Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody

Wydawnictwo: Znak Literanova
Darmowe dodatki Edytuj książkę
The Teen Vogue handbook: an insider's guide to careers in fashion
albumy
90dorota90

Moda to twoja pasja. Chcesz pracować w magazynie modowym? Marzysz o karierze projektantki, modelki lub fotografa? A może już stylizujesz sesje lub prowadzisz bloga poświęconego modzie? Dzięki tej książce swoją pasję możesz zmienić w sposób na życie. Swoją wiedzą dzielą się: • projektanci, m.in. Karl Lagerfeld, Marc Jacobs, Stella McCartney, Alexander Wang • modelki, m.in. Caroline Trentini,...

Dzięki tej książce swoją pasję możesz zmienić w sposób na życie.

Swoją wiedzą dzielą się:
• modelki, m.in. Caroline Trentini, Chanel Iman
• dziennikarze/redaktorzy, m.in. Anna Wintour [Vogue US], Amy Astley [Teen Vogue], Natalie Massenet [założycielka Net-a-porter.com]
• stylistki, m.in. Camilla Nickerson, Jillian Davison
• fotograficy, m.in. Mario Testino, Patrick Demarchalier
• wizażystki, m.in. Pat McGrath, Jemma Kidd, Gucci Westman

Dowiesz się m.in.:
• jak dostać pracę w firmie odzieżowej i tworzyć w niej nowe trendy
• na co zwracają uwagę łowcy talentów z agencji modelek
• jak stworzyć blog, który będzie dla ciebie źródłem dochodów
• jakie gadżety są niezbędne w pracowni projektanta
• jak zostać stażystką w magazynie modowym
• jakie zaskakujące przedmioty mogą się przydać podczas sesji zdjęciowej,
• co należy zabrać ze sobą na Fashion Week

”Niezastąpiony poradnik dla wszystkich, którzy chcieliby pisać o modzie, projektować, stylizować, czy fotografować modę. Albo robić cokolwiek innego związanego z modą.”

źródło opisu: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3145,tytu...(?)

źródło okładki: http://www.znak.com.pl/kartoteka,ksiazka,3145,tytu...»

Camille | 2011-12-25
Przeczytana: 25 grudnia 2011

Raczej nie spodziewałam się po tej książce cudów. Rady o treści: "Chcesz pracować w magazynie o modzie? Przeprowadź się do Nowego Jorku!" to nie rady.

Justyna | 2014-09-08
Przeczytana: listopad 2011

Bardzo ciekawe kompendium wiedzy o branży mody. Polecam przeczytać szczególnie młodym osobom, które nie do końca wiedzą co chcą robić w życiu a ich pasją jest moda.

90dorota90 | 2011-10-16

"Sukces według Teen Vogue. Praktyczne porady tych, którzy rządzą światem mody" jest podzielona na 7 części. W każdej z nich można znaleźć porady wybitnych osób z branży: projektantów, redaktorów, stylistów, modelek, osób zajmujących się urodą oraz fotografów.

Ponad 50 ciekawych i dobrze opisanych historii osób z branży. Z poszczególnych opisów dowiadujemy się jaka była droga na szczyt osób z przemysłu modowego, czym kierowali się w wyborze zawodu, jakie umiejętności i cechy charakteru są potrzebne by wykonywać te prace. Mnóstwo ciekawostek, dobrych porad, wskazówek oraz interesujących biografii. Czytając nawet przez minutę nie można się nudzić.
Jestem również zachwycona szatą graficzną książki. Zawierającą bardzo dużą ilość zdjęć zza kulis pokazów, sesji, imprez, wystrojów biur. Bardzo duże wrażenie zrobił na mnie dział ,,Niezbędnik”. Który ukazuje co jest potrzebne w wykonywaniu poszczególnych zawodów. Dobrym pomysłem było również umieszczenie ,,Rozkładu dnia pracy”....

jaunel | 2014-03-25

ameryki nie odkrywa ale tez sa w tej ksiazce rady do ktorych warto sie zastosowac (glownie projektantow). Dla ludzi w wieku licealnym, ktorzy wybieraja swoja droge w zyciu i zastanawiaja sie nad moda to mysle ze to fajny "starter" zeby zobaczyc czy cos takiego komus pasuje.

Izabela | 2013-01-05
Przeczytana: 08 grudnia 2012

Miła opowiastka o kulisach mody, ale... dosyć niepraktyczna. Co prawda, wewnątrz znajduje się wiele cennych rad, jak rozpocząć swoją karierę w świecie mody, ale poza granicami USA nie są one przydatne, zwłaszcza jeśli rozmawiamy o polskim, początkującym rynku polskim.

Gwiazdopatrznia | 2016-07-02
Na półkach: Przeczytane, Posiadam :)

Dużo kolorowych, świetnych zdjęć. Dla zainteresowanych tematem mody. :)

Marcin Nirek | 2013-09-06
Na półkach: Teraz czytam

Jestem za połową. Jak przeczytam to napisze kilka słów.

Kinya D | 2013-02-21
Na półkach: Teraz czytam