Miodowy miesiąc

Barbara Gadomska
ideał mężczyzna

Na wakacje, jednorazowa pozycja

Na wakacje, jednorazowa pozycja

Fajna książka taka dla relaksu. Na początku faktycznie źle się czyta, później się rozkręca. Kończy się fajnie..wychodzi, że naprawdę niektóre rzeczy z niektórymi ludźmi mają się tak kolorowo w umyśle, a jak przychodzi do rzeczywistości to już barwnie nie jest😊

Oznaczone jako spoiler Pokaż mimo to

Książka fajna i lekka. Opowiada historię Honey - dziewczyny z Londynu, która pewnego dnia w restauracji podczas kolacji z facetem, z którym się spotykała, poznaje innego mężczyznę - Alexa. Wystarczyło jedno spojrzenie i ani ona, ani on nie mogli oderwać od siebie wzroku. On też był w restauracji z kimś. W końcu Alex wychodzi sam, woła taksówkę, a ona, przekonana, że to Ten Jedyny wybiega z restauracji za nim i wsiada do jego taksówki. Razem spędzają noc, opowiadając sobie swoje skrócone życiorysy i po prostu będąc razem. Następnego dnia rozstają się na lotnisku, bo on leci do USA. Mieli się jeszcze skontaktować ze sobą, ale mija 7 lat bez żadnej wiadomości.
Honey poznajemy w zasadzie w trakcie jej wieczoru panieńskiego. Wychodzi za parę dni za mąż - za Eda. Spytacie co z miłością jej życia? Wspomina ją i opowiada o tej nocy swoim koleżankom na imprezie, ale nic poza tym nie robi. W trakcie kilku tych dni, które dzielą ją od dnia ślubu, kilka razy kłóci się z Edem i mówi, że ślubu nie będzie, ale znów się godzą. W trakcie ceremonii w urzędzie stanu cywilnego, gdy urzędnik wypowiada magiczną formułę: Czy ktoś zna powód, dla którego tych dwoje nie powinno być razem..., siostra Honey - Ven, mówi: "właściwie tak".
Ceremonia zostaje przerwana, Honey, Ven i przyjaciółka druhna panny młodej idą razem do toalety, gdzie Ven daje Honey zaproszenie na ślub, który ma się odbyć za parę godzin, ale po drugiej stronie globu w USA. Jest to zaproszenie na ślub Alexa - Tego Jedynego. Honey drze zaproszenie, spłukuje je w toalecie i wraca na swój ślub.
Razem z Edem jako małżeństwo mają lecieć w podróż poślubną do Meksyku, ale Honey spóźnia się na samolot i w końcu lądują w hotelu w Nowym Jorku. Tam spotykają Alexa - Tego Jedynego, i jego żonę. W trakcie pewnej imprezy, na której są oba małżeństwa, w wyniku pewnego incydentu Alex zmuszony jest uciekać przed ochroną i robi to razem z Honey - uciekają helikopterem, który należy do pracodawcy Honey. Zatrzymują się w jakimś hoteliku w Meksyku i zaczynają romansować. Oboje świeżo po ślubach zdradzają swoich małżonków.
Honey ma wątpliwości co zrobić, zostawić Eda dla Alexa, czy wrócić do swojego męża, porzucając marzenie o wspólnym życiu z Tym Jedynym - Miłością Jej Życia. Co zrobi Honey? Jak zareagują na ich ucieczkę Ed i żona Alexa?

Na początku trudno się ją czyta i przyznaje wam racje, że z pozoru wydaje się nudna i trudna, i pozbawiona wszelkiego sensu.
Tak u mnie było na początku, lecz z każdym rozdziałem książka zupełnie ukazuje inne oblicze. Już nie jest nudna, każda kartka czy stronica niesie ze sobą morał.
Parę razy ta książka ukazywała mnie samą, moje identyczne zastanowienia i może to wszystko spowodowało, że ta opowieść stała mi się mi bliższa. Bardziej namacalna. I bardziej realistyczna.
Kto by nie chciał uciec z tym Jedynym na koniec świata, każdy z nas ma w sobie cząstkę prawdy i albo ukazujemy je światu albo chowamy w najskrytszym kąciku duszy.
Książka jak każda inna, ale mi nie pokazała celu tylko podała kilka przydatnych informacji.
A jakich, to sami powinniście się przekonać.
Sami powinniście ją przeżyć, nie przeczytać.
Bo to inny rodzaj wiedzy.
Troszkę się rozpisałam, ale chciałam jak w najlepszym świetle pokazać wam tą książkę.
Nie polecam, nie namawiam, to jest wasza indywidualna decyzja.
Bo za namową, nic z tej książki nie zrozumiecie.
No to tyle...
Milej lektury!

Honey ma wygodną pracę, wierne przyjaciółki i na umór zakochanego narzeczonego. Można by rzec: życie idealne.Niestety, zawsze coś jej nie odpowiada. Honey cierpi na powszechny wśród współczenych silnych kobiet syndrom „nie dość". Zwłaszcza dotyka to jej narzeczonego. Nawet po ślubie pamięta, że Ed, tak na prawdę jej nigdy nie pociągał. Był nie dość wysoki, nie dość atrakcyjny, nie dość namiętny.
Honey trzyma w pamięci wspomnienia „miłości jej życia" - zabójczo przystojnego, tajemniczego Alexa, z którym dawno temu spędziła 1 noc. Los chciał, że podczas podróży poślubnej go spotyka, jej wyobrażenie mężczyzny, który jest całościowo "dość". Niesiona przypływem uczuć ucieka z nim do Meksyku, zostawiając męża podczas miesiąca miodowego.

Książka, która idealnie wpasowała się w mój nastrój.
Pozwoliła zapomnieć o otaczających problemach i sprawiła, że na kilka godzin po prostu się wyłączyłam.
Jest to historia porażająca wręcz swą naiwnością, banalnością i totalnym brakiem realizmu.
Czasami jednak właśnie taka opowieść może wnieść w życie trochę uśmiechu, a i przy okazji niesie ze sobą pewien morał.
Jaki?
Czasami lepiej, żeby Ten Wymarzony takim pozostał, bo rzeczywistość potrafi nie sprostać marzeniom.

Książka, która idealnie wpasowała się w mój nastrój.

Nudne, słabe i banalne.

Nudne, słabe i banalne.

Zabawna na odstresowanie :)

Zabawna na odstresowanie :)

fajna ale smutna

fajna ale smutna

lekkie, dobre na letnie popoludnia / wieczory.

lekkie, dobre na letnie popoludnia / wieczory.

• 2007
  • Przeczytane 2015