Siedmiu Wspaniałych i sześć innych, nie całkiem nieznanych historii

Wydawnictwo: Bajka
978-83-61824-24-4
baśń
catarzynka12

Bajki terapeutyczne do wspólnego czytania Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie...

Bajki terapeutyczne do wspólnego czytania

Nasze dzieci mają dzisiaj o wiele więcej zabawek niż my w ich wieku, ale czy mniej problemów? W tych pełnych humoru bajkach z łatwością odnajdziemy ślady baśni klasycznych, ale również - jakże bliską nam rzeczywistość. Rozwód u państwa Żabickich; wredny wilk z VI B prześladujący ufnych pierwszaków; presja pięknego wyglądu, która pyzatej królewnie odbiera radość życia; sławna dzięki mediom, choć samotna Roszpunka; trzy świnki-akwizytorki, wymuszające na zagubionym wilku zupełnie mu niepotrzebne potrzeby; mama w roli Kopciuszka. Skąd my to znamy…? Mówiąc o współczesnych problemach, historie te opowiadają jednocześnie o potrzebie akceptacji i miłości, która jest niezmienna od wieków. Czasy się zmieniają, bajki się zmieniają, a tęsknota za byciem kochanym – nie. Te bajki dodają otuchy, uczą prawdziwych wartości i rozwijają inteligencję emocjonalną. Warto je przeczytać razem z dziećmi! Gorąco polecam – rekomenduje Katarzyna Miller, psychoterapeutka i felietonistka „Zwierciadła”.

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2010

źródło okładki: http://bajkizbajki.pl/?siedmiu-wspanialych,113

Przeczytana: 17 stycznia 2018

Niesamowite spotkanie z baśniami w bardzo nowoczesnej i współczesnej wersji :)
Poznajemy "Trzy obrotne świnki", które wilkowi wszystko sprzedadzą - nawet polisę na życie, "Nie dość bladą królewnę", "Rodzinę Żabickich" w której dziecko jest świadkiem kłótni małżeńskich oraz "Kopciuszka" ;)
Bajki godne polecenia!

Adrian Kopp | 2016-09-22
Przeczytana: 22 września 2016

Bajki znane i lubiane, ale jednak przedstawione w zupełnie inny sposób. Współczesny, mądry z humorem i wspaniałymi ilustracjami. Każda z baśni niesie dużą wartość ze sobą, a jej przekaz jest dostosowany do młodego odbiorcy, przy tym nie jest potraktowany infantylnie, nawet gdy dotyka kwestii miłości, szacunku, przyjaźni i pokrewnych. Polecam gorąco do czytania na głos dzieciom - wraz z krótkimi komentarzami. Dzieciom historie się podobają, podobnie jak niebanalne rysunki. Szkoda jedynie, że tych opowiadań jest tak mało...

Marisa | 2016-05-22
Przeczytana: 21 maja 2016

Współczesne bajki, poruszające problemy bliskie współczesnym dzieciom. Polecam nie tylko dzieciom, ale też rodzicom dla których ważne jest zrozumienie swojego dziecka.

inkaa2000 | 2015-11-14
Przeczytana: 14 listopada 2015

Dawno nie czytałam tak mądrej bajki dla dzieci... W zasadzie jest to zbiór opowiadań opartych na znanych baśniach (,,Kopciuszek", ,,Śpiąca królewna", ,,Siedem koźlątek" i inne), które poruszają bardzo poważne problemy, o których ciężko się rozmawia nie tylko z dziećmi - rozwód, przemoc, choroba dziecka. W doskonały sposób autorce udało się ,,przemycić" niezwykle ważne zjawiska, jakie dziecko może spotkać w codziennym życiu. Polecam nie tylko rodzicom czy dzieciom, to są naprawdę piękne opowiadania!

katecz | 2015-09-16
Przeczytana: 10 września 2015

Dla dzieci 6+ (dla chłopców i dziewczynek)

Nie żałuję zakupu. Będziemy jeszcze wracać do niektórych opowiadań, zwłaszcza do "Siedmiu wspaniałych", "Trzech obrotnych świnek" i Kapciuszka.