Strajk na Boże Narodzenie

On Strike for Christmas
978-83-7799-385-9
literatura piękna
Manieeeek

Wydaje się, że w okresie przedświątecznym lista obowiązków pani domu nie ma końca. Dlatego w tym roku Joy, Laura i ich przyjaciółki z klubu robótek ręcznych decydują się na strajk. Jeśli ich mężowie i dzieci oczekują wystawnych Świąt, muszą zająć się wszystkim sami. Bojkot świątecznych obowiązków zaczyna żyć własnym życiem, gdy pewna reporterka nagłaśnia sprawę w gazecie i do strajku przyłącza się więcej kobiet.

źródło opisu: www.swiatksiazki.pl

źródło okładki: http://www.swiatksiazki.pl/

Flambir | 2018-10-22

Wspaniała, dowcipna książka! Czytałam w autobusie i śmiałam się w głos. Myślę, że osoby z dłuższym stażem małżeńskim i dziećmi bardziej zrozumieją sens, ale pozostali fani książek w bożonarodzeniowym klimacie też znajdą coś dla siebie :D

k-jak-kajak | 2017-12-28

Można by popracować nad językiem, by przyjemniej się czytało. Nie mniej ednak historia zabawna i dająca do myślenia.

Monika | 2017-12-25

Całkiem przyjemna opowieść. Idealna w okresie świątecznym. Miejscami bywa przerysowana, miejscami dowcipna, niemniej jednak potrafi skłonić do przemyśleń i głębszej refleksji, a także odkryć o co tak naprawdę chodzi w świętach Bożego Narodzenia.

Beata | 2016-12-14

Książka lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu. Zabawne perypetie mężczyzn zmuszonych samodzielnie zorganizować Święta Bożego Narodzenia wnoszą sporą dawkę humoru. Jednak jak dla mnie książka mogła być krótsza, po jakimś czasie zaczęła trochę nużyć. W końcu jak długo można wałkować jeden temat?

buziaczek197 | 2016-11-28
Przeczytana: listopad 2016

Zacznę od końca wypróbowałam przepis na ciastka "Śnieżynki" wychodzą i są bardzo dobre :) Wracam do książki. Jeśli ktoś ma ochotę na książkę w klimacie świątecznym, obyczajową, przyjemną w czytaniu, taką od której oderwać się nie można to sięgnijcie po tą książkę. Jest to książka o pewnych kobietach, które postanowiły wszcząć strajk przeciw swoim mężom. Ponieważ to zawsze one wszystko przygotowywały. Mężczyźni jednak nie doceniali ich starań. Więc postanowiły, że w tym pewnym roku to oni od początku do końca wszystko przygotują. Ich sukcesy i porażki oraz złośliwości i klub mężczyzn poznacie w tej książce :) Zawsze z pomocą niektórym przychodzą ich mamy. Mamy tutaj też wątek choroby, ale wpleciony w taki sposób, że nie jest to absolutnie książka smutna. Wprawia nas w okres świąteczny. Polecam !!!

Marta_Anna | 2016-06-13

By przekonać się o męskiej pomysłowości, musicie sięgnąć po tę książkę i przeczytać ją samemu. Naprawdę nie jest to tylko pozycja o walce płci i dzieleniu obowiązków w związkach. Tworzą się nowe relacje, wspomnienia i bohaterowie nabierają cennych doświadczeń na przyszłość. Idealna, żeby się pośmiać, ale też dostrzec prawdziwe wartości w życiu.

Marta | 2016-01-24

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wielkie odliczanie zaczyna się już od Święta Dziękczynienia. Gospodynie domowe powoli zaczynają tworzyć masę list, aby do tego wyjątkowego dnia wszystko przebiegało jak należy. Wpadają w szał zakupów, szał pieczenia, gotowania, szał tworzenia kartek, życzeń i wiele innych rzeczy niezbędnych do stworzenia magii świąt. Jednak w te święta jedna kobieta postanawia przeciwstawić się jednoosobowej organizacji tworzenia magicznego nastroju . Joy, nasza główna bohaterka zaczyna strajk. Ma dość swojego męża, dla którego wizyty rodzinne zawsze są karą, dla którego Świeta Bożego Narodzenia to tylko uczestniczenie w nich, nic poza. Nie tyka się do żadnych przygotowań, przez co jest tylko biernym obserwatorem, jak jego żona robi wszystko by cała rodzina poczuła magię świąt.

Na spotkaniu Klubu Robótek Ręcznych Joy wyraża swoje "żale" i staje się inicjatorką strajku. Po głębszej rozmowie większość członkiń z wielkim entuzjazmem dołącza się do strajku....

Karmeleiro | 2016-01-01
Przeczytana: 31 grudnia 2015

Bardzo przyjemna lektura, do połknięcia w czasie podróży. trochę śmiechu, trochę wzruszeń i nawet momentami skłania do refleksji.

coolca | 2015-12-29
Przeczytana: grudzień 2015

Lekka, łatwa i przyjemna. W sam raz by się oderwać na chwilę od świątecznego zamieszania i zobaczyć jak inni sobie z nim radzą.

Oczywiście polecam, Sheila Roberts i Strajk na Boże Narodzenie jest idealnym pomysłem na spędzenie wolnego czasu w okresie świątecznym. Napisana lekko i zabawnie oraz z przesłaniem, ale bez moralizowania. Z pewnością się nie zawiedziecie.