Pan Kuleczka. Niespodzianki

Okładka książki Pan Kuleczka. Niespodzianki Wojciech Widłak
Okładka książki Pan Kuleczka. Niespodzianki
Wojciech Widłak Wydawnictwo: Media Rodzina Cykl: Pan Kuleczka (tom 9) literatura dziecięca
48 str. 48 min.
literatura dziecięca
Pan Kuleczka (tom 9)
Media Rodzina
2022-09-28
2022-09-28
48 min.

"Pan Kuleczka. Niespodzianki" to 9 tom serii opowiadającej o przygodach tytułowego bohatera oraz jego podopiecznych.
Zbiór opowiadań skierowany jest do młodszych czytelników, którzy po raz kolejny będą mieli okazję spotkać wyjątkowych i niepowtarzalnych bohaterów. Na czele grupy stoi oryginalny Pan Kuleczka, którego charakteryzują sterczące kępki włosów oraz zabawny, różowy nosek. Wraz z nim w bloku przy ulicy Czereśniowej mieszka rozbrykana i niecierpliwa kaczka Katastrofa, jej zupełne przeciwieństwo pies Pypeć oraz sympatyczna mucha Bzyk-Bzyk.

Pełne ciepła i przyjacielskich relacji historie opowiadają o zwierzętach które, podobnie jak dzieci, poznają świat, psocą i rozrabiają, a ich dom, stworzony przez Pana Kuleczkę jest bezpieczną przestrzenią do eksperymentowanie i poznawanie świata.

Mocną stroną książki są zawieszone pomiędzy światem baśni a rzeczywistością ciepłe opowieści o lekko filozoficznym charakterze, dające pole do rozmyślań i wysnuwania własnych wniosków. Autor zgrabnie porusza różne aspekty życia, podkreślając, że każdy dzień przynosi nowe doświadczenia, które dzięki nietypowej perspektywie stają się zachwycającą przygodą. Niestandardowa forma opowieści zachęca czytelnika do twórczego myślenia oraz poszukiwania odpowiedzi na nurtujące go pytania.

Pan Kuleczka pełni rolę mentora oraz wsparcia, który uczy celebrowania drobnych rzeczy i zachwytu nad prostotą.
Akceptuje zwierzaki takimi jakimi są, z ich wadami i zaletami, tworząc pełen ciepła, miłości i szacunku dom, w którym każdy może być sobą. W bezpiecznej przestrzeni jego podopieczni dokonując zaskakujących odkryć, na które dorośli, pochłonięci szarą, codzienną rzeczywistością, nie zwracają uwagi.

Beztroskie i lekkie jak piórko opowiadania, pełne łagodności i szczerości przyciągają uwagę młodego czytelnika wprawiając go w pozytywny nastrój, a ich niejednoznaczny przekaz sprawia, że ich odbiór oraz interpretacja zależy od wieku i doświadczenia.

Bohaterowie rozgrzewają serca i bawią, a jednocześnie uczą odkrywania świata i pojmowania jego tajemnic. Pełne emocji i codziennych niespodzianek losu opowiadania można czytać po kolei lub wybiórczo delektując się nimi niespiesznie.

Pan Kuleczka to postać stworzona przez Wojciecha Widłaka, który opisuje codzienne życie pewnego mężczyny oraz jego podopiecznych – psa Pypcia, Kaczki Katastrofy oraz muchy Byzk-Bzyk. Zwierzęta mówią i są dociekliwymi rozmówcami Pana Kuleczki, co daje bardzo ciekawy efekt. Niespodzianki to dziewiąty tom opowiadań, w którym można znaleźć dziesięć nowych historii o sympatycznych bohaterach.

Wśród nich, Pan Kuleczka i przyjaciele będą zwiedzać miasto i trafią na ślepą uliczkę, poznają „złego psa”, pojadą nad morze, będą się zastanawiać dlaczego rzeka płynie tak, a nie inaczej… Opowiadania nie są długie, urzekają swoim klimatem, który jest niespieszny, pełny uważności na otaczający świat oraz z przestrzenią do zadawanie pytań i wspólnego filozofowania. Podoba mi się styl pisania autora, który jest piękny, mimo tego, że prosty i zrozumiały dla najmłodszych. Każde opowiadanie posiada jakieś przesłanie lub zagadnienie do rozmyślania, a zakończone jest podsumowującym morałem. Przemycone są również elementy humorystyczne.

Ilustracje do treści stworzyła Elżbieta Wasiuczyńska, są przyjemne i pełne spokoju, przywodzą wspomnienia letnich dni.

Książka ma twardą oprawę, średni, kwadratowy format oraz 48 stron. Tekst jest zamieszczony na jasnym tle, dlatego łatwo go czytać nawet przy nocnej lampce. Książka podoba się moim obu córkom, młodsza jest w stanie wysiedzieć z zaciekawieniem do końca rozdziału, a starsza inspiruje się nią i sama stawia później różne zaskakujące pytania. Ich ulubione opowiadanie to, to o kaczce i Parasolu. Moim zdaniem, to warta uwagi książka dla przedszkolaków.

Mam nadzieję, że większość zna tego bohatera, który towarzyszy dzieciom od lat. Uwielbiamy także kalendarz z Panem Kuleczką i jego podopiecznymi – Psem Pypciem, Kaczką Katastrofą oraz Muchą Bzyk-Bzyk. Ostatnio nakładem Wydawnictwa Media Rodzina ukazała się nowa książka autorstwa Wojciecha Widłaka z ilustracjami Elżbiety Wasiuczyńskiej „Pan Kuleczka. Niespodzianki”, w której możemy przeczytać o nowych przygodach bohaterów. 😺
Pan Kuleczka stwarza swoim zwierzęcym przyjaciołom dom pełen ciepła, miłości i szacunku. Pozwala im samodzielnie odkrywać świat i wyciągać wnioski. Pies Pypeć, Kaczka Katastrofa i Mucha Bzyk-Bzyk przeżywają swoje smutki, radości i przygody. Świat stworzony przez autora i pięknie wymalowany przez ilustratorkę jest naprawdę wyjątkowy. To bezpieczne miejsce z całą paletę emocji, a Pan Kuleczka lubi każde dziecko takie, jakie jest. ❤️ Recenzja na blogu: https://mamaizabawa.blogspot.com/2022/11/pan-kuleczka-niespodzianki.html

"Pan Kuleczka" to ciepłe i wartościowe opowiadania dla dzieci. Każde z nich jest krótkie, więc idealnie nadają się do czytania zarówno w ciągu dnia, jak i przed snem.

To, co nas urzeka to bohaterowie. Każdy z nich jest inny i wyjątkowy. Poznajcie kaczkę Katastrofę - dość niecierpliwą i rozbrykaną, psa o imieniu Pypeć - który jest zupełnym przeciwieństwem kaczki - oraz muchę Bzyk-Bzyk. Nie możemy zapomnieć o Panu Kuleczce, który jest bardzo troskliwy i sympatyczny, dba o swoich przyjaciół. Mieszkają oni w bloku przy ulicy Czereśniowej, gdzie wzbudzają ogromne zainteresowanie. A to nie tylko z powodu imion zwierzaków, ale i dlatego, że potrafią one mówić.

Co tym razem czeka małych czytelników? Oczywiście historie z życia naszych bohaterów. Jednego dnia Katastrofa pragnie zobaczyć jak to jest, być muchą. Bawi się przy tym doskonale. Innego Pypeć spotyka Borsuka, psa, który nigdy nie wychodzi poza ogrodzenie, a bardzo tego pragnie. Są też dni pełne rozważań na temat chcenia i nie. Bo "czasem chce się coś, troszkę albo bardzo, a czasem chce się właściwie wszystko"

Podczas spaceru po mieście Pan Kuleczka dojdzie do wniosku, że ulica, która prowadzi donikąd też jest potrzebna, by było wiadomo, kiedy trzeba zawrócić. Kaczka Katastrofa natomiast podczas deszczu będzie biegała ze złożonym parasolem. Dlaczego? Bo "parasol się rozkłada i składa, kiedy się chce!" Będą także zimowe rozważania o tym, czy samemu na świecie byłoby fajnie, czy nie.

Każde z opowiadań zawiera morał i skłania do przemyśleń. Pypeć i Katastrofa psocą, bawią się, są ciekawe świata - niczym dzieci poznające wszystko wokół. A Pan Kuleczka opiekując się nimi zachęca, by sami szukali rozwiązań, by próbowali. Myślę, że ta książka, jak i pozostałe z serii, spodobają się małym czytelnikom.

IG: co_my_dzis

Jak Wam mija jesień?

My ostani dzien spędziliśmy w towarzystwie Pana Kuleczki i jego przyjaciół. A wszystko za sprawą kolejnej części serii Pan Kuleczka:
Pan Kuleczka. Niespodzianki- Wojciecha Widłaka, wydawnictwo @mediarodzina.wydawnictwo

To już dziewiąta część wspaniałych przygód Pana Kuleczki. I nasza już nie zlicze która książka Wojciecha Widłaka. I tym razem autor przepięknie pokazuje nam jak świat wygląda, tylko czasem zapominamy się zatrzymać i zacząć go dostrzegać. Książeczka w twardej o barwnej okładce, zawiera 10 opowiadań, na pozór zwykłych, o codziennych rzeczach które mogą nas spotkać jak choćby spacer nad strumyk, poznanie złego- niezłego psa, czy chcenia się. Jednak autor pokazuje nam swoją wersję tego jak można lepiej czerpać z tej sytuacji, jak je wykorzystywać do rozmowy chociażby z naszymi dziećmi, tak jak Pan Kuleczka z kaczka Katastrofą, psem Pypciem i muchą Bzyk-Bzyk.
Jak to w życiu niektóre rozdziały dotyczą prostszych spraw, niektóre bardziej skomplikowanych, ale zawsze najlepszym rozwiązaniu, niezależnie od problemu jest rozmowa.

Jeśli lubicie książki które są przyjemne zarówno dla rodziców jak i dzieci, zapraszam do czytania🥰

IG: co_my_dzis

Jak Wam mija jesień?

to bardzo przyjemna lektura do wspólnego czytania.
Przeczytacie 10 historii Pana Kuleczki, kaczki Katastrofy, psa Pypcia i muchy Bzyk Bzyk. Historie są krótkie, dające pole do rozmyślań, odrobinę filozoficzne. Przeczytacie w tej książę o tym dlaczego potrzebne są ślepe uliczki (żaby było wiadomo kiedy zawrócić),o tym że każdemu czasem się chce a czasem nie chce, dlaczego rzeka płynie dalej i zmienia kierunki, o tym że parasol nie musi chronić przed deszczem, a także o tym jak fajnie byłoby mieć maszynę do odczytywania myśli.

Jestem bardzo pozytywnie zaskoczona tymi opowiadaniami i polubiłam tą ciekawą ekipę bohaterów.

Co do wydania to książka jest kwadratowa, w twardej oprawie i ma śliskie strony. Sporo ładnych, kolorowych ilustracji i również całkiem dużo tekstu.

to bardzo przyjemna lektura do wspólnego czytania.

Pan Kuleczka jak zwykle nie zawodzi, w tej części znajdziecie 10 krótkich opowiadań, a każde z nich ukazuje niespodzianki - te mniejsze i większe, jakie spotykają jej bohaterów w trakcie ich codziennego życia. Jak zwykle nie zabraknie tu wartych uwagi morałów i zachęty do szukania własnych rozwiązań w różnych sytuacjach. Jest to świetna lektura przed snem i do głośnego czytania w domu. Pełne humoru, ale też ciepła opowiadania i urocze ilustracje z pewnością wpłyną kojąco na wasze dzieci. Polecam.

• 4 lata
  • 5 lat