Przemarsz przez piekło

Wydawnictwo: Instytut Wydawniczy PAX
historia
piotrex

"Przemarsz przez piekło" to najbardziej obszerny i najbardziej wstrząsający swą tragiczną wymową opis bohaterskiej obrony Starego Miasta w dniach Powstania Warszawskiego.

Viator | 2016-02-07
Na półkach: Przeczytane, Historia
Przeczytana: 02 września 2015

Jest to chyba najlepszy opis powstania warszawskiego. Autor opisuje powstanie takie jakie było naprawdę. Podlewski sam był uczestnikiem powstania, a przy pracy nad książką zbierał materiały o powstaniu, by była jak najbardziej autentyczna. "Przemarsz przez piekło" może służyć jak podstawa wiedzy o powstaniu ze względu na fragmenty, w których autor po prostu wymienia osoby czy oddziały biorące udział w opisywanej akcji. Dodatkowo w książce znajdziemy indeks, który pozwoli nam łatwiej śledzić losy wybranych osób. Na plus zasługują także fragmenty, które czyta niczym zwykłą powieść. Godne polecenia dla osób, które chcą powiększyć swą wiedzę na temat powstania warszawskiego.

fuorviatos | 2016-08-21

Chyba najlepsza pozycja o powstaniu - autor prowadzi nas krok po kroku przez wszystkie momenty obrony starowki. Uderza szczegolowosc opisow, na poziomie jednego odziaku albo jego czlonkow. Czyta sie jednym tchem. Pomimo tematyki, nie ma tu zbednego patetyzmu a raczej krwawy dokumentalizm ktory przez forme prowadzenia czytelnika sam wywoluje skrajne emocje. Goraco polecam .

Jacek_JSK | 2016-05-19

Naprawdę dobra książka bez zbędnej propagandy!

Andrzej Krawczyk | 2016-08-26

jest moc i sila