Flota Białego Orła

Wydawnictwo: Wydawnictwo Morskie
7 (19 ocen i 2 opinie) Zobacz oceny
historia
36maro

Książka jest monograficznym opracowaniem dziejów naszej marynarki podczas II Wojny Światowej. Opisy walk, w których uczestniczyli Polacy rzucone są na szersze tło zmagań wojennych na morzach, dzięki czemu rola floty polskiej została przedstawiona bardzo wyraziście, a jej wysiłek wojenny ukazany we właściwych proporcjach.

źródło opisu: Wydawnictwo Morskie, 1980

źródło okładki: zdjęcie autorskie

PaweŁ | 2015-12-04

Książka bardzo wartościowa. Ułożone chronologicznie losy Polskiej Marynarki wojennej.Przedstawia fakty znane z innych publikacji jak również wydarzenia o których słyszeliśmy niewiele lub wcale.Lektura pokażnych rozmiarów,jednak czyta się łatwo i szybko. Kompendium wiedzy każdego marynisty.

blackwater | 2011-10-10

Książka generalnie godna polecenia, zaletą stylu Edmunda Kosiarza, jest bardzo uporządkowany sposób przedstawianych wydarzeń. Dzięki temu można mieć pełny i w miarę przejrzysty obraz działań Polskiej Marynarki Wojennej w II wojnie światowej. Sprawia to, że książka ta jest niezłą pozycją o charakterze kroniki (nie należy spodziewać się powieściopisarskiego zacięcia Pertka czy Flisowskiego). Zdecydowanym mankamentem jest zbyt duża ilość komunistycznych i rusofilskich tyrad autora, chyba wykraczających poza to co autor rzeczywiście musiał w tych czasach pisać. Szczytem wszystkiego było zdanie stwierdzające, że w 1920 roku Polska napadła na Rosję Radziecką, gdy tymczasem książka miała dotyczyć działań floty... po 1939 roku.

artfan | 2016-05-23
rybka | 2016-01-07