Jego przyjemności

Tłumaczenie: Aleksandra Januszewska
Cykl: Najwspanialsi kochankowie Londynu (tom 2)
Wydawnictwo: Amber
Pleasures of a Notorious Gentleman
romans, historia, miłość

Stephen Lyons, czarna owca rodu Westcliff e’ów, słynął z miłosnych podbojów, do czasu gdy niebywały skandal kazał mu porzucić salony i wyruszyć na pola bitewne. Teraz powraca w chwale bohatera, by w rodzinnym majątku odzyskać zdrowie… i wspomnienia. Nie pamięta bowiem nic z tego, co przeżył na wojnie. I nie wie, kim może być piękna dziewczyna, która staje pewnego dnia w progu jego pałacu i...

I nie wie, kim może być piękna dziewczyna, która staje pewnego dnia w progu jego pałacu i twierdzi,
że kiedyś się już spotkali…

źródło opisu: Amber,2013

źródło okładki: http://www.empik.com/jego-przyjemnosci-heath-lorra...»

deana | 2016-02-22
Na półkach: Przeczytane, 2016
Przeczytana: 21 lutego 2016

Stephen Lyons nie miał w życiu wielu powodów do dumy. Szalał, uwodził, skandal gonił skandal. Jednak pewnego dnia postanowił wyruszyć na wojnę. Po dwóch latach wraca ale pozbawiony wspomnień. Uraz głowy wymazał z jego pamięci wszystko to co zdarzyło się na froncie. Jakże wielkie będzie jego zdziwienie gdy w jego domu pojawi się młoda dziewczyna z dzieckiem na ręku, twierdząc, że on jest ojcem. On nic nie pamięta, Mercy czegoś nie mówi. Oboje wojna dotkliwie skrzywdziła, coś im zabierając. Teraz będą musieli podjąć wyzwanie rzucone przez los i na nowo spróbować rozpocząć życie.

,,Jego przyjemność" to typowy romans historyczny. Raczej przeciętny ale nie można odmówić mu pewnego uroku. Ciekawym wątkiem są wojenne wspomnienie Stephena, to jak powoli odkrywa przemianę jaka w nim zaszła w trakcie tych dwóch lat. Interesujące jest szczególnie jeśli pamięta się jego sylwetkę z poprzedniego tomu cyklu, gdzie uchodził za hulakę, uwodziciela i utracjusza. Teraz pojawia się w nim powaga,...

KatiaBlue | 2014-06-15
Przeczytana: 07 czerwca 2014

"Najwspanialsi kochankowie Londynu" ponownie w moich rękach i nie jestem pewna czy powinnam się cieszyć czy płakać. Ostatnio zrobiło mi się siebie mocno żal, za to że czytam tak "ambitne" książki, ale naprawdę, przy tylu obowiązkach i braku czasu nie mam siły na coś porządniejszego... Bałam się zabrać za "Jego przyjemności", gdyż zaniepokoił mnie fakt, że nie będzie w tej książce Westcliffa. Nie przywiązywałam się do bohaterów, ale zawsze mam problemy z seriami, w których z każdą częścią zmieniają się główne postacie. Tym razem Lorraine Heath uczyniła nią Stephena - młodszego brata Morgana Westcliffa.

Nikt nie ma wątpliwości, że Stephen jest "czarną owcą" rodziny. Jako jedyny z braci nie ma tytułu szlacheckiego, własnego majątku i może się cieszyć jedynie największą miłością matki. Podobnie jak Westcliffe jest kobieciarzem, co możemy zaobserwować, czytając scenę jego pożegnania z Anglią, przed wyjazdem na wojnę na Krym. Z wojny powraca po dwóch latach, z licznymi obrażeniami...

Kasia Chabło | 2014-01-18
Przeczytana: 18 stycznia 2014

"Jego przyjemność" opowiada historię miłości Stephana i Mercy. Oboje poznali się w czasie wojennej zawieruchy. On był żołnierzem , któremu patent kupili bracia. Ona pielęgniarką , która opiekowała się rannymi. Pokochała go od pierwszej chwili. On był łamaczem niewieścich serc. Splot okoliczności sprawia ,że ich drogi po latach się krzyżują. Łączy ich dziecko, tajemnice i walka o wspólną przyszłość.
Czy dadzą radę? Czy pokonają demony przeszłości?
O tym dowiecie się czytając ten romans historyczny.

Joanna | 2016-06-05
Przeczytana: 05 czerwca 2016

Książkę czyta się szybko i przyjemnie. Historia dość dobrze opowiedziana. Bohaterowie są dobrze nakreśleni, choć nie poczułam do nich takiego przywiązania jak do niektórych, z innych książek. Trochę błędów ortograficznych, które drażniły.

eve | 2015-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2015

W tej książce poznajemy losy drugiego syna księżny Tess. Stefan to syn bez tytułu i dziedzicznego majątku ale pełen uroku własnego. W wyniku kiepskiego żartu "przysłużył" się starszemu bratu, co spowodowało rozstanie brata z małżonką - ale to historia innej książki. Na kartach tej opowieści spotykamy Stefana weterana wojny Krymskiej. Nasz bawi damek wraca po wojnie do domu z amnezją, która obejmuje całą wyprawę wojenną. Pewnego popołudnia pojawia się u jego drzwi kobieta z dzieckiem - jego dzieckiem. Ciekawa historia człowieka który pragnie za wszelką cenę przywrócić sobie pamięć i kobieta, która będąc pielęgniarką na tej samej wojnie pragnęłaby zapomnieć cały ten czas. Pomiędzy tymi rozterkami mamy też problem szczerości i pełnego oddania drugiej osobie. Pytanie: czy zatajenie to kłamstwo?

karjola | 2015-01-27
Przeczytana: 27 stycznia 2015

Sama historia w miarę ciekawa, miałam dobre chęci żeby ją dokończyć. Natomiast sposób prowadzenia narracji spowodował,że nie dałam rady.Strasznie sztucznie napisana,ciężko się czytało i wydawało mi się, że nawet radosne sytuacje wydają się bardzo smutne i przygnębiające.

Dominika_N | 2018-04-03
Katarzyna | 2017-11-11