Okładka książki Zeszyt w kratkę

wydawnictwo
Księgarnia śW. WOJCIECHA
typ
papier
6,18 (76 ocen i 7 opinii)

Opis książki

W 59 opowiadaniach i opowiastkach, po części wierszowanych, ks. Jan Twardowski pokazuje, jak patrzeć na świat i zachwycać się przyrodą, uczy radości życia, pomaga być dobrym i życzliwym dla innych. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Opinie czytelników
Lexi | 2014-06-19

Książka mimo, że napisana jest dziecięcym i prostym językiem, kierowana jest również dla dorosłych. Pomaga spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Pokazuje jak czerpać radość się z życia, dostrzec piękno w szarej codzienności.

Molik | 2012-07-07
Przeczytana: 2012 rok

Już mi łzy lecą. To arcydzieło opowiada o miłości, trosce, modlitwie, zwierzętach i odpowiedzialności. Po przeczytaniu kilku rozdziałów, łazy mi same leciały po policzkach. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy. POZDRAWIAM.

sherlokowa99 | 2013-10-22

czytałam ją gdy byłam małym dzieckiem i wiem, że mi się podobała ;)

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Przeczytana dwa razy
a dziecko wciąż powtarza

Królu, coś przyniósł złoto dla Jezusa i Najświętszej Matki,
gdy mojej mamusi zabraknie na wydatki,
o, betlejemski królu mój,
z pieniądzem zawsze przy nas stój.

i łzy połykane ukradkiem...

A.

| 2010-09-15
Przeczytana: 1994 rok

Z dzieciństwa pamiętam, że bardzo mi się podobało. Nie mam pojęcia, czy dzisiaj dałbym więcej niż jeden. Ale dzisiaj nie mam zamiaru jej czytać.

Aga | 2011-04-13
Przeczytana: 28 lutego 2010

Dziwne to było, nic się nie działo w tej książce ;p

stokrotka | 2011-11-25

71. rocznica
  • Małgorzata Kalicińska
    58. rocznica
    urodzin
    Kiedy się coś ma na stałe, za darmo, nie docenia się tego. Czasem trzeba to stracić, by zrozumieć, co się straciło.
  • Truman Capote
    90. rocznica
    urodzin
    Ja się nie przyzwyczajam. Nigdy i do niczego. Kiedy się przyzwyczajasz, to jakbyś umierał.
  • Elie Wiesel
    86. rocznica
    urodzin
    Nigdy nie zapomnę tej nocy, pierwszej nocy spędzonej w obozie, która zamieniła moje życie w mroczne, zaryglowane więzienie. Nigdy nie zapomnę tego dymu. Nigdy nie zapomnę drobnych twarzyczek dzieci, których ciała zamieniały się na moich oczach w kłęby dymu pod milczącym niebem. Nigdy nie zapomnę pł... pokaż więcej
  • Laura Esquivel
    64. rocznica
    urodzin
    Moja babka miała bardzo interesującą teorię. Mówiła mianowicie, że chociaż wszyscy rodzimy się z pudełkiem zapałek w środku, nie możemy ich zapalic sami, gdyż potrzebujemy do tego (...) tlenu i ognia. Tylko że w naszym przypadku tlen może pochodzic z oddechu ukochanej osoby, a funkcję ognia może spe... pokaż więcej
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    Bratnia dusza to ktoś, kto rozumie Cię lepiej niż ktokolwiek inny, kocha Cię bardziej niż ktokolwiek inny, będzie przy Tobie zawsze, bez względu na wszystko.
  • Cecelia Ahern
    33. rocznica
    urodzin
    strasznie mnie wkurza, kiedy wszyscy mówią, że czas leczy rany, a jednocześnie powtarzają, że im dłużej kogoś nie ma, tym bardziej się za tym kimś tęskni
  • Jakub Porada
    45. rocznica
    urodzin
    W końcu wszystkie drogi prowadzą ... przed siebie.
  • Jay Asher
    39. rocznica
    urodzin
    Nikt nie wie ze stuprocentową pewnością, w jakim stopniu jego postępowanie odbija się na życiu innych. Bardzo często nie mamy choćby bladego pojęcia. Mimo to robimy, co nam się żywnie podoba.
  • Téa Obreht
    29. rocznica
    urodzin
    Pragnęli zwycięstwa, ale klęska była większym zaszczytem, bo kształtowała charakter i tym chętniej opiewali ją w pieśniach.
  • Gustave Mark Gilbert
    10. rocznica
  • Anna Świrszczyńska
    30. rocznica
    śmierci
    Jeśli nie mogę uciec od nieszczęścia,
    zawsze mogę się schronić
    w nieszczęściu.
  • Patrick White
    24. rocznica
    śmierci
    Brak litości dla zwierząt (...) jest pierwszym sygnałem okrucieństwa w naturze ludzkiej.
  • św. Teresa od Dzieciątka Jezus
    117. rocznica
    śmierci
    Ach! Biedne kobiety, jakże są pogardzane!...A przecież o wiele więcej kobiet niż mężczyzn kocha Dobrego Boga i podczas Męki Naszego Pana kobiety miały więcej odwagi niż apostołowie, ponieważ nie ulękły się obelg żołnierzy i ośmieliły się otrzeć godne uwielbienia Oblicze Jezusa...Bez wątpienia właśni... pokaż więcej

Znajdź nas na Facebooku