Dżentelmen bez maski

Okładka książki Dżentelmen bez maski Mary Jo Putney
Okładka książki Dżentelmen bez maski
Mary Jo Putney Wydawnictwo: Amber Cykl: Zagubieni lordowie (tom 4) literatura obyczajowa, romans
Zagubieni lordowie (tom 4)
No Longer a Gentleman
Amber
2013-11-07
2013-11-07
Katarzyna Przybyś
romans historyczny

Na półkach: , , , , , , , , , , ,

Romans historyczny z niebezpieczeństwem w tle....

Romans historyczny z niebezpieczeństwem w tle....

Zaczęłam od środka i trafiłam na lorda, który zaginął w lochach :)

Wyndham spędził dziesięć lat w kamiennej celi zamku, z nadzieją że kiedyś odzyska wolność i owszem, ratunek przychodzi w osobie Cassie, niepozornej kobiety w przebraniu staruszki.

Cała książka to rozterki Wyndhama względem odzyskanej wolności i jego roli w arystokratycznym społeczeństwie, a także względem kobiety, która go uratowała.

Choć akcja prowadzona jest całkiem wartko, niestety książka wydaje sie byc pretensjonalna, momentami nudna i zanadto przewidywalna.

Wielbicielkom gatunku może się spodobać, ale ja oczekuję czegoś więcej niż zwykłej odskoczni.

Zaczęłam od środka i trafiłam na lorda, który zaginął w lochach :)

Świetna książka...

Świetna książka...

Ostatnio zaczęłam czytać książki z działu "romans historyczny", są one różne ta zalicza się do tych ciekawszych. Historia dzieje się w czasach wojen napoleońskich. Wątek miłosny w tle wojna, szpiedzy itp. Ciekawie. Akcja nie jest porywająca ale jest ciekawa, autorka co chwile próbuje nas zaskoczyć. Nie jest może porywająca ale jest ok.

Spodziewałam się czegoś lepszego. Według mnie brakowało chemii między bohaterami.

Trochę się zwiodłam na tej książce, nie jest to zła powieść i z pewnością lepsza niż "Dżentelmen nie w każdym calu", lecz dialogi wydają mi się nudne i banalne w pewnych momentach.... Początek książki dobry ale od połowy akcja zaczynała mnie nudzić. W książkach Mary Jo Putney to kobiety są silne i waleczne co jest ciekawe, ale i trochę naciągane biorąc pod uwagę czasy, w których rozgrywa się akcja. Wątek ze szpiegostwem jest dobry, ale indyjskie sztuki walki? Ostatecznie polecam książkę, jako lekką powieść nie wymagająca od czytelnika nic poza czasem i chęcią zrelaksowania.

"Dżentelmen bez maski" jest napisany bardzo lekkim stylem, ze sporą dozą poczucia humoru. Akcja opisana została naprawdę ciekawie. Mamy tu trochę sensacji, trochę dramatu, trochę komedii i oczywiście trochę romansu - wszystko w dobrym tonie. Miejscami akcja się wlecze jak flaki z olejem i to jest duży minus, ale jak na ten gatunek jestem mile zaskoczona i bohaterami i pomysłem na fabułę. Tylka ta okładka... koszmarek... przy czytaniu starałam się ją jak najmniej eksponować ;)

Jakoś nie przypadł mi ten romans historyczny do gustu. Niby posiada wszystkie elementy gatunku, ale między bohaterami nie ma chemii. Może to przez główną bohaterkę, której zgorzknienie i brak wiązania nadziei z bohaterem, nie są równoważone przez jego wiarę i optymizm.

Masakra, jakie nudy.... Cała seria "Zagubieni lordowie" jest nieciekawa i wlecze się jak flaki z olejem. Jakoś mało w tych książkach dynamizmu, ale może to wina tłumacza i przez to słabego języka.

Świetna!!!! jak zresztą cala seria "Zagubieni Lordowie" Polecam!!!

Świetna!!!! jak zresztą cala seria "Zagubieni Lordowie" Polecam!!!

• Romans historyczny
  • Romanse historyczne