Cukiernia pod Amorem. Hryciowie

Okładka książki Cukiernia pod Amorem. Hryciowie Małgorzata Gutowska-Adamczyk
Okładka książki Cukiernia pod Amorem. Hryciowie
Małgorzata Gutowska-Adamczyk Wydawnictwo: Nasza Księgarnia Cykl: Cukiernia pod Amorem (tom 3) literatura piękna
Cukiernia pod Amorem (tom 3)
Nasza Księgarnia
2011-10-01
2011-10-01
Cukiernia pod Amorem saga rodzinna literatura polska tajemnice

Podsumowując cały cykl zwrócę uwagę na świetnie zarysowany szkic historyczny. Bohaterowie są wykreowani realistycznie. Wydarzenia toczą się szybkim tempem. Zabieg przedstawiania historii ze skokami czasowymi, zmusza do uważnego śledzenia fabuły.
Sagę polecam miłośnikiem tego typu literatury i nie tylko.

Sagę polecam miłośnikiem tego typu literatury i nie tylko.

Trudy życia podczas okupowanej przez sąsiadów Polsce, szczęście i cierpienie w dawnych czasach i współcześnie.Polecam

Trzecia część sagi rodzinnej. Tym razem głównymi bohaterami są Hryciowie, oczywiście na tle znanych z poprzednich części rodzin. Część tą najlepiej mi się czytało z uwagi na mniej odległe czasy. Polecam

„Prostowanie ścieżek losu przynosi często opłakane skutki.”.

Uczucia nie zawsze są klarowne, niekiedy targają nami od środka, burzą szyki, które skrzętnie budowaliśmy, ale kim byśmy byli bez nich. Marionetkami, pustymi w środku, jak te lalki patrzące szklanymi oczyma, ale nie widząc. Błądząc pomiędzy pustkowiem, poszukując własnej oazy.

Saga, która swoje przyciąganie zaczyna od swojej oprawy, ale to skrywające się wewnątrz zdarzenia, omawiają czytelnika w swoich szponach, trzymając niczym krople wody nad spragnionymi ustami. Delikatna opowieść, która ukazując życie, te szare, codzienne, które niekiedy do cukierkowego ma daleką drogę. Miłość miesza się z gorzką rozpaczą, nienawiść z przywiązaniem. Ogromny wachlarz emocjonalny zawarty na tych papierowych kartach.

Wraz z bohaterami przenosimy się w dawniejsze czasy, do barwnych okresów historii, kiedy to kraj nasz walczy o powrót na mapy. To niełatwy okres w dziejach ludzkości, jednak realność tych czasów oddana przez autorkę sprawiła, że bardziej odczuwamy pewne zachowania i emocje bohaterów. Obraz idealnie przedstawionych czasów powojennych, przedstawienie rzeczywistości postaci są szczegółem, który zasługuje na uznanie.

Książki w dużej mierze opierają się na rozkwicie i upadku bogatego mazowieckiego rodu, dołączając w każdej kolejnej części nową rodzinę. Autorka skrupulatnie posługuję się obiema liniami czasowymi – przeszłość i współczesność. Nie jest to przeszkodą w pozbywaniu tych pozycji ani niestanowi dla nas wyzwania.

W fabułę powieści wplata się zagadka, która pozostaje rozwiązać jednej z bohaterek, a czytelnik, stojąc obok, obserwuje i własnym krokiem stara się znaleźć odpowiedź. Jest to ciekawy przerywnik, ponieważ historia nie skupią się w całości na tym zadaniu.

Seria ta wywołała we mnie sporo przyjemnych emocji, dając możliwość podróży wraz z bohaterami, przeżywania ich rozterek i chwil uśmiechu. To przygoda, w którą wchodzimy całym swoim umysłem i ciałem, która omamiać swoim przekazem do cna.

Przeszłość splatająca się ze współczesnością, trudne wybory, a przede wszystkim silne kobiety i wielkie namiętności.

„Prostowanie ścieżek losu przynosi często opłakane skutki.”.

Saga, która swoje przyciąganie...

Trzeci tom sagi rodzinnej Małgorzaty Gutowskiej- Adamczyk " Cukiernia pod Amorem" to dalsze losy znanych nam już z poprzednich tomów rodzin Zajezierskich ,Cieślaków, wzbogaconych o nową rodzinę Hryciów.
II wojna światowa splata te trzy rodziny gorzko je doświadczając i niejednokrotnie wystawiając na ogromną próbę.
Zawiedzione nadzieje ,nieszczęśliwe miłości ,sekrety rodzinne ,które mimo zawirowań wojennych i powojennych nadal zostają jednym wielkim znakiem zapytania. Polecam po stokroć i wypatruję dalszych części .

Zawiedzione nadzieje ,nieszczęśliwe miłości ,sekrety...

Chyba najlepsza z całej trójki, świetnie się czytało,kawał historii Polski został przedstawiony

Poznajemy dalsze losy osób z rodu Zajezierskich oraz ich krewnych, w czasie okupacji i po niej. Tomasz zostaje w swoim dobytku, Gina Weylen wyrusza w dramatyczną podróż po okupowanej Europie. W dalszej kolejności Celina wciąż czeka na Adama, jednak kiedy w jej rodzinie przydarzają się pewne sytuacje postanawia wyjść na Hrycia i po pewnym czasie małżonkowie stają się właścicielami Cukierni pod Amorem. We współczesności Iga w dalszym ciągu próbuje rozwikłać tajemnicę rodzinną. Czy się jej to w końcu uda? Jak finalnie potoczyły się losy bohaterów?

To już trzeci i ostatni tom sagi o Gutowie i moim zdaniem każdy kolejny był coraz lepszy, a opowieść dotycząca Hryciów była w moim odczuciu najlepsza! Może dlatego, że ja zdecydowanie lepiej odnajdywałam się w koligacjach rodzinnych bohaterów, a może dlatego, że była tutaj poruszaną tematyką II Wojny Światowej, która bardzo mnie ciekawi. Poraz kolejny akcja powieści
toczy się dwutorowo, mamy dalsze losy Zajezierskich w czasie okupacji i po niej oraz losy Igi Hryć oraz jej bliskich w 1995 roku. Autorka w bardzo realistyczny sposób oddała, to co działo się na ziemiach polskich i nie tylko w trakcie trwania wojny. Muszę przyznać, że z takim samym zainteresowaniem i zaangażowaniem śledziłam obie historię, byłam ogromnie ciekawa jak finalnie potoczyły się losy bohaterów, ale chyba w szczególności intrygowała mnie historia miłosna Celiny i Adama. Iga również będzie przeżywała w tej części wiele rodzinnych zawirowań, które były w sumie taką odskocznią od trudnych o brutalnych wydarzeń wojennych. Ta saga dostarczyła mi nie lada emocji, a ja chłonęłam je wszystko poznając historię Zajezierskich oraz rodziny Igi. "Cukiernia pod Amorem" to barwna, intrygującą, emocjonującą i wciągającą saga o ludziach, którzy w swoim życiu naprawdę wiele przeszli, by zaznać szczęścia i znaleźć upragnione miejsce w życiu. Ja jestem zachwycona i bardzo chciałabym poznać dalsze losy Igi, Celiny oraz ich bliskich. Polecam! Moja ocena to 8/10.

Trzeci tom sagi skupia się wokół wydarzeń II wojny światowej. Po względnym spokoju i stabilizacji rodzinnej, kolejny raz przyjdzie im zmierzyć się z zawieruchą i rodowym konfliktem. Czas niepokoju, poszukiwań, ale też sekretów rodzinnych, które w końcu powoli zaczną wypływać na życiową powierzchnię.

Zaprezentowana przez autorkę akcja toczy się swoim tempem nadając wyrazistości całej historii, ale jednocześnie nie pozbawiając jej subtelności i delikatności. Na próżno można szukać tutaj zbędnych słów czy opisów. Wszystkie emocje są doskonale wywarzone i odpowiednio nakierowane na ich odbiór przez czytelnika. Autorka ma niezwykły dar skupiania uwagi czytelnika i przenoszenia go do wydarzeń opisanych w książce. Może to za sprawą barwnego i niesamowicie obrazowego języka?? A może opisywanych wydarzeń historycznych, które są tłem dla całej sagi rodzinnej??

Niewiarygodne jak bardzo ta historia potrafi wpłynąć na czytelnika, jak wysoce skłania do refleksji i jak mocno zapada w pamięć. Niezmiennie polecam i zachęcam do odkrycia wszystkich tajemnic przeszłości „Cukierni pod Amorem”. A ja po cichu czekam na ciąg dalszy wznowienia tej serii…

Zaprezentowana przez autorkę akcja toczy się swoim tempem nadając...

Jak często się zdarza, że kolejny tom z serii jest lepszy od pierwszego? Z mojego doświadczenia wynika, że nieczęsto. Jednak, tym razem tak jest. III tom serii „Cukiernia pod Amorem” „Hryciowie” taki właśnie jest.
Akcja powieści dzieje się podczas II wojny światowej i w roku 1995. Tym razem bohaterowie muszą zmierzyć się z dramatycznymi wydarzenia, które zgotowała im wojna. Tajemnice wychodzą na jaw, a skrywane sekrety nie są już sekretami. W 1995, Iga nadal próbuje rozwikłać zagadkę pierścienia, Waldek wikła się w romans, a Celina dochodzi do siebie po udarze. W tym samym czasie do Gutowa przyjeżdża Adam, miłość Celiny z czasów wojny. Natomiast w czasach wojennych Gina zostaje zwerbowana do tajnych misji, a Adam jako młody człowiek działa w podziemiu. Saga dobiega finału.
Autorka do samego końca utrzymuje czytelnika w napięciu, nie zdarza do ostatnich stron jak wszystko się ułoży. Nie mogłam się oderwać. Najlepsza część całej serii. Można powiedzieć wisienka na torcie, choć miałam obawy czy nie będę znużona. Nie była i nie zawiodłam się. Bardzo ciekawie poprowadzona fabuła, ciekawi nowi bohaterowie, czyli wszystko co powinno się znaleźć w dobrej powieści.

Pierwsze wydanie tej serii miało miejsce ponad dziesięć lat temu, ale dla mnie to było pierwsze spotkanie z tą powieścią i autorką.

Dostałam historię kilku pokoleń kobiet, pełną zawirowań, radości, dramatów.

Współczesność cudownie przeplata się z historią a miłość z rozpaczą, nienawiścią.
Losy Zajezierskich są pełne wzlotów i upadków, a coś spowodowało koniec tego bogatego mazowieckiego rodu.

Autorka pisze w piękny, lekki sposób. Słowa płyną i otulają jak kocyk a historia wciąga i nie chce wypuścić czytelnika z rąk. Razem z Igą chce się odkryć rodzinną tajemnicę sprzed lat.

Po tej lekturze można z całą pewnością stwierdzić, że siła jest kobietą!!!

Przyznam, że było to niezwykle przyjemne doświadczenie. Ta całkiem nowa przygoda literacka jest dla mnie napędem do odkrywania innych książek Autorki.
Polecam

Dostałam historię kilku pokoleń kobiet, pełną zawirowań, radości, dramatów.

Losy Zajezierskich są pełne wzlotów i upadków, a coś spowodowało koniec tego...