Od Gustawa Konrada do... Antka Boryny

Wydawnictwo: Państwowy Instytut Wydawniczy
978-83-06-03163-8
Ewa Kowalska

Ignacy Gogolewski występował na scenach teatralnych, przed filmowymi i telewizyjnymi kamerami oraz mikrofonami Polskiego Radia ponad pięćdziesiąt lat. W rozmowie z Jolantą Ciosek opowiada o swojej drodze artystycznej, wadach i zaletach profesji aktora, o swoich rolach i wybitnych kolegach ze sceny. Mówi także o kolejach życia osobistego, dzieciństwie, dorastaniu, o związkach z kobietami i dziećmi.

Jolanta Ciosek – dziennikarka, absolwentka teatrologii Uniwersytetu Jagiellońskiego. Przez wiele lat była konsultantką programową w Teatrze im. Wandy Siemaszkowej w Rzeszowie. Pełniła również funkcję wicedyrektora Międzynarodowego Triennale Grafiki. Na łamach krakowskiego „Dziennika Polskiego” zajmuje się tematyką teatralną, opublikowała kilkaset wywiadów z twórcami teatru, filmu i telewizji.

źródło opisu: PIW

źródło okładki: PIW