Zgłosuj na książki roku 2017

O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku

Wydawnictwo: Bajka
joly_fh

Historia dla nieśmiałych (dużych i małych) Melania i Melchior od lat mieszkają w jednej kamienicy i – choć myślą o sobie nieustannie – widują się tylko na klatce schodowej albo w pobliskim sklepiku. Tak to bywa, gdy ktoś jest bardzo nieśmiały… Pan Przypadek pojawia się w tej historii tylko na chwilę i właściwie… zupełnie przypadkiem. Pojawia się i wywraca do góry nogami całe życie Melanii i...

Historia dla nieśmiałych (dużych i małych)

Melania i Melchior od lat mieszkają w jednej kamienicy i – choć myślą o sobie nieustannie – widują się tylko na klatce schodowej albo w pobliskim sklepiku. Tak to bywa, gdy ktoś jest bardzo nieśmiały… Pan Przypadek pojawia się w tej historii tylko na chwilę i właściwie… zupełnie przypadkiem. Pojawia się i wywraca do góry nogami całe życie Melanii i Melchiora. Na dodatek robi to za pomocą podgrzewaczy do butów! Kim jest ów tajemniczy pan P.? I czy rzeczywiście bez jego udziału życie pary bohaterów nigdy by się nie zmieniło?

źródło opisu: Wydawnictwo Bajka, 2013

źródło okładki: www.bajkizbajki.pl

Misia-i-Tosia | 2014-02-05

Jest to historia dwóch bardzo nieśmiałych świnek Melanii i Melchiora, którzy mieszkają w tym samym bloku.
Melania, żeby ukryć swoją nieśmiałość zanim wyszła z domu wkładała wielki kapelusz, słoneczne okulary i dopiero tak wychodziła z domu. Dlatego te inne świnki brały ją za zarozumiałą bo gdy szla nie rozglądała się nigdy na boki i maszerowała żwawo.
Melchior zaś w przeciwieństwie do Melanii nie krył się ze swoją nieśmiałością i u niego wszystko było widać :). Żadne z nich nie wiedziało, że podoba się drugiemu bo nie chcieli się narazić na śmieszność.
Nawet na Walentynki wysłali sobie kartki ale żadne z nich się nie podpisało.
Wszystko się jednak zmieniło gdy sąsiad Eligiusz Przypadek, zrobił zwarcie w instalacji elektrycznej i w całej kamienicy zabrakło prądu. Dzięki niemu w końcu nasza para miała możliwość poznania się bliżej.
Jak to wszystko się skończyło? Zapraszam do przeczytania książeczki.

Historia jest krótka, w sam raz dla dzieciaczków. Ilustracje są rewelacyjnie...

bibi | 2015-02-17
Przeczytana: luty 2015

Ona ukrywała wstyd pod wielkimi okularami i kapeluszem, on nad wyraz wrażliwy, oddawał się pasjom. Żeby nie narażać się na śmieszność, nie odzywali się do siebie, tylko myśleli: "ach, jak by to było miło usiąść razem na ławeczce...". Raz nawet posłali sobie kartki na walentynki, oczywiście bez podpisów.
Wstydziliby się do końca życia, gdyby nie pan Przypadek i ciemność kompletna w całej kamienicy. A potem spotkanie w cukierni... "Od tej pory często można ich spotkać na ławeczce przy fontannie albo na tarasie w cukierni. I chociaż w ich życiu wiele się zmieniło, nadal są bardzo nieśmiali. Tylko, że teraz wstydzą się razem. A to przecież zupełnie co innego".

Ilustracje Pawła Pawlaka, który ma koncie wiele różnorodnie zilustrowanych książek, nie boi się łączenia technik, niebanalnych pomysłów, eksperymentów. "Raduje go poczucie, że u dorosłych rośnie świadomość znaczenia, jakie w rozwoju małego człowieka ma obcowanie z dobrymi książkami".

Wszystkim nieśmiałkom...

katecz | 2015-05-10
Przeczytana: 2014 rok

Dla dzieci i dorosłych, nie tylko nieśmiałych (4+ lat).

Kupiłam synkowi, który był kiedyś bardzo nieśmiały. Wtedy przeszukiwałam poradniki psychologiczne, żeby mu jakoś pomóc wyjść z nieśmiałości. W międzyczasie zrozumiałam, ze muszę po prostu zaakceptować synka takim jaki jest. I to było najlepsze rozwiązanie ;-) Autorka tez wcale nie podaje sposobu jak poradzić sobie z nieśmiałością. Bo nieśmiałość też może być kogoś mocną stroną.

Oboje lubimy do tej pozycji wracać od czasu do czasu ;) Bardzo ładnie opracowana graficznie. Do schrupania ;-)

Anta | 2016-06-19

Nieśmiałość niejedno ma imię. W uroczej książeczce Roksany Jędrzejewskiej-Wróbel i Pawła Pawlaka O Melanii, Melchiorze i panu Przypadku nieśmiałość ma dwa imiona: Melania i Melchior.

Melania Kopytko to samotna świnka, która swoją nieśmiałość skrywa pod wielkim kapeluszem i ciemnymi okularami. I choć jest zbyt wstydliwa, by się uśmiechnąć, a nawet zrobić zakupy, to o nieśmiałość nikt by jej nie posądził, tak dobrze ją maskuje.

Melchior Knurek to samotny prosiak, równie nieśmiały jak Melania, który – być może nie znając kobiecych sztuczek – nieśmiałości nie ukrywa. Wręcz przeciwnie, nieśmiałość wychodzi nawet przez dziurki od guzików przy jego sweterku.

Oboje mieszkają w jednej kamienicy i chętnie by się zaprzyjaźnili, ale jak to z nieśmiałymi bywa – chcieliby, ale boją się… ośmieszenia, odrzucenia. Wprawdzie raz zdobyli się na odwagę i wysłali sobie kartki na Walentynki, ale że kartki były anonimowe, więc się nie poznali. I tak...

aniaszew | 2015-06-08
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci
Przeczytana: 08 czerwca 2015

Śmieszna historyjka o dwóch nieśmiałych świnkach i nieśmiałości. Uroku dodają ilustracje.

martini | 2015-01-03

Polecam gorąco :) świetne ilustracje i przyjemnie opowiedziana historia. Będąc dorosłym czyta się z radością i wprost czeka, żeby pokazać dzieciom.

Tatooska | 2017-11-06
Na półkach: Przeczytane, Dzieciowa