Strajk na Boże Narodzenie

2011-11-16
978-83-7799-385-9
Joanna Szatkowska
Boże Narodzenie święta kobiety strajk

książka przeczytana dopiero w lutym a powinna być przed świętami bo pewnie w tym roku też bym zastrajkowała.
Ogólnie książka jest o przeżyciach kilku strajkujących kobiet. Na czym to miało polegać? Pewna zmęczona życiem kobietka przed Wigilia stwierdza ,że ma dosyć przedświątecznej harówki i w tym roku wszystko zrobi mąż. Drugiej mąż jest dusi groszem i postanawia pokazać mu ,że minimalizm nie zawsze jest dobry.
Dobra koniec o fabule ważniejsze jest przesłanie dla nas kobiet! Nie bójmy się prosić o pomoc, nie wszystko musi być idealne,mężczyźni często chcą pomagać( tylko trzeba im pokazać co i jak i kiedy 😀,) kolejna prawda to ÷święta to czas dla rodziny i przyjaciół i nikt nie powinien być wtedy sam .
Polecam można się pośmiać i coś zrozumieć...

Strajk ogłosiły kobiety, które czują się niedoceniane przez swoich mężów, uważających, że przygotowanie Świąt, to pikuś ... no to tego roku żony zostawiły im przygotowanie tej uroczystości...
Można się śmiać z panów, którzy mniej lub bardziej starali się dać sobie radę, bo najczęściej zabawne to było. Ale warto się postarać o wzajemne zrozumienie i docenienie starań drugiej strony nie tylko w Święta.

Ciepła, przezabawna, a przede wszystkim nieprzesłodzona opowiastka w świątecznym klimacie. Smakowite starcie na kilku płaszczyznach: kobiety kontra mężczyźni, tradycjonaliści i zwolennicy nowoczesności, stonowani minimaliści i wielbiciele kolorowego nadmiaru... Komedia wpadek i pomyłek, lawina niepowodzeń przerywana akcentami zaskakujących sukcesów. Pomysłowość ludzka nie zna granic, podobnie jak upór i chęć udowodnienia swoich racji. Na szczęście okres Bożego Narodzenia to czas wybaczania - sobie i innym, a święta z pozoru nieudane zazwyczaj okazują się jednocześnie niezapomniane.

Całkiem przyjemna opowieść. Idealna w okresie świątecznym. Miejscami bywa przerysowana, miejscami dowcipna, niemniej jednak potrafi skłonić do przemyśleń i głębszej refleksji, a także odkryć o co tak naprawdę chodzi w świętach Bożego Narodzenia.

Książka lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu. Zabawne perypetie mężczyzn zmuszonych samodzielnie zorganizować Święta Bożego Narodzenia wnoszą sporą dawkę humoru. Jednak jak dla mnie książka mogła być krótsza, po jakimś czasie zaczęła trochę nużyć. W końcu jak długo można wałkować jeden temat?

Zacznę od końca wypróbowałam przepis na ciastka "Śnieżynki" wychodzą i są bardzo dobre :) Wracam do książki. Jeśli ktoś ma ochotę na książkę w klimacie świątecznym, obyczajową, przyjemną w czytaniu, taką od której oderwać się nie można to sięgnijcie po tą książkę. Jest to książka o pewnych kobietach, które postanowiły wszcząć strajk przeciw swoim mężom. Ponieważ to zawsze one wszystko przygotowywały. Mężczyźni jednak nie doceniali ich starań. Więc postanowiły, że w tym pewnym roku to oni od początku do końca wszystko przygotują. Ich sukcesy i porażki oraz złośliwości i klub mężczyzn poznacie w tej książce :) Zawsze z pomocą niektórym przychodzą ich mamy. Mamy tutaj też wątek choroby, ale wpleciony w taki sposób, że nie jest to absolutnie książka smutna. Wprawia nas w okres świąteczny. Polecam !!!

Można by popracować nad językiem, by przyjemniej się czytało. Nie mniej ednak historia zabawna i dająca do myślenia.

Wspaniała, dowcipna książka! Czytałam w autobusie i śmiałam się w głos. Myślę, że osoby z dłuższym stażem małżeńskim i dziećmi bardziej zrozumieją sens, ale pozostali fani książek w bożonarodzeniowym klimacie też znajdą coś dla siebie :D

Świetna książka w sam raz przed Świętami

Świetna książka w sam raz przed Świętami

Książka pełna humoru,niesamowitego ciepła,lekka i przyjemna idealna na czas świątecznych przygotowań.Dobra zabawa podczas czytania gwarantowana.Polecam.

• Boże Narodzenie
  • Świąteczne