Myśleć jak Leonardo da Vinci. Siedem kroków do genialności

Wydawnictwo: Rebis
How to think like Leonardo da Vinci
8371208170
poradniki

Książkę mozna traktować jako poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

Gilles | 2017-06-24
Przeczytana: 24 czerwca 2017

Warto przeczytać, jednak sama książka nie wydaje się epatować takim mistrzostwem jak sam Leonardo, ale jest dobra, ciekawa. Lecz nie wydaje mi się, by każdy mógł być taki jak Leonardo lub chociaż się zbliżyć do niego. Sam po przeczytaniu mogę powiedzieć, że minimum 50% porad zawartych w tym tekście stosuję od dziecka i jakoś mam z tego tytułu więcej problemów niż pożytku, co też może pokazywać, że w dzisiejszych czasach nie jest to tak bardzo przydatne niż kiedyś, a sukcesy przytoczone w książce to tylko przypadek i ludzie tam opisani posiadali inne ważne dzisiaj cechy, myślenie jak da Vinci tylko im pomogło wyjść na poziom wyżej. A może chodzi o co innego, to już zostawiam pozostałym czytelnikom. Po prostu myślmy ;)
Sesja się kończy, wakacje się zbliżają... spróbuje pójść za poradą Gelba i przeczytać jeszcze raz, tym razem z wykonaniem zaprezentowanych ćwiczeń.

Poetyka | 2010-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2010

Nie mam pojęcia dlaczego tak nisko ta książka została oceniona?
Przecież jest w niej biografia Leonarda da Vinci, a także ciekawe ćwiczenia na rozwinięcie swojej inteligencji oraz wspaniałe porady jak lepiej, piękniej i mądrzej żyć.
Wiem, że gdy przychodzi do odrabiania zaleconych przez mistrza zadań - jest troszkę gorzej, prawda?
Ale to przecież nie wina Leonarda, tylko naszego lenistwa.
Bardzo jestem ciekawa czy znajdzie się ktoś, komu ta książka naprawdę się podobała?

Maniek | 2018-08-25
Przeczytana: 24 sierpnia 2018

PETARDA!!!! Książka, która poszerza horyzonty. Pokazuje, że warto dociekać, odkrywać. Szczególnie ważna książka dla rodziców, żeby dziecko nie przestało pytać ,,a co to?, a dlaczego?". Kiedy ostatnio patrzyliście w niebo i zastanawialiście się, dlaczego niebo jest niebieskie, albo jak powstają chmury. Czy jak dziecko was pyta: co to za drzewo?, to co odpowiecie? Ja powiem: sprawdźmy w książce, będziemy wiedzieć więcej. Do tego m.in. nakłania ta książka.

Sebastian | 2017-09-02
Przeczytana: 25 sierpnia 2017

Prawdę mówiąc myślałem, że książka będzie tylko o myśleniu ale jest też o rysowaniu. Wiele pomysłów jest bardzo ciekawych, poruszane są kwestie poszerzania słownictwa, wizualizacji i mapy myśli. Poszerzanie słownictwa może polegać na stworzeniu własnego słownika i zapisywaniu w nim słów, które nas interesują, i których znaczenia na początku nie jesteśmy pewni. Wizualizacja jest bardzo cenna ze względu na pogłębianie i rozwijanie wyobraźni. Mapa myśli jest bezcenna i rozwija naszą twórczość i ma więcej zalet niż zapisywanie słów linijka po linijce. To czego nie mogłem znieść w tej książce to niektóre ćwiczenia. W jednym z rozdziałów jest słuchanie muzyki, żeby przeczytać jedną stronę musiałem poświęcić kilka dni, słuchając muzyki i to w dodatku takiej, której nie lubię, bleee ;-) Inne ćwiczenia też wymagają dużo czasu i cierpliwości. Czasami miałem wrażenie, że książka traktuje o wszystkim i o niczym, dlatego, że nie da się np. nauczyć rysować czytając książkę, ta dziedzina wymaga...

foolart | 2013-01-02
Przeczytana: 06 września 2011

Książka pokazuje w jaki sposób rozbudzić w sobie duszę człowieka renesansu. Można w niej znaleźć sporo praktycznych ćwiczeń, które przepracowane poszerzają percepcję i pozwalają spojrzeć na rzeczywistość z trochę innej perspektywy, otwierając się na piękno i magię tego, co nas otacza.

| 2011-12-18
Przeczytana: 06 października 2011

Interesująco przedstawiony sposób myślenia cechujący Maestra. Ciekawe wątki z życia Leonarda, kilka jego dzieł, wiele cytatów. Polecam.

301 | 2016-10-03
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

spodziewałem się więcej po takim tytule, ale dla dzieci może być

j_ulka | 2011-08-02

Jestem zagorzałą fanką Leo :)) hihi dlatego wszystko co napisano o jego twórczości i życiu jest dla mnie ciekawe.

Infernita | 2013-08-20

Świetnie rozbudza ciekawość świata i pomaga w samorealizacji

JAGOSZA | 2018-07-19
Przeczytana: 2008 rok