Zagubieni

Okładka książki Zagubieni Kristin Hannah
Okładka książki Zagubieni
Kristin Hannah Wydawnictwo: Da Capo Seria: Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową! literatura obyczajowa, romans
Nie chowaj tej książki przed żoną! I tak kupi sobie nową!
If you believe
Da Capo
1993-01-01
1993-01-01
Katarzyna Molek
zagubieni romans literatura dla kobiet miłość uczucia

Trudno mi ocenić ,bo nie przeczytałam jej.
Zdecydowanie nie lubię romansów ,a tutaj od początku zapowiada się typowe romansidło

Trudno mi ocenić ,bo nie przeczytałam jej.

Fabuła zgodna z wzorcem romansu, ale od czegoś trzeba zacząć, a to chyba pierwsza książka autorki.

1985

To książka z początku twórczości Kristin Hannah. Nie jest to arcydzieło, jest dość schematyczna, ale naprawdę ciekawie napisana. I nawet ten schemat typowego romansu można wybaczyć.
Mad Dog i Mariah. Każde z nich przed czymś ucieka. To co ich łączy, to lęk przed miłością. Kiedy ich losy się krzyżują, rodzi się szansa na przemianę . Pod warunkiem, że każde z nich odważy się porzucić przeszłość za sobą...

„Zagubieni” to jedna z wcześniejszych powieści Kristin Hannah, która póki co nie doczekała się wznowienia. Można ją zatem albo wypożyczyć z biblioteki albo kupić używaną. I taki egzemplarz – 2 w 1 – trafił właśnie w moje ręce. Zakupiony na aukcji, na wyprzedaży bibliotecznej. Czytając, dało się zauważyć, że to początki literackiej pracy Hannah. Miałam nawet wrażenie, że książka napisana została na jakiś konkurs – np. „na powieść miłosną”. Jest to typowe love story, można by rzec: romansidło. Jednak nie da się ukryć, że napisane przez doskonałą, chociaż wtedy jeszcze „raczkującą” pisarkę.

Akcja powieści rozgrywa się pod koniec XIX wieku na amerykańskiej farmie. Mad Dog, po kolejnym sezonie, który spędzał w mieście biorąc udział w walkach bokserskich, postanawia tym razem przeczekać do wiosny w trochę inny sposób niż zazwyczaj – przyjmuje posadę zaproponowaną przez starszego pana profesora. Ma pomóc w gospodarstwie jego córce Mariah, a w zamian otrzyma wyżywienie, nocleg z czystą pościelą i drobną zapłatę. Dwie pierwsze rzeczy są szczególnie istotne dla kogoś, kto cały czas jest w drodze, a cały swój „dobytek” mieści w płóciennym worku. Ryzyko nie jest mu obce, postanawia więc zostać, chociaż po pierwszym spotkaniu z młodą kobietą wie, iż nie będzie to łatwe…

Jak już wspomniałam na początku „Zagubieni” to typowa powieść miłosna dla kobiet. Nie zdradzę zbyt wiele wspominając, że zagubiony jest zarówno Mad Dog jak i Mariah, a także kilka innych postaci – każdy na swój sposób. „Mężczyzna z przeszłością, kobieta po przejściach”. Nie będzie w tej książce zbyt wielu zaskoczeń, jednak chyba każda kobieta lubi czasem sięgnąć po tego typu romanse. W wykonaniu Hannah mają one mimo wszystko jakiś wyjątkowy urok. Są malownicze, emocjonujące i urocze. Z tego też względu, te dwa dni spędzone z książką w żadnym wypadku nie były stracone. Powiem więcej, nieraz uśmiechałam się do swoich myśli i wspomnień. Polecam, jednak RACZEJ tylko czytelniczkom. Trudno mi bowiem sobie wyobrazić, że ta powieść mogłaby poruszyć męską duszę. :)

"Zagubionych" czytałam już kilka razy. Uwielbiam tę książkę!

Każdy z bohaterów zmaga się z własnymi demonami, stara się żyć w zgodzie z innymi i z własnym sumieniem. Akcja jest raczej powolna, jednak z każdej strony książki wyzierają emocje. Mimo że to romans, to nie z tych prostych i banalnych. Wciąga od początku, nie pozwala się oderwać aż do końca i nie daje o sobie zapomnieć. Za jakiś czas pewnie przeczytam po raz kolejny.

Zdecydowanie polecam!

"Zagubionych" czytałam już kilka razy. Uwielbiam tę książkę!

Książka o zwykłych ludzkich rozterkach, ale czyta ją się przyjemnie. Mnie osobiście bardzo się podobała.

• Romans
  • MAM