Zgłosuj na książki roku 2017

Dzikie stwory. Sztuka wychowania chłopców

Tłumaczenie: Edyta Stępkowska
Wydawnictwo: eSPe
Wild things
978-83-7482-417-0
wychowanie, chłopcy, poradnik
Anakolut

Jak ukształtować dzikie serce Waszego syna? Jak wychować go, by wyrósł na silnego, dojrzałego emocjonalnie mężczyznę? Jak okiełznać Wasze „dzikie stwory”, nie marnując przy tym potencjału, który niesie ze sobą ich „dzikość”, żądza przygód i pasja? Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Opierając się na badaniach klinicznych i...

Na te i wiele innych pytań odpowiadają Stephen James i David Thomas, doświadczeni ojcowie i terapeuci. Opierając się na badaniach klinicznych i własnych doświadczeniach rodzicielskich pokazują, na czym polega specyfika chłopców pod względem fizycznym, psychicznym i duchowym. Oferują jednocześnie kompletny program radzenia sobie z problemami, jakie może ona stwarzać rodzicom, wychowawcom czy nauczycielom. Swoje wywody autorzy ilustrują dziesiątkami, często bardzo zabawnych, opowieści z życia własnego i rodzin, które zwróciły się do nich o pomoc.

Ich książka daje świeże spojrzenie i podnosi na duchu tych, którzy czują się sfrustrowani zmaganiami z chłopięcą „dzikością”. Podkreśla przy tym rolę zarówno ojca, jak i matki, wskazując odmienność zadań, jakie stawia przed nimi wychowanie chłopców.

„Jako pediatra, na co dzień stykam się z rodzicami mającymi problemy ze zrozumieniem i poprowadzeniem przez życie swoich synów. Jeśli chcesz zdobyć praktyczne umiejętności rodzicielskie, znajdziesz tu mnóstwo dobrze przemyślanych porad. Książka pełna jest skutecznych i prostych sposobów, które możesz z miejsca wprowadzić w życie. Jest to jeden z najlepszych poradników dla rodziców, jakie znam”. (dr Linda Brady, pediatra)
„Jestem przekonana, że ta książka odegra tak wielką rolę w życiu rodziców i dzieci, jak żadna inna. To lektura obowiązkowa dla każdego rodzica”. (Sara Evans, piosenkarka)

Stephen James jest prowadzącym prywatną praktykę psychoterapeutą, ojcem trzech synów (w tym dwóch bliźniaków) i córki.
David Thomas jest dyrektorem Poradni dla Mężczyzn i Chłopców w Nashville, ojcem dwóch synów i córki.

źródło opisu: http://boskieksiążki.pl/product-pol-570-DZIKIE-S...(?)

źródło okładki: http://boskieksiążki.pl/product-pol-570-DZIKIE-S...»

książek: 1936
Asia-Polihymnia | 2013-09-25
Przeczytana: 24 września 2013

Z początku byłam zawiedziona, ale ostatecznie książka okazała się być wartościową pozycją. Jak zwykle brakowało mi większej ilości praktycznych wskazówek, jednak autorzy nie koncentrowali się wyłącznie na teorii i trochę praktyki jest również. Dzięki tej książce zrobiłam kolejny krok ku poznaniu i zrozumieniu potrzeb wychowawczych moich synów, więc z lektury jestem zadowolona.

Anna Solarska | 2012-01-12
Przeczytana: 11 stycznia 2012

Jako samotna matka Syna pochłonęłam wprost. Książka świetna, mnóstwo praktycznych wskazówek, jak tez rozważania czysto teoretyczne. naprawdę każdy aspekt chyba poruszony jest. Dla mnie - jak zazwyczaj w tego typu książkach - rażące jest ciągłe przewijanie się nazw amerykańskich organizacji, stowarzyszeń i innych instytucji, które w polskich realiach nie występują i nie mają odpowiedników. Ale poza tym szczegółem - polecam wszystkim, nie tylko rodzicom czy wychowawcom, ale wszystkim, którzy mają w pracy lub rodzinie bliższej czy dalszej, do czynienia z Chłopcami w wieku 2-22 lata :-)

Sylvie-Helene | 2015-03-30

Zdecydowanie polecam każdej matce chłopca, choć też nie tylko kobietom, a wszystkim, mającym na codzień do czynienia z chłopcami, wpływającym na ich wychowanie i rozwój. Książka otwiera oczy i poszerza znacznie horyzont zrozumienia dla tych małych wulkanów energii, daje świetną perspektywę. Czuję się lepiej przygotowana na tę podróż, jaką jest wychowanie syna na mężczyznę. Gorąco zachęcam do lektury!

Na półkach: Przeczytane, ESPe

Opinia zaznaczona jako spoiler. Pokaż ją.

Jest to "Praktyczny poradnik pozwalający zrozumieć serce, umysł i zachowanie chłopca w wieku od lat 2 do 22."

Zwróćcie uwagę na dalszą część tytułu "Sztuka wychowania chłopców". Czyż nie jest to prawdą? wychowanie dziecka jest prawdziwą sztuką. Nie da się wychować naszych pociech według określonych formułek, potrzebna jest przy tym naprawdę spora doza kreatywności :) No ale do rzeczy... Na początek kilka słów o twórcach tej książki.
Autor Stephen James prowadzi prywatną praktykę psychoterapeutyczną i jest ojcem trzech synów (w tym bliźniaków) oraz córki. Drugi z autorów - Dawid Thomas - jest dyrektorem poradni dla mężczyzn i chłopców. Ma dwóch synów i jedną córkę. Także sami widzicie, że Ci panowie mają naprawdę spore doświadczenie, nie tylko zawodowe, ale również życiowe :)

Książka podzielona jest na trzy części:
- Część pierwsza - postępowanie chłopca
- Część druga - umysł chłopca
- Część trzecia - serce chłopca

W każdej z tych części znajdują się podrozdziały - ważne...

justi | 2011-11-12
Przeczytana: 12 listopada 2011

To naprawdę świetna książka, pomagająca rodzicom zrozumieć, co dzieje się w głowie i sercu dziecka, od najmłodszych lat do dojrzałości. Ukazuje, że pewne procesy i wydarzenia są nieuniknione i pomaga się do nich przygotować. Ma też praktyczną część: zadania dla rodziców do zastosowania w odpowiednim momencie.
Podstawowa lektura każdej mamy.

Talan | 2013-02-07
Na półkach: Przeczytane, Rok 2013
Przeczytana: 05 lutego 2013

Od chwili, kiedy przeczytałam tą książkę... zupełnie inaczej patrzę na "dzikie stwory", z którymi mam do czynienia w szkole:)

Triceratops | 2016-02-03

Książka dużo wniosła do mojego sposobu myślenia o wychowaniu. Myślę, że warto się z nią zapoznać, aby okiełznać "dzikiego stwora" w maluchu i w sobie!

Przeczytana: 2016 rok

Książka, którą czytałam, jako pomoc w mojej pracy pedagoga. Świetna !!! Każdej osobie pracującej z chłopcami w wieku 2 do 22 lat polecam !!!

Haneczka | 2017-04-10
Walsh | 2017-02-24