Strajk na Boże Narodzenie

literatura piękna
978-83-7799-385-9
Joanna Szatkowska
Boże Narodzenie święta kobiety strajk

Książka pełna humoru,niesamowitego ciepła,lekka i przyjemna idealna na czas świątecznych przygotowań.Dobra zabawa podczas czytania gwarantowana.Polecam.

Ciepła, przezabawna, a przede wszystkim nieprzesłodzona opowiastka w świątecznym klimacie. Smakowite starcie na kilku płaszczyznach: kobiety kontra mężczyźni, tradycjonaliści i zwolennicy nowoczesności, stonowani minimaliści i wielbiciele kolorowego nadmiaru... Komedia wpadek i pomyłek, lawina niepowodzeń przerywana akcentami zaskakujących sukcesów. Pomysłowość ludzka...

Świetna książka w sam raz przed Świętami

Wspaniała, dowcipna książka! Czytałam w autobusie i śmiałam się w głos. Myślę, że osoby z dłuższym stażem małżeńskim i dziećmi bardziej zrozumieją sens, ale pozostali fani książek w bożonarodzeniowym klimacie też znajdą coś dla siebie :D

Można by popracować nad językiem, by przyjemniej się czytało. Nie mniej ednak historia zabawna i dająca do myślenia.

Całkiem przyjemna opowieść. Idealna w okresie świątecznym. Miejscami bywa przerysowana, miejscami dowcipna, niemniej jednak potrafi skłonić do przemyśleń i głębszej refleksji, a także odkryć o co tak naprawdę chodzi w świętach Bożego Narodzenia.

Książka lekka, łatwa i przyjemna w czytaniu. Zabawne perypetie mężczyzn zmuszonych samodzielnie zorganizować Święta Bożego Narodzenia wnoszą sporą dawkę humoru. Jednak jak dla mnie książka mogła być krótsza, po jakimś czasie zaczęła trochę nużyć. W końcu jak długo można wałkować jeden temat?

Zacznę od końca wypróbowałam przepis na ciastka "Śnieżynki" wychodzą i są bardzo dobre :) Wracam do książki. Jeśli ktoś ma ochotę na książkę w klimacie świątecznym, obyczajową, przyjemną w czytaniu, taką od której oderwać się nie można to sięgnijcie po tą książkę. Jest to książka o pewnych kobietach, które postanowiły wszcząć strajk przeciw swoim mężom. Ponieważ to zawsze...

By przekonać się o męskiej pomysłowości, musicie sięgnąć po tę książkę i przeczytać ją samemu. Naprawdę nie jest to tylko pozycja o walce płci i dzieleniu obowiązków w związkach. Tworzą się nowe relacje, wspomnienia i bohaterowie nabierają cennych doświadczeń na przyszłość. Idealna, żeby się pośmiać, ale też dostrzec prawdziwe wartości w życiu.

Zbliżają się Święta Bożego Narodzenia. Wielkie odliczanie zaczyna się już od Święta Dziękczynienia. Gospodynie domowe powoli zaczynają tworzyć masę list, aby do tego wyjątkowego dnia wszystko przebiegało jak należy. Wpadają w szał zakupów, szał pieczenia, gotowania, szał tworzenia kartek, życzeń i wiele innych rzeczy niezbędnych do stworzenia magii świąt. Jednak w te święta...

Dyskusje

• Boże Narodzenie