Zamach na muzeum Hansa Klossa

Wydawnictwo: G+J
Zamach na muzeum Hansa Klossa
978-83-62343-15-7
Nataliya

Prawda jest bliżej, niż myślisz... Bezwzględny morderca, skorumpowany polityk i bezduszny przedsiębiorca. Który z nich przyczynił się do zamachu? Podwójne morderstwo i kradzież tajemniczej substancji z argentyńskiego laboratorium to dopiero początek akcji zorganizowanej grupy przestępczej. Supertajny agent rosyjskiego FSB Dymitr Kuzniecow przybywa do Polski. Śledztwo prowadzi do Muzeum Hansa...

Prawda jest bliżej, niż myślisz...

Podwójne morderstwo i kradzież tajemniczej substancji z argentyńskiego laboratorium to dopiero początek akcji zorganizowanej grupy przestępczej. Supertajny agent rosyjskiego FSB Dymitr Kuzniecow przybywa do Polski. Śledztwo prowadzi do Muzeum Hansa Klossa w Katowicach, a potem na ulice Warszawy. Kuzniecow i prowadzący sprawę zagadkowych morderstw inspektor Daniel Bernat będą musieli stoczyć decydującą walkę o życie milionów ludzi.

źródło opisu: Wydawnictwo G+Jksiążki

źródło okładki: Wydawnictwo G+J ksiażka

Żona_Pigmaliona | 2017-08-05

Dla mnie ta pozycja to zwyczajny przeciętniak . Na kolana mnie nie powaliła , ani niczym nie zaskoczyła . Po trochę w niej wszystkiego . Morderstwa , przeszczepianie twarzy , klonowanie ludzi , skorumpowani politycy a nawet mniemanie o ucieczce Adolfa Hitlera do Argentyny w 1945 roku , a to wszystko na '' tle '' otwarcia tytułowego Muzeum Hansa Klossa w Katowicach . Piotr Owcarz , bo on owe muzeum '' popełnił '' też nie wzbudził mojej sympatii . Zachowuje się jak pępek świata , policję traktuje jak małoletnich gówniarzy , a panienki '' przelatuje '' na swoim biurku . Policjanci też nie lepsi , przyciężkawy dowcip na który się silą wcale mnie nie śmieszył w dodatku mocno okraszony przekleństwami . To ma być ten tak zwany '' realizm '' ? Aha , jeszcze żeby było bardziej realistyczniej , mocno uwypuklona śląska nędza i bieda . Można przeczytać , jak nic lepszego nie ma w zasięgu ręki .

Aneczka | 2014-05-23
Przeczytana: 22 maja 2014

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Do książki podeszłam z pewnym dystansem i dozą ostrożnego, aczkolwiek sceptycznego zaciekawienia. Stało się tak z dwóch powodów. Pierwszy z nich to kryminał sam w sobie. Nie ma nic gorszego niż słaby przedstawiciel tego gatunku literackiego. Drugi związany jest z faktem, że napisany został przez polskiego autora. Jednak zdecydowałam się podjąć ryzyko, od razu dodam, że było warto, a nawet więcej! Pan Rekosz ma niesamowity dar opisywania wydarzeń. To moje pierwsze spotkanie z autorem, ale zostałam wierną fanką jego prozy. Podaje faktyczne informacje związane z otwarciem Muzeum Hansa Klossa w Katowicach, sprawnie osadza w tych realiach akcję powieści, daje życie intrygującym, złożonym bohaterom.

Dymitr Kuzniecow jest tajnym agentem rosyjskiego pochodzenia. Zabija podwładnego mu człowieka z powodu tajemniczej pastylki, wyglądem przypominającej aspirynę, przez którą zginęli również pracownicy laboratorium. Ma totalnie zmienić porządek świata. Mała, niepozorna zawartość, zarazem...

Elżbieta | 2012-06-17
Przeczytana: 17 czerwca 2012

Po tę książkę sięgnęłam z ciekawości, aby zobaczyć, jak autor detektywistycznych powieści dla młodych czytelników (seria o Morsie i Pinky) pisze dla dorosłych. "Zamach..." jest oczywiście kryminałem, próbą odpowiedzi na pytanie, dlaczego pierwsze naprawdę istniejące muzeum popkulturowe w Polsce musiało zostać zamknięte. Rzeczywistość i fikcja sprzęgnięte piórem Rekosza dają hipotetyczną odpowiedź. Akcja dzieje się szybko, dialogi są sprawne, ciekawi bohaterowie. Podobało mi się i na pewno sięgnę po inne pozycje tego autora.

Tycjan | 2013-04-13
Na półkach: Przeczytane, Kupione 2013
Przeczytana: 10 kwietnia 2013

Tytuł może zmylić "tandetą", ale muzeum to tylko punkt wyjścia dla akcji książki. Dostajemy nawet niezłą powieść sensacyjną, którą czyta się bardzo szybko i miło bo wciąga. Dużą jej zaleta jest język, który chyba od bardzo dawna nie raził mnie sztucznością jeżeli chodzi o polskich pisarzy piszących o dzisiejszych czasach. Opisani policjanci żartują tak jakbyśmy to my robili na ich miejscu i zachowują się i mówią jak "żywi" ludzie, a nie jak stworzone tylko na potrzeby książki postacie.
Sama fabuła nie jest do końca naciągana, a opisana rzeczywistość to ta, którą znamy z mediów i z własnego doświadczenia.
Kupiłem bo zaintrygował mnie tytuł, a skończyłem jako dobrą książkę sensacyjną.

Marceli | 2017-04-12

spodziewałem się czegoś lepszego,bardziej intrygującego a jest według mnie taka nijaka,niby fajnie się czyta ale szału nie ma,szkoda,zawiodłem się

MsPikuss | 2012-10-10
Przeczytana: 10 października 2012

W książce Dariusza Rekosza spotykamy się z kryminałem, który jest trochę inny, a finał nieco zaskakuje. Wszystko zaczyna się w chwili, gdy w Katowicach przy ulicy Gliwickiej powstaje Muzeum Hansa Klossa, a więc muzeum poświęconego serialowi Stawka większa, niż życie. Niespodziewanie ktoś włamuje się do muzeum, jednakże nic nie znika, tylko gablota z silikonowymi Klossem i Brunerem jest naruszona, ale same figury nie zniknęły. Kto więc ma zamiar ukraść bohaterów serialu? I w jakim celu? Zachęcam do przeczytania tejże książki.

Zamach na Muzeum Hansa Klossa niezwykle przypadł mi do gustu, bardzo lubię kryminały, a ten nieco odmienny niezwykle mnie zainteresował. Nie wiem na ile powodem był lekki, aczkolwiek interesujący sposób pisania Dariusza Rekosza, a na ile moja znajomość Katowic. Czytając tą książkę nie miałam problemu z odnalezieniem się w miejscach, szczególnie właśnie, gdy akcja działa się w Katowicach. Dla mnie ogromnym autem książki było to, że rozdziały opatrzone były...

Gregory_deVar | 2015-03-25
Przeczytana: czerwiec 2014

Przeczytałem chociaż długo się naczekała u mnie w biblioteczce. Trzymał mnie od niej z daleka przede wszystkim tytuł, który wydawał się być nonsensowny i zarazem marketingowy (wspomagany "marką" Klossa)
Jednakże w czytaniu okazało się to zgrabnym, miłym i konsumowalnym połączeniem powieści sensacyjnej, kryminału oraz literatury obyczajowej. Nie jest to wielka literatura ale ma swój klimat i fragmenty mocno powyżej średniej (np. pobyt jednego z bohaterów u rodziny zajmującej się zbieractwem węgla z szyn kolejowych). Ma też fragmenty słabe jak chociażby początek rodem z powieści akcji klasy B.

Dodatkowym bonusem jest umieszczenie akcji na moim rodzinnym Śląsku i dobrze oddane poczucie "małych heimatów" ponieważ akcja dzieje się m.in. w kilku ciekawie sportretowanych śląskich miastach (chyba, że to tylko mój sentyment..)

inkaa2000 | 2017-07-09
Przeczytana: 09 lipca 2017

Taka sobie opowiastka na wakacyjne popołudnie. Rewelacji żadnych nie znajdziecie.

SoWaOwa | 2018-05-01

Bełkot, po prostu bełkot.

Mauro666 | 2018-10-10