Marta i skarby

Okładka książki Marta i skarby Wojciech Widłak
Logo Lubimyczytac Patronat
Logo Lubimyczytac Patronat
Okładka książki Marta i skarby
Wojciech Widłak Wydawnictwo: Harperkids Seria: Czytam sobie literatura dziecięca
32 str. 32 min.
literatura dziecięca
Czytam sobie
Harperkids
2022-08-24
2022-08-24
32 min.

Okładka książki W tej bajce nie ma złego wilka Deborah Allwright, Lou Carter
W tej bajce ni... Deborah Allwright, ...
Okładka książki Gdzie się zwierzę spać wybierze? Marcin Brykczyński, Daniel Włodarski
Gdzie się zwie... Marcin Brykczyński,...
Okładka książki Pozdrowienia z Wielorybiego Przylądka Iwasa Megumi, Jörg Mühle
Pozdrowienia z... Iwasa Megumi, Jörg ...

Wyróżniona opinia i

Marta i skarby

przeczytanych książek 671 napisanych opinii 538

Napisanie ciekawej historii z niezwykle ograniczoną ilością słów musi być trudnym zadaniem. Widłakowi wyszło.

"Marta i skarby" oraz "Kura Krystyna i jej banda" to dwie książeczki z serii "Czytam sobie"- programu wspierającego naukę czytania dzieci w wieku 5-7 lat.

Te małe wydania zostały bardzo starannie opracowane i ciekawie wydane. Kolorowe,wesołe ilustracje idealnie uzupełniają tekst,który został stworzony metodą wspierającą czytanie zgodną z zaleceniami metodyków. Historie są dostosowane do wieku dziecka i wciągające,a przede wszystkim tekst duży i w niewielkiej ilości na stronie. Dziecko może skupić się na konkretnym zdaniu czy słowach, które podzielone są też na głoski i umieszczone w ramkach na obrazkach.
Seria składa się z 3 poziomów- te części to poziom 1 "Składam słowa",czyli 150-200 wyrazów w tekście, krótkie zdania,23 podstawowe głoski i ćwiczenia głoskowania. Każdy kolejny poziom jest trochę bardziej zaawansowany 😉
Na końcu znajduje się 6 naklejek nawiązujących do tekstu i nauki czytania.

Żałuję,że moi chłopcy nie potrafią jeszcze czytać,natomiast książeczki wyglądają obiecująco i robią bardzo dobre wrażenie,także będą czekać na moich małych czytelników 😉

Marta wraz z wujem Damazym poszukuje skarbów. Urządzenie, które wygląda jak froterka do podłogi, odkrywa przed dziewczynką najprawdziwszy i najcenniejszy skarb. Jaki?

Fantastyczna książka serii "Czytam sobie", która została stworzona z myślą o dzieciach w wieku 5-7 lat. Seria liczy trzy poziomy trudności, z których każdy dostosowany jest do konkretnych umiejętności czytelniczych. "Marta i skarby" należy do poziomu pierwszego, w którym pojedyncze wyrazy zachęcają do składania głosek. Opowieść jest krótka, zawiera nie więcej niż 200 słów, a na jednej stronie umieszczono jedno zdanie. Poziom drugi motywuje do sylabizowania, natomiast poziom trzeci ma zwiększony poziom trudności i złożone zdania. Książki z każdego poziomu mają dołączone naklejki, które stanowią dodatkową atrakcję.

Polecam!

Dobra literatura na początek przygody z czytaniem. Jest też dość "kieszonkowa", fajnie sprawdza się w mamusinej torebce jako alternatywa na nudny czas oczekiwania(na cokolwiek) 😉😎.

Wuj Marty jest wynalazcą, którego ostatnie odkrycie, choć niepozorne, czyni cuda. Oczywiście nie ma co czekać, czym prędzej trzeba sprawdzić czy faktycznie tak jest.☺️

Już jutro seria Czytam sobie wzbogaci się o nowe tytuły.
Do poziomu pierwszego dołączy „Kura Krystyna i jej banda” Justyny Bednarek oraz „Marta i skarby” Wojciecha Widłaka.
Poziom 1 charakteryzują krótkie teksty 150-200 wyrazowe oraz używane są krótkie zdania.

Z kolei Wojciech Widłak powróci w swojej opowieści do Marty, którą znamy z takich opowieści jak „Marta i zagadkowy pojazd” oraz „Marta i ufoludek”.
Tym razem dziewczynka wraz z wujem Damazym będzie szukała tajemniczego skarbu. Czy uda im się go odnaleźć? Co tak naprawdę okaże się najcenniejszym skarbem dla dziewczynki? Przeczytajcie i poszukajcie swoich skarbów!
Pod płaszczykiem prostej historii dla dzieci autor przekazuje co tak naprawdę jest ważne i co najbardziej powinniśmy docenić. Świetna historia, która wzbudza sympatię już od pierwszej strony. My bardzo lubimy Martę i jej przygody, dlatego bardzo ucieszyła nas wiadomość o nowym tytule.

Dodatkowym atutem tej serii są świetne ilustracje, a na końcu każdej książeczki znajdują się naklejki. Jedną z nich możemy nakleić na „Dyplom sukcesu”, który zawsze znajduje się na tylnym skrzydełku okładki.
Motywuje to młodych czytelników do uważnego czytania. Zrozumienie tekstu pozwalają sprawdzić także pytania po przeczytaniu książki, które również w tej serii zamieszczane są na skrzydełkach okładek – czasem na przednim, czasem na tylnym.
To rewelacyjna seria pokazująca, że czytanie może być fajne, ale jednocześnie przekazująca wiele wiadomości o świecie, a także uniwersalnych wartości, o których często zapominamy.
Gorąco polecam!
Za egzemplarze książeczek bardzo dziękuję Wydawnictwu HarperCollins.

Już jutro seria Czytam sobie wzbogaci się o nowe tytuły.

DObra

DObra

• Czytam sobie 2022
  • Pod naszym patronatem
  • Dziecionkowe
  • Przeczytane w 2023
  • Przeczytane Marcelince
  • Leon czyta sam

Dodaj cytat z książki Marta i skarby