Imperium

Wydawnictwo: Ender
historyczna
Fuzja

Młody marynarz Casper Kolb, gdańszczanin na służbie hiszpańskiej rodzinny kupieckiej, staje się świadkiem i uczestnikiem wydarzeń, o których pamięć przetrwała wieki, a ich bohaterom zapewniła nieśmiertelną chwałę. Morze Śródziemne, centrum świata znanego Europejczykom, wygodny szlak komunikacyjny i źródło dobrobytu, pod koniec XVI wieku stało się areną, na której naprzeciw potężnemu imperium...

Morze Śródziemne, centrum świata znanego Europejczykom, wygodny szlak komunikacyjny i źródło dobrobytu, pod koniec XVI wieku stało się areną, na której naprzeciw potężnemu imperium osmańskiemu stanęła oparta na kruchym sojuszu Liga Święta.

Muzułmańska inwazja na Cypr, desant pod Larnaką, oblężenie Nikozji i Famagusty były przedsięwzięciami niemającymi wcześniej precedensu w historii działań wojennych. Stały się także preludium do jednego z największych w dziejach świata starć morskich zwanego bitwą pod Lepatno.

źródło opisu: Od Wydawcy

źródło okładki: http://warbook.pl/?k=251

Sargento_Garcia | 2015-09-13
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, Ebook
Przeczytana: 31 lipca 2016

Ten autor jeszcze nigdy mnie nie zawiódł

Fuzja | 2013-02-22

www.czytajzfantazja.blogspot.com

Osmańska inwazja na Cypr nie jest tematem, który wiele osób kojarzy. Przede wszystkim dlatego, że nasz wątpliwie dobry system oświaty traktuje historię dosyć wybiórczo. Nie mniej jednak, jak wielu maniaków literackich już wie, książki stanowią wyśmienitą podstawę nie tylko do rozwijania wyobraźni ale także do zdobywania wiedzy z różnych dziedzin. Jedną z pozycji literackich mających zapewnić czytelnikom jedno i drugie jest powieść Vladimira Wolff’a Imperium. Choć po lekturze tejże mogę śmiało powiedzieć, że zdecydowanie lepiej sprawdza się ona w kontekście poszerzania wiedzy historycznej niż poszerzania horyzontów wyobraźni.

Młodego człowieka Cesara Kolbego poznajemy w dosyć kłopotliwych dla niego okolicznościach. Otóż, ów młodzieniec, skrajnie wyczerpany, wpada pewnego dnia w niezłe tarapaty i tylko niejasna pod względem motywacji interwencja dwóch synów właściciela statku kupieckiego sprawia, że uchodzi on z nich cało. Okazuje się, że spotkanie...

Piotrek | 2015-02-07

ciekawa zmian czasu akcji (dotąd czytałem książki autora dziejące się w teraźniejszości bądź niedalekiej przyszłości), ale ani historyczne czasy ani XVI-wieczny poziom techniki nie wpływa na wartka akcję i krwiste sceny batalistyczne, a krew niewiernych (z której strony nie patrzeć) leje się strumieniami

Magnat | 2016-03-16
Przeczytana: 2016 rok

Podröz w czasy ktöre wydajä sie powoli powracac.....
Oby happy end byl lepszy naszej rzeczywistosci

Mathias | 2016-01-10

Bardzo dobra książka. Serdecznie polecam.

Sajmooon | 2017-01-22
Na półkach: Przeczytane, Posiadam, 2016

Ksiażka ciekawa, interesujace opisy bitew, postacie stworzone i przedstawione w przyjemny sposób. Na pewno przeczytam kolejne książki tego autora.

Bujalio | 2017-06-25

Wartka akcja mnóstwo się dzieje, polecam czyta się świetnie :))

Showhorror | 2017-11-05
IrekZwolinski | 2017-09-19