Stravaganza. Miasto Masek

Wydawnictwo: Amber
Stravaganza: City of Masks

Stravagante to ktoś, kto potrafi przenosić się w czasie i podróżować pomiędzy światami. Kiedy pewnego dnia współczesny chłopiec Lucien w zupełnie niepojęty sposób budzi się w Bellezzy, odkrywa, że jest właśnie takim wędrowcem. Że nie jest już ciężko chory. I że on jeden może pomóc pięknej, bezwzględnej Diuszesie ocalić miast przepychu i blasku przed zdradzieckimi knowaniami...

Eila | 2014-07-30
Przeczytana: 30 lipca 2014

Początkowo nie spodobała mi się. Akcja toczyła się zbyt szybko, świat był mało wyrazisty, czegoś mi tu brakowało. Powieść opowiada o 15 letnim chłopcu imieniem Lucien, który za pomocą swojego talizmanu-notatnika od ojca może przenosić się do innego świata,
istniejącego równolegle z naszym, a konkretnie do miasta-Bellezzy, odpowiednika XVI wiecznej Wenecji. Lucien trafia tam w Zakazany Dzień za panowania Diuszesy Silvii. Poznaje Arianne, jego rówieśniczkę, która łamie prawo, ponieważ pragnie zostać mandolierem. Szybko okazuje się, że chłopiec nie jest chory na raka ,którego ma w swoim świecie. Wkrótce zostaje wplątany w intrygi, odkrywa fascynujący , ale i pełen niebezpieczeństw świat. Muszę przyznać, że chociaż po pierwszych stronach oceniłam Stravaganzę słabo, to po przeczytaniu całej, stwierdziłam, że pomyliłam się. Zakończenie dość nietypowe i jak dla mnie nieprzewidywalne.

MsFairylight | 2015-12-21
Na półkach: Mistrzowo, Ulubione, Przeczytane
Przeczytana: lipiec 2008

"Miasto masek" to książka kompletna.Przepiękny świat, barwni bohaterowie i niebanalna, nieprzewidywalna fabuła. Choć jest to jedynie pierwszy (a dla Polaków jedyny) tom cyklu "Stravaganza" mimo braku możliwości przeczytania kolejnych części w naszym ojczystym języku, można poprzestać na "Mieście masek", ponieważ stanowi dość spójną i w miarę zamkniętą całość.

Na uwagę zasługuje przede wszystkim wspaniale opisane przez autorkę miejsce akcji. Pełne niezwykłych budowli, roześmianych mieszkańców. Niejeden czytelnik zapragnie odwiedzić Wenecję, by na własne oczy przekonać się, czy rzeczywiście jest tak piękna, jak to opisuje pani Hoffman.
Bohaterowie są nietuzinkowi, ciekawie, choć w niektórych przypadkach dość powierzchownie przedstawieni. Główny bohater, Lucien, momentami zachowuje się przewidywalny i niestety dość irytujący sposób, jednak te niedoskonałości rekompensują pozostałe postacie, wśród których wyróżnić trzeba Diuszessę i Rodofa. Ona, na pierwszy rzut oka wyniosła i...

Hjena | 2011-11-07

Ta książka chciałaby być poważnym science fiction. Ale jej nie wychodzi, bo zalatuje opowieścią dla młodszych czytelników. Historia jest na pewno pomysłowa, ale nie podoba mi się jej rozwiniecie.
Cała fabuła była prosta do przewidzenia nic mnie nie zaskoczyło. Nudy.

Nula | 2010-08-27

Świetna książka, bardzo mi się podobała. Cała tamta rzeczywistość pięknie opisana. Szkoda, że dotychczas nie udało mi się przeczytać następnych części.

BlackBerry | 2012-12-04
Na półkach: Przeczytane, 2012
Przeczytana: 15 października 2012

bardzo ciekawa książka. Fabuły można się było domyślić, jednak była ona wciągająca i troche niesamowita.

princessofall | 2013-12-19

Fantastyczna