Ciocia Jadzia. Szkoła

Cykl: Ciocia Jadzia (tom 3)
Wydawnictwo: Media Rodzina
joly_fh

Ciocia Jadzia ma nową pracę. Zostałą woźną w szkole! Dobrze się składa, bo jej bratanica właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i obecność cioci Jadzi dodaje jej odwagi. Ciocia Jadzia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A tam są rury, w nich pogłos i czasem można poznać szkolne tajemnice, więc ciocia Jadzia jest świetnie zorientowana we wszystkim, co się dzieje. W związku...

Ciocia Jadzia ma nową pracę. Zostałą woźną w szkole!
Dobrze się składa, bo jej bratanica właśnie zaczyna naukę w pierwszej klasie i obecność cioci Jadzi dodaje jej odwagi. Ciocia Jadzia zajmuje się też kotłownią i często przebywa w piwnicy. A tam są rury, w nich pogłos i czasem można poznać szkolne tajemnice, więc ciocia Jadzia jest świetnie zorientowana we wszystkim, co się dzieje. W związku z tym może wpływać na bieg wydarzeń... a wtedy wszystko zmienia się na lepsze.

źródło opisu: Media Rodzina, 2013

źródło okładki: www.mediarodzina.com.pl

Ida | 2016-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2016

Im więcej cioci Jadzi, tym lepiej się czujemy :) Jest wesoło, jest ciekawie i zawsze optymistycznie.
Kiedy idzie się do pierwszej klasy, to nie zawsze jest miło, ale, jeśli okaże się, że w tej samej szkole rozpoczyna pracę ciocia Jadzia, to już zmienia wszystko!
Ciocia Jadzia, zastąpi kierowcę autokaru wycieczkowego, ona nawet naprawi ten autokar, jeśli zajdzie taka potrzeba podczas wycieczki. Powiem więcej, ciocia oswoi groźnie wyglądającego...Fryderyka Chopina.
Ciocia pracuje, jako woźna i będąc często w kotłowni, odkrywa pewne tajemnice. To pomaga zmienić nawet życie dwóch osób, oczywiście na lepsze :) Bo Ciocia Jadzia zawsze sprawia, że życie staje się ciekawsze i lepsze, a ludzie bardziej uśmiechnięci. Również ci, czytający jej przygody.:)Polecam!
malewielkieksiazki.blogspot.com/

Justyna | 2014-03-08
Przeczytana: 19 lutego 2014

To jest zdecydowanie najsłabsza z trzech części, zwłaszcza, jeśli chodzi o warstwę literacką. Chociaż nadal uważam, że Ciocia Jadzia powinna byc przepisywana na receptę, jako lekarstwo na smutki! Ciocia Jadzia jest zabawna, ciocia Jadzia jest inteligentna, ciocia Jadzia jest zaradna, ciocia Jadzia jest przewidująca, ale na pewno nie przewidywalna. Ciocię Jadzię warto mieć...obie z córką jesteśmy zaszczycone, ze mogłyśmy poznać "Ciocię Jadzię"

ksiazkoteka | 2015-06-30

Pewnie marudzisz : w wakacje nie będę czytać książki o szkole!

„Ciocia Jadzia. Szkoła” to książka tak śmieszna, że można ją czytać nawet w wakacje !

Tytułowa Ciocia Jadzia ma żółto – pomarańczowe włosy i zawsze jest miła i uśmiechnięta. W szkole pracuje jako woźna, ale nie jest taka jak zwykłe woźne. Pomaga dzieciom w liczeniu, dokłada drobne brakujące kwoty na zakup np. drożdżówki w szkolnym sklepiku, prowadzi autobus, który wygrała w radiowym konkursie. Ciocia jest dowcipna – w Prima Aprilis dokleiła patronowi szkoły wąsy i miała z tego powodu niezłe kłopoty. Poprzez rury w kotłowni podsłuchuje co dzieje się w sekretariacie.

Bohaterką książki jest też dziewczynka, której imienia autorka nie zdradza w książce. Kto był na spotkaniu autorskim z Panią Elizą ten wie, jak dziewczynka ma na imię. By nie zdradzać sekretu powiem, że imię dziewczynki rozpoczyna się na O… To siostrzenica cioci Jadzi. Ma dwie kitki i chodzi do pierwszej klasy. Zaprzyjaźniła się z Wiktorią.

Seria książek...

Bilbo | 2017-05-13
Na półkach: Przeczytane, Z biblioteki, 2017
Przeczytana: 11 maja 2017

Ciocia Jadzia idzie do szkoły! Zostaje woźną! I to chyba jest najzabawniejsza woźna jaką tylko można sobie wyobrazić! :)

PeggyBrown27 | 2016-03-10
Na półkach: Przeczytane, Dzieciństwo
Przeczytana: 10 marca 2016

Wspaniała!
Uśmiałyśmy się z siostrą po boki! Bardzo nam przypadł do gustu język i humor. Będziemy szukać kolejnych części :)

Przeczytana: 01 października 2013

Ciekawa, ale tekst nie powalił nas. Niestety czytając myśli nam uciekały. Nie mogłyśmy z Madzią skupić się na tekście.

Łucja | 2016-04-20
Przeczytana: 20 stycznia 2016

Ciekawa, zabawna, pouczająca. Moim dzieciakom bardzo się spodobała. Polecam!!!

Martee | 2013-06-03
Na półkach: Chcę przeczytać, Ulubione