo trudnym zadaniem. Siedemnastoletnia Alex odkrywa uroki bycia niegrzeczną dziewczynką, a dziesięcioletnia Scottie planuje pójść w ślady starszej siostry. Mało tego: znają sekret matki, którego odkrycie jeszcze bardziej skomplikuje życie Matta.

Jak w rajskiej scenerii Hawajów - gdzie nawet w szpitalu można kupić pocztówki z surferami - przeżyć rodzinny dramat?
Jak wyobrazić sobie popalającego trawkę chłopaka w roli zięcia?
Jak zostać prawdziwym ojcem?

źródło opisu: Wydawnictwo Znak, 2012

źródło okładki: http://www.znak.com.pl

Pela | 2013-12-22
Na półkach: Przeczytane, Obyczajowe
Przeczytana: 21 grudnia 2013

Tragiczny wypadek całkowicie odmienił życie rodziny Kingów. Zapracowany dotąd ojciec, prawnik i jeden ze spadkobierców pokaźnej fortuny, z powodu ciężkiego wypadku żony, musi zająć się córkami. Matt niewiele wie o swoich córkach, uczy się obcować z dojrzałą jak na swój wiek dziesięciolatką i zbuntowaną nastolatką która uczęszcza do szkoły z internatem. Matt poznaje sprawy które skonfliktowały matkę i starszą córkę. Mimo wszystkich dylematów, rozczarowań Matt kocha swoją umierającą żonę Dodatkowo starsza córka przyjeżdża do domu z przyjacielem narkomanem, początkowo jego relacja z Mattem jest trudna ale z czasem staje się całkiem przyjacielska. Akcja toczy się w malowniczej i egzotycznej scenerii Hawajów
Książka właściwie mi się podobała ale mam trochę mieszane uczucia. Może wakacyjna sceneria powoduje, że pomimo tragedii która się dzieje jakoś tak nie ma w tej powieści atmosfery przygnębienia, bólu. Takie są koleje losu i trzeba się z nimi pogodzić. Polecam.

ivv | 2017-05-31

Przeczytałam 90 stron. Nie porwała mnie kompletnie.

Żona Matta zapada w śpiączkę, a on musi nagle zająć się wychowaniem córek. Gdzieś tam w tle majaczy fortuna, którą ma odziedziczyć i podejrzenie żony o romans.
Jak trafiłam na moment, gdzie córka opowiada jak jej kolega sikał jej na rękę, żeby jej pomóc po jakimś tam oparzeniu, stwierdziłam DOŚĆ.

Ale film bym obejrzała - Clooney na pewno to uratował :)

kajsa | 2012-02-24
Przeczytana: 24 lutego 2012

Małżeństwo,rodzina,codzienne życie...wszystko wydaje się takie poukładane, prawidłowe, poprawne. Jest żona,zarabiający na utrzymanie wszystkich mąż, i są dzieci. Po prostu idealnie dopasowane puzzle.

Wystarczy jeden dzień i misterna układanka się rozsypuje. Żona w wyniku niefortunnego wypadku zapada w śpiączkę i okazuje się nagle, że ten piękny świat pęka niczym bańka mydlana.

Matt King (chwała autorce za nazwisko bohatera, jakże ono brzmi!!!!) budzi się w nowej rzeczywistości. Niespodziewanie okazuje się,że tak naprawdę nie wie nic o swojej rodzinie.

Pierwsze, co odkrywa, to własną bezradność w relacjach z młodszą córką, Scottie. Dziewięciolatka zaskakuje go w wielu sytuacjach.
Nie ma też kontaktu ze starszą, Alex, która przebywa w szkole z internatem dla trudnej młodzieży.

Gdy Matt dowiaduje się, że stan zdrowia jego żony jest bardzo poważny,robi wszystko, by rodzina w tych trudnych chwilach była razem.
Nie jest łatwo,ale o dziwo, udaje mu się porozumieć z własnymi córkami....

kasandra_85 | 2012-01-30
Przeczytana: styczeń 2012

Moja ocena: 5/6

książek: 1979

Film ponoć świetny, obsypany nagrodami, ale podstawa, czyli powieść, jest nudna. Fabuła mało pomysłowa (może wyjątkowo chodzi o miejsce, czyli Hawaje), postaci niezbyt wyraziste - nawet niegrzeczna Alex czy zapracowany Matt wydają się być zbyt papierowi.
'Spadkobiercy' nie zaciekawili mnie ani trochę - rekomendacja Sofii Coppoli nie pomogła.

allison | 2012-04-11
Na półkach: Przeczytane, Rok 2012
Przeczytana: 11 kwietnia 2012

Rewelacyjna powieść obyczajowa ukazująca rodzinne relacje w obliczu nieszczęścia.

Historię poznajemy z perspektywy męża i ojca, który musi zmagać się nie tylko z własnym cierpieniem, ale również z nieprzewidywalnymi przeżyciami swoich zagubionych córek. Jakby tego było mało, bohater staje się powiernikiem przyjaciela starszej pociechy.
Poza tym musi podjąć ważną decyzję dotyczącą rodzinnego majątku, co przysparza mu dodatkowych frustracji, zwłaszcza, gdy odkrywa, jaką rolę w biznesowych układach odegrała jego żona.

Dużym plusem jest nie tylko ciekawa akcja. Bardzo spodobały mi się kreacje bohaterów, którzy nie są jednoznaczni, są bardzo wyraziści i wiarygodni, a ich perypetie i dylematy śledzi się z zapartym tchem, czekając niecierpliwie na rozwiązanie.

Mimo iż książka opowiada o dramatycznych i pełnych bólu wydarzeniach, jest w niej miejsce na naturalny i bezpretensjonalny humor.

Polecam wszystkim, którzy lubią niebanalne historie i ciekawie pokazaną codzienność, która...

natkuss | 2014-10-03
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2014
Przeczytana: 03 października 2014

Szybko się czyta, akcja wciąga. Bardzo spodobały mi się zbuntowane córki- wielkie wyzwanie dla ojca, który nigdy się nimi nie zajmował. Czytają miałam nadzieje na inne zakończenie tej książki, jednak spodziewanego happy endu nie było. Z chęcią obejrzę film na podstawie tej książki.

książek: 1903
foolosophy | 2012-01-29
Przeczytana: 28 stycznia 2012

Pierwszy raz w tym roku zdarzyło się, by książka pozostawiła we mnie tak mieszane uczucia. Podobała mi się i to bardzo, jednakże z chwilą skończenia ostatniej strony wiedziałam, że nie mogę sprecyzować własnych myśli. Ta książka jest taka... prawdziwa, tak boleśnie rzeczywista. Oskubuje ze złudzeń, stawia do pionu i pokazuje, że życie to nie jest bajka, a cierpienia i śmierć dotykają wszystkich. Myślę, że to właśnie ta realistyczność powoduje, że ciężko mi zabrać głos.

Matt King, spadkobierca wielkiej fortuny, mieszka z rodziną, dwiema córkami i żoną, na Hawajach. Wszystko zmienia się, kiedy jego żona ulega wypadkowi i zapada w śpiączkę. Matt nagle musi zająć się wszystkim, na co nigdy nie poświęcał uwagi na przykład wychowaniem dzieci.

Rajskie życie na Hawajach wcale nie jest takie bajeczne - w domu biegają termity, życie spadkobiercy wcale nie jest królewskie, a do tego buntownicze dzieci, których Matt tak naprawdę nie zna. Jak wybaczyć komuś błędy? Nawet jeśli ten ktoś...

Alicja | 2014-01-23
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2013
Przeczytana: 18 lipca 2013

Sam opis mnie nie zachęcił do przeczytania. Bałam się, że się zawiodę, ale tak się nie stało. Książka napisana przyjemnym językiem, polecam każdemu na długie wieczory.

miki24gr | 2012-03-10
Przeczytana: 10 marca 2012

Poruszyła mnie ta smutna historia...w pięknym raju na Ziemi, w słonecznej egzotycznej scenerii Hawajów ktoś młody i pełen życia umiera... a najbliżsi muszą pożegnać się i załatwić ostatnie sprawy... Niby nic nadzwyczajnego, takie ludzkie, ale chwyta za serce.

Książkowe smaczki Oscarowe

And The Winner is... Za najlepszy scenariusz adaptowany: Alexander Payne „Spadkobiercy”, za najlepszy krótkometrażowy film animowany: "Fantastyczne Latające Książki Pana Morrisa Lessmore" i najlepszy montaż: "Dziewczyna z tatuażem".