Zeszyt w kratkę

typ
papier
6,3 (82 ocen i 8 opinii)

Opis książki

W 59 opowiadaniach i opowiastkach, po części wierszowanych, ks. Jan Twardowski pokazuje, jak patrzeć na świat i zachwycać się przyrodą, uczy radości życia, pomaga być dobrym i życzliwym dla innych. Okładka: miękka, Rok wydania: 2009,

Gdzie kupić?
Sklep
Format
Cena

Polecamy

Gdzie wypożyczyć?
Znajdź książkę w najbliższej bibliotece MAK+
Opinie czytelników
Patrycja | 2014-06-19

Książka mimo, że napisana jest dziecięcym i prostym językiem, kierowana jest również dla dorosłych. Pomaga spojrzeć na otaczający nas świat z innej perspektywy. Pokazuje jak czerpać radość się z życia, dostrzec piękno w szarej codzienności.

Molik | 2012-07-07
Przeczytana: 2012 rok

Już mi łzy lecą. To arcydzieło opowiada o miłości, trosce, modlitwie, zwierzętach i odpowiedzialności. Po przeczytaniu kilku rozdziałów, łazy mi same leciały po policzkach. Tę książkę powinni przeczytać wszyscy. POZDRAWIAM.

Oliwia | 2015-03-10

Książkę przeczytałam X lat temu i niewiele z niej pamiętam. Książka mimo iż jest napisana prostym , dla dzieci językiem wywodzi wiele mądrości nawet dla dorosłych.

sherlokowa99 | 2013-10-22
Na półkach: Lektury :d, Przeczytane

czytałam ją gdy byłam małym dzieckiem i wiem, że mi się podobała ;)

aura131 | 2013-01-31
Przeczytana: 31 stycznia 2013

Przeczytana dwa razy
a dziecko wciąż powtarza

Królu, coś przyniósł złoto dla Jezusa i Najświętszej Matki,
gdy mojej mamusi zabraknie na wydatki,
o, betlejemski królu mój,
z pieniądzem zawsze przy nas stój.

i łzy połykane ukradkiem...

A.

| 2010-09-15
Przeczytana: 1994 rok

Z dzieciństwa pamiętam, że bardzo mi się podobało. Nie mam pojęcia, czy dzisiaj dałbym więcej niż jeden. Ale dzisiaj nie mam zamiaru jej czytać.

Aga | 2011-04-13
Przeczytana: 28 lutego 2010

Dziwne to było, nic się nie działo w tej książce ;p

stokrotka | 2011-11-25

Kalendarium literackie
  • Antoni Libera
    66. rocznica
    urodzin
    Gdyby nie było kiczu, nie byłoby wielkiej sztuki. Gdyby nie było grzechu, nie byłoby i życia.
  • Pierre Lemaitre
    64. rocznica
    urodzin
    To zawsze błąd mieć rację zbyt wcześnie.
  • Sven Hassel
    98. rocznica
    urodzin
    - Taka jest wola Boga. Jeśli wojna nie zabija, to nie jest to wojna. Misja, na którą was wysyłam, bez wątpienia skończy się śmiercią. Ale będzie to śmierć żołnierska. Honorowa śmierć.
    - No to, kurwa, hurra. - mruknął Mały głośno.
  • Katarzyna Rygiel
    40. rocznica
    urodzin
    Szczerość wymaga odwagi, może dlatego nie cieszy się popularnością.
  • Kazimierz Smoleń
    95. rocznica
  • George Gordon Byron
    191. rocznica
    śmierci
    Bo choć dla czasu staje się nicością, ona jest dla mnie całą wiecznością.
  • Jerzy Andrzejewski
    32. rocznica
    śmierci
    Każdy na ziemi ma takie niebo, czyściec i piekło, na jakie zasługuje.
  • Daphne du Maurier
    26. rocznica
    śmierci
    Szczęście nie jest wartością, którą można ocenić, jest to sposób myślenia, stan umysłu.
  • James Graham Ballard
    6. rocznica
    śmierci
    (...) Rola pisarza, jego upoważnienie i koncesja na tworzenie uległy radykalnej przemianie (...) W pewnym sensie pisarz niczego już nie wie. Nie ma żadnego moralnego prawa do narzucania czegokolwiek. Jego rola sprowadza się obecnie do zaproponowania czytelnikowi wytworu swojej wyobraźni, zbioru opcj... pokaż więcej
  • Tadeusz Rittner
    Trzeba marzyć
  • Ladislav Klíma
    87. rocznica
    śmierci
    Czyż człowiek bardziej od czegokolwiek co przynależy rzeczywistości nie kocha cieni, iluzji, widm?
  • Karol Darwin
    133. rocznica
    śmierci
    Wiele małp lubi bardzo herbatę, kawę i napoje alkoholowe oraz, co sam zaobserwowałem, z przyjemnością pali tytoń.
  • Kamil Giżycki
    47. rocznica