Zeszyt w kratkę

Wydawnictwo: Księgarnia św. Wojciecha

W 59 opowiadaniach i opowiastkach, po części wierszowanych, ks. Jan Twardowski pokazuje, jak patrzeć na świat i zachwycać się przyrodą, uczy radości życia, pomaga być dobrym i życzliwym dla innych. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

julka | 2015-04-20
Na półkach: Lektury, Przeczytane

Wiersze o miłości do bliźnich,nadziei,wierze i innych cenionych wartościach napisane wprost do dzieci i dla dzieci przez księdza,który mówił:,,Nauczmy się kochać ludzi,bo tak szybko odchodzą''.Uważam,że wiersze niczego nie narzucają,są proste do zrozumienia i proste w przekazie,każdy będzie wiedział o co chodzi.Polecam......

Patrycja | 2014-06-19

Książka mimo, że napisana jest dziecięcym i prostym językiem, kierowana jest również dla dorosłych. Pomaga spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Pokazuje jak czerpać radość się z życia, dostrzec piękno w szarej codzienności.

Molik | 2012-07-07
Przeczytana: 2012 rok

Już mi łzy lecą. To arcydzieło opowiada o miłości, trosce, modlitwie, zwierzętach i odpowiedzialności. Po przeczytaniu kilku rozdziałów, łazy mi same leciały po policzkach. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy. POZDRAWIAM.

Oliwia | 2015-03-10

Książkę przeczytałam X lat temu i niewiele z niej pamiętam. Książka mimo iż jest napisana prostym , dla dzieci językiem wywodzi wiele mądrości nawet dla dorosłych.

Gabryśka | 2015-08-30

Zwykłe opowiadania, które zawierają w sobie głęboką wiarę i przedstawiają życie zwykłych ludzi i zwykłych sytuacji.

sherlokowa99 | 2013-10-22
Na półkach: Lektury :d, Przeczytane

czytałam ją gdy byłam małym dzieckiem i wiem, że mi się podobała ;)

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Przeczytana dwa razy
a dziecko wciąż powtarza

Królu, coś przyniósł złoto dla Jezusa i Najświętszej Matki,
gdy mojej mamusi zabraknie na wydatki,
o, betlejemski królu mój,
z pieniądzem zawsze przy nas stój.

i łzy połykane ukradkiem...

A.

Mariposa | 2016-08-23
Przeczytana: 2012 rok

Kiedy czytałam tę pozycję, czasem ciężko było mi zrozumieć niektóre rozdziały.

Pomimo tego, książka jest niezwykle mądra, uczy wielu ważnych w życiu wartości, zwłaszcza tych chrześcijańskich.

I dlatego naprawdę warto się z nią zapoznać.

| 2010-09-15
Przeczytana: 1994 rok

Z dzieciństwa pamiętam, że bardzo mi się podobało. Nie mam pojęcia, czy dzisiaj dałbym więcej niż jeden. Ale dzisiaj nie mam zamiaru jej czytać.

Aga | 2011-04-13
Przeczytana: 28 lutego 2010

Dziwne to było, nic się nie działo w tej książce ;p