Zabójcze domino

Cykl: Irene Huss (tom 3)
Wydawnictwo: Videograf II
Guldkalven
Adrian

Czy to zabójstwo z namiętności, czy zaplanowana na zimno zbrodnia? Gdy w luksusowej willi nad morzem zostaje znalezione ciało 50-letniego właściciela hotelu i restauratora, podejrzenie pada od razu na jego młodą żonę Sannę Ceder. Mieszka w osobnym domu i zdaje się mieć wystarczająco dużo powodów, by życzyć mu najgorszego. Inspektor Irena Huss bada okoliczności tego dziwnego małżeństwa i...

Czy to zabójstwo z namiętności, czy zaplanowana na zimno zbrodnia?

Gdy w luksusowej willi nad morzem zostaje znalezione ciało 50-letniego właściciela hotelu i restauratora, podejrzenie pada od razu na jego młodą żonę Sannę Ceder. Mieszka w osobnym domu i zdaje się mieć wystarczająco dużo powodów, by życzyć mu najgorszego. Inspektor Irena Huss bada okoliczności tego dziwnego małżeństwa i jeszcze bardziej tajemniczego bankructwa dużej firmy internetowej, którą prowadziła ze wspólnikami Sanna.

Krótko potem w podobny sposób jak Ceder zostają zamordowani dwaj biznesmeni, w tym były wspólnik Sanny. Inspektor Huss trafia na ślad, który prowadzi ją do Paryża. Gdy koło Goeteborga zostaje znalezione kolejne ciało, wygląda na to, że sprawa ma międzynarodowy kontekst.

źródło opisu: Videograf II, 2010

źródło okładki: zdjęcie autorskie

bractworozy | 2016-02-07
Na półkach: E-booki, Przeczytane, Posiadam
Przeczytana: 07 lutego 2016

ostatnia z książek o irene huss, dostępne w polsce oczywiście

można oszaleć od nadmiaru imion, nazwisk, koligacji rodzinnych i ekonomiczno-prawnych, nie mówiąc o malwersacjach i piramidach ekonomicznych, na których zupełnie się nie znam

jednak mimo tych kombinacji to książkę czyta się szybko, główni bohaterowie nie zawodzą, chociaż dalej wydaje mi się, że autorce trochę brakuje pomysłu na zakończenie, chociaż tym razem koniec był znacznie lepszy

polecam na leniwy wieczór z kawą bądź herbatą - jak kto lubi :)

ElViento | 2016-09-07
Na półkach: 2016, Przeczytane
Przeczytana: 04 września 2016

Kolejna bardzo ciekawa książka, wciągająca i niebanalna, z aferami gospodarczymi w tle. Dlaczego pieniądze zabijają? Dowiecie się pod koniec książki ;)

Agata | 2016-01-25

Zdecydowanie najbardziej zagmatwana historia ze wszystkich z Irene Huss w roli głównej. Po zakończeniu rozrysowałam na wykresie wszystkie (albo i nie wszystkie, bo było ich mnóstwo) koneksje między bohaterami:D Mafia i finansjera jako tło do kryminału sprawdziły się bardzo fajnie. Sama końcówka - tym razem ciekawa, aczkolwiek szkoda, że podana w taki sposób...

Jest to, przynajmniej na chwilę obecną, ostatnia część opowieści ze szwedzkiego komisariatu,dostępna w Polsce. Podsumowując zatem: autorka uwielbia dobre potrawy (we wszystkich trzech częściach dosyć licznie je wymienia i opisuje), a także ma słabość go gejów (w każdej z książek jakiś wątek homoseksualny się pojawia:)) Poza tym, jej książki czyta się bardzo szybko, nie nudzą, ma wiele ciekawych pomysłów na kryminały, które może nie zawsze są do końca rozwinięte, a gdzieś po drodze zabraknie pomysłu na kontynuowanie jakiegoś wątku. Mimo wszystko polecam tę trzyczęściową serię o inspektor Huss.

Natalia | 2014-02-01
Na półkach: Przeczytane, 2014
Przeczytana: 01 lutego 2014

Irene Huss znam ze znakomitego serialu, od dawna szukałam więc książek, by zapoznać się z oryginałem. "Zabójcze domino" to pierwsza powieść Helene Tursten, którą przeczytałam i niestety trochę się zawiodłam :( Nie wiem, może to wina tłumaczenia, ale książka momentami raziła naiwnością, a sama Irene nie ma w sobie "tego czegoś", co ma w serialu. Aż trudno mi uwierzyć, że książkę uważam za słabszą. Chętnie sięgnę po pozostałe książki autorki, ale nie nastawiam się na olśnienie.

Agata | 2014-01-04

Książkę Helene Tursten "Mężczyźni, którzy lubią niebezpieczne zabawy" wypożyczyłam kierując się współczuciem. Leżała smętnie na półce w bibliotece zdana na łaskę i niełaskę fanów (miernego grafomana) Larssona. Jakby z góry wiedziała, że jej nie przeczytam... Postanowiłam, że dam szansę autorce, na złośc pazernemu i krótkowzrocznemu wydawcy.
Miałam rację, Larsson mógłby pani Tursten buty czyścić (co oczywiście wcale nie oznacza, ze jest ona drugim Mankellem, co to to nie). Po trosze rozumiem rozterki wydawnictwa, bo tytuł orygniału był równie nieapetyczny - coś w rodzaju "Wytatuowany korpus" (Tatuerad torso). Zachęcona "Mężczyznami..." przeczytałam także kolejną książkę Tursten (pod równie pretensjonalnym i nic nie mówiącym polskim tytułem) "Zabójcze domino".
Ta powieść jest niestety słabsza, nie tylko z powodu mało pasjonującej tematyki (świat finansjery), ale przede wszystkim ze względu na zakończenie, na które autorka zupełnie nie miała pomysłu (z Ameryki przylatuje Agent...

Mateusz Wilk | 2015-10-19
Przeczytana: 19 października 2015

Zdecydowanie najsłabsza książka z serii o Irene Huss. Z minusów - autorka wprowadziła zbyt wiele nazwisk w powieść, a rozwiązanie zagadki nastąpiło na kilku stronach, niemalże podane na tacy przez bohatera pojawiającego się w ostatnich rozdziałach. Jeśli chodzi o plusy książki, to zdecydowanie atmosfera panująca między inspektor Huss i jej kolegami z pracy i szwedzkie realia. Podsumowując, można przeczytać, aczkolwiek nie warto się przejmować, jeśli nie będzie ku temu okazji.

Robson73 | 2016-01-07
Przeczytana: 02 stycznia 2016

Kolejna bardzo dobra książka Helene Tursten. Po przeczytaniu kilku opinii myślałem, że może będzie ciężko się czytało z powodu ilości nazwisk bohaterów. Jednak okazało się to przesadą. Jeżeli choć trochę skupimy się na książce, to z łatwością można wszystko ogarnąć. Polecam, proszę się nie zrażać opiniami innych, a wyrobić sobie swoją. Książka super napisana i czyta się świetnie. Trzyma w napięciu.

dorota | 2012-09-02

Zauroczona mroczna powiescia pani Tursten pt,,Smierc przychodzi noca'' bez wahania siegnelam po kolejna tej autorki. Tym razem nie bylam juz pod takim wrazeniem,Byc moze nie trafila do mnie fabula ,w ktorej poruszano tematy dotyczace swiata finansiery,za duzo szczegolow troche mnie nuzylo,ksiazke trzeba czytac bardzo uwaznie zeby moc powiazac ze soba wszystkie watki ktore dosyc czesto mi umykaly.Pomimo tego lekture polecam!

Kinga | 2016-09-21
Przeczytana: 20 września 2016

Żadna rewelacja. W porównaniu do ,,Śmierć przychodzi nocą'' wypada naprawdę słabo. Akcja nie porywa. Za dużo nazwisk,których nie sposób zapamiętać. Sytuację ratuje jedynie sympatyczna inspektor Irene Huss.

marcheff | 2013-10-07
Przeczytana: wrzesień 2013

Bardzo dobry kryminał, choć nie tak jak "śmierć przychodzi nocą". Skomplikowany wątek, można się trochę pogubić na początku ze względu na trudne do zapamiętania imiona szwedzkich bohaterów.