Dżentelmen bez zasad

Okładka książki Dżentelmen bez zasad Mary Jo Putney
Okładka książki Dżentelmen bez zasad
Mary Jo Putney Wydawnictwo: Amber Cykl: Zagubieni lordowie (tom 5) literatura obyczajowa, romans
Zagubieni lordowie (tom 5)
Amber
2014-04-24
2014-04-24
przygoda emocje dziedzictwo romans miłość namiętność

Po prostu świetna...

Po prostu świetna...

Zapowiadało się dobrze. Było nawet interesująco, a książka wzbudzała jakieś emocje. Ale w pewnym momencie zaczęło się w niej po prostu za dużo dziać. Najpierw porwanie, później pościg, jeszcze później odziedziczenie tytułu, następnie ratowanie majątku, później zjawia się córka, kolejne są zaręczyny, a co za tym idzie ślub. Czytelnikowi zostają również zaserwowane durne rozterki podczas nocy poślubnej, które kończą się tak szybko i bezsensownie jak się zaczęły. Gdyby komuś było jeszcze mało emocji to autorka na koniec postanawia jeszcze raz poruszyć wątek porywaczy, bo czemu nie. W końcu główni bohaterowie nie mogą wyznać sobie miłości w normalnych okolicznościach. Materiału w tej powieści spokojnie starczyłoby przynajmniej na 3 książki. Zakończenie jest tak irracjonalne, że tylko upewniło mnie w przekonaniu, że ta powieść jest słaba (chociaż jak pisałam wcześniej zapowiadała się bardzo dobrze).

Ma odmóżdżać? Tak. Odmóżdża? Tak :)
Cel osiągnięty!
Dobra na wieczór po ciężkim dniu? Oczywiście.
Do pociągu się nadaje? Się nadaje.
A że duże jeżdżę pociągiem, nie lubię oglądać dvd w podróży, praca mi "ryje banię" i w pracy mam wiele stresu - rozwiązanie idealne :)

Ma odmóżdżać? Tak. Odmóżdża? Tak :)
Cel osiągnięty!
Dobra na wieczór po ciężkim dniu? Oczywiście.
Do pociągu się nadaje? Się nadaje.

To chyba pierwszy romans w którym główni bohaterowie nie wskakują do łóżka przy pierwszej lepszej okazji :) Książka bardzo mi się podobała. Dużo, dość nieoczekiwanych i dziwnych wydarzeń opisanych na kartach w tej powieści sprawia, że cały czas coś się dzieje. Przez co ciężko jest się oderwać od książki choćby na chwilę. Bardzo przyjemna historia na ponury wieczór :)

No cóż, nie podobała mi się ta książka. Strasznie się dłużyło czytanie mi jej. Czekałam na coś, ale właściwie nie wiedziałam na co. Uwolnienie Sarah było długie i nudne. Strasznie dużo gadania. Buziaków raczej mało. Później opis ratowania majątku był równie nieciekawy. Miałam wrażenie, że autorka dodaje kolejne sytuacje, żeby jakoś ratować ta historię ( a tu zostaje hrabią, a tu nieślubna córka, a tu bankructwo, a tu złoczyńcy). Opis nocy poślubnej był straszny.

Kolejny dobry romans historyczny spod pióra Mary Jo Putney. Tym razem bohaterką jest siostra bliźniaczka Mariah, Sarah. Podając się za swoją siostrę Sarah zostaje porwana. Na ratunek spieszy agent, dobry znajomy księcia Ashtona, Rob. Razem przeżyją nie tylko niebezpieczną przygodę, ale również powoli rozwijającą się miłość.
Ta część podoba mi się równie mocno jak "Lord bez przeszłości". I w tej części przewijają się znane osoby: Adam, Mariah, rodzicie panny Sary. Trochę brakowało mi Kiri i Daminana, ale jako, że jest to część po ich przygodach to pewnie w czasie dziania się akcji byli na miesiącu miodowym. I tym razem fani Mary Jo Putney będą zachwyceni jej twórczością. Serdecznie polecam :)

Ta część podoba mi się równie mocno jak "Lord bez...

• Romans historyczny
  • Romans Historyczny
  • Romans historyczny
  • Romans

Dodaj cytat z książki Dżentelmen bez zasad