Kod Władzy

Okładka książki Szkice z życia Aurora, Danuta Awolusi, Dagmara, Maria Izabela Fuss, Justyna Karolina Gałązka, Agnieszka Gil, Justyna Gul, Jan Antoni Homa, Dorota Kamińska, Aleksandra Kocianowska, Agata Adelajda Kołodziejczyk, Marta Kusz, Katarzyna Maczyk, Miłośnik Miłości, Alicja Minicka, Roman Monkiewicz, Piter Murphy, Agnieszka Nietresta-Zatoń, Victor Orwellsky, Agnes A. Rose, Małgorzata Rybarczyk-Bończak, Agnieszka Steur, Dorota Szczepanik, Marzena Tokarska, Olaf Tumski, Katarzyna Warpas, Magdalena Żerek
Szkice z życia Aurora, Danuta Awol...

no i mimo ciekawych informacji książka pisana jak 10 minut na YouTube na którymś kanale historycznym. jednak zwroty ,,akcji,, w takim stylu to błąd gigantyczny. nie wyobrażam sobie że tuż po zamachu na moje życie będę opowiadać ciekawe wątki historyczne bo czemu nie.... no sorry.

Im dalej w las tym ciemniej.... czy jakoś tak - powieść zaczyna się bardzo dobrze, ale potem jest już trochę gorzej. Nie chodzi już nawet o to, że teorie spiskowe są zdecydowanie zbyt fantastyczne ale o prawdopodobieństwo zwykłych sytuacji tworzących fabułę. Można książkę przeczytać i może coś w głowie zostanie z tych wizji globalnych spisków.

Chyba nie ma w internecie żadnej teorii spiskowej, którą by tu nie wkomponowano w fabułę. Wg mnie autor ją napisał "na kolanie" a miałkość dialogów oraz podejrzane nazwisko mocno sugeruje, że to Pan Mróz puścił to do druku bo trochę wstyd było tak oficjalnie a że w szufladzie już miejsca brakowało to wypchać trzeba najsłabsze "dzieła".

Witam. Jest to moja pierwsza recenzja w życiu, ale nie mogłem się powstrzymać. Chciałbym też uczciwie przyznać że jest to pierwsza książka od 17 lat, którą nie doczytałem do końca. Pragnę też przy okazji podziękować osobie, od której książkę dostałem jako prezent, sic. Gdybym za nią sam zapłacił to bym chyba sobie sam musiał w twarz napluć.
Jak nietrudno się domyśleć autor tworzy pod pseudonimem. Zadałem więc sobie trud i postanowiłem zgłębić te tajemnicę. Po jakże intensywnym dochodzeniu (Jestem lepszy niż dziennikarze w książce) udało mi się ustalić że autorem musi być albo red. Terlikowski, albo posłanka Sobecka, ewentualnie abp Petz.
Ale wracając do meritum. Książka przypomina skrzyżowanie "Drużyny pierścienia" Tolkiena i zlepka twórczości Dana Browna. Otóż z kart ów działa dowiadujemy się że iluminaci, żydzi, komuniści, hitlerowcy, rządy wielkich państw, muzełumanie tudzież geje w postaci młodych kleryków kuszących statecznych biskupów pragnących tylko Boga, etc.(brakuje tylko kosmitów i kolarzy no i najgorszych jak wiadomo ekologów),próbują zawiązać spisek żeby zniszczyć rzymski kościół katolicki i przejąć władzę nad światem. Na szczęście Watykan czuwa i nie pozwoli sobie tej władzy odebrać.
Generalnie ksiazka rozpoczyna się dość miło i czyta się ją dobrze aż do momentu spotkania głównych bohaterów. Bo w tym momencie dowiadujemy się że grupa 4 zupełnie sobie obcych ludzi spotyka się w małym domku na Mazurach i po 2 minutowiej strzelanininie (tu też dowiadujemy się że płatny morderca z bronią automatyczną jest mniej skuteczny niż dziennikarz z rewolwerem),zdradza sobie sekrety spisku międzynarodowej grupy wpływu. Po tym, jak drużyna pierścienia, postanawiają rozpocząć krucjatę mająca za zadanie przywrócić władzę nad światem właściwym organom czyli RKK z siedzibą w Watykanie.
Co do wrażeń artystycznych to muszę przyznać że autor dba o czytelnika. Nie pozwala nam się zastanawiać i wyciągać wnioski. Wszystko jest ładnie i klarownie wyłożone żeby czytelnik, nie daj boże, sam się nad tekstem zastanawiać nie musiał. Jak już napisałem, mnie się do końca dotrwać nie udało, mimo starań. Osobiście kupna książki stanowczo odradzam, niemniej jeśli ktoś dostanie ją jako prezent zalecam doczytanie do końca i może kilka madrzejszych słów z innym punktem widzenia.

Jak nietrudno się domyśleć autor...

Kupiłam 'Kod władzy" zaintrygowana fragmentami ("faktami historycznymi") przedstawionymi na tablicach na Zamku w Korzkwii.
Niestety książka ogólnie jest tandetna : zaczynając od mało ambitnych wręcz głupkowatych dialogów, przez niezwykłe - nieprzekonujące zbiegi okoliczności, po bijącą nieobiektywną stronniczość wobec Kościoła Katolickiego. Strona językowa prostacka jak na pisarza. Książka adresowana do mało ambitnych odbiorców.
Nie polecam niestety

Czytając zapowiedzi książki w stylu polski Dan Brown, spodziewałam się czegoś naprawdę dobrego, dodatkowo napisanego przez Polaka. Niestety bardzo się zawiodłam. Pomysł na fabułę świetny, niestety wykonanie mizerne. Autor obrzuca nas pierdylionem informacji o Hittlerowcach, super broniach, latających spodkach, tajnych kryjówkach, Illuminatach, Masonerii, spisku na skalę światową i wiele wiele innych. Wszystko było by świetnie gdyby nie to, że ja słuchając tej książki dostawałam masę tych ogólnie dostępnych informacji a akcja między bohaterami była tak mizerna, że aż byłam zła. Dialogi rodem z tanich romansideł, nieadekwatna reakcja bohaterów co do tego, że ktoś chce ich zamordować i ten żałosny zbieg okoliczności, że akurat uciekający przed mordercami Paul, wybiega na drogę i trafia na samochód Marka i Monik. Szczerze to aż parsknęłąm śmiechem w tamtym momencie. Zakończenie po prostu co to jest, ta książka się po prostu urywa, jakby nie wiem pies zjadł resztę kartek. Jestem po prostu bardzo rozczarowana, typowy przykład, że opisy książek są przesadzone i nie warto się nimi sugerować. Wszystkim, którzy chcą przeczytać znakomitą książkę polskiego pisarza polecam Remigiusza Mroza. To jest dopiero mistrz!

Watykan, tu ginie zaufany papieża i od tego wszystko się zaczyna. Główne wydarzenia dzieją się w Polsce, lecz zamieszanych jest wiele krajów również przewija się jak cień hitler oraz trzecia rzesza. W Polsce to głównie zamek Książ oraz Szymany na mazurach. Tajni agenci, wywiady wielu krajów ginący ludzie.

Dobry thiller. Lekko napisany, poparty niezłą teorią spiskową dotyczącą Hitlera i II WŚ. Nieco w stylu Dana Browna, choć akcja toczy się mniej wartko. Bohaterowie dość szybko pokonują kolejne zakręty wiodące do rozwiązania tajemnicy, ale autor zapewne zaplanował dalszy ciąg, bowiem historia jest niedokończona:) Ogólnie, po przeczytaniu, nasuwa mi się stwierdzenie: Polska i Kościół Katolicki Wallenrodem narodów. A czy zbawimy świat dowiem się pewnie z następnego tomu...

Fenomenalna książka!
Fabuła wciągająca tak, że aż człowieka zasysa i to od pierwszych zdań. Mamy tutaj dość wartką akcję, tajemnicze zamki, bazy wojskowe, podziemia i tunele, kryjące tajemnice III Rzeszy, trochę historii, trochę fikcji... ogólnie, nowatorskie podejście do tematu. Bardzo dobra powieść!
Polecam wszystkim, w szczególności fanom wszelkich teorii spiskowych.
...i czekam z niecierpliwością na kontynuację! :)

Fenomenalna książka!
Polecam wszystkim, w szczególności fanom wszelkich teorii spiskowych....

Chyba słabe. Zapowiadane tematy zaledwie dotknięte. Bardzo powierzchownie i wydaje się prawie żywcem z you tubowych filmików

• EpuB
  • Audiobooki