Myśleć jak Leonardo da Vinci. Siedem kroków do genialności

Wydawnictwo: Rebis
How to think like Leonardo da Vinci
8371208170
poradniki

Książkę mozna traktować jako poradnik, którego Leonardo da Vinci nie zdążył napisać. Dzięki niej poznasz rewolucyjne podejście do uczenia się i rozwijania kreatywności, pozwalające zrozumieć, iż nie musimy uważać się za geniuszy, by rozumować jak na geniuszy przystało.

Poetyka | 2010-07-12
Przeczytana: 11 lipca 2010

Nie mam pojęcia dlaczego tak nisko ta książka została oceniona?
Przecież jest w niej biografia Leonarda da Vinci, a także ciekawe ćwiczenia na rozwinięcie swojej inteligencji oraz wspaniałe porady jak lepiej, piękniej i mądrzej żyć.
Wiem, że gdy przychodzi do odrabiania zaleconych przez mistrza zadań - jest troszkę gorzej, prawda?
Ale to przecież nie wina Leonarda, tylko naszego lenistwa.
Bardzo jestem ciekawa czy znajdzie się ktoś, komu ta książka naprawdę się podobała?

foolart | 2013-01-02
Przeczytana: 06 września 2011

Książka pokazuje w jaki sposób rozbudzić w sobie duszę człowieka renesansu. Można w niej znaleźć sporo praktycznych ćwiczeń, które przepracowane poszerzają percepcję i pozwalają spojrzeć na rzeczywistość z trochę innej perspektywy, otwierając się na piękno i magię tego, co nas otacza.

| 2011-12-18
Przeczytana: 06 października 2011

Interesująco przedstawiony sposób myślenia cechujący Maestra. Ciekawe wątki z życia Leonarda, kilka jego dzieł, wiele cytatów. Polecam.

j_ulka | 2011-08-02

Jestem zagorzałą fanką Leo :)) hihi dlatego wszystko co napisano o jego twórczości i życiu jest dla mnie ciekawe.

301 | 2016-10-03
Przeczytana: 05 kwietnia 2015

spodziewałem się więcej po takim tytule, ale dla dzieci może być

Infernita | 2013-08-20

Świetnie rozbudza ciekawość świata i pomaga w samorealizacji

kukor | 2016-11-20
Sławomir | 2016-09-24