Marienbad

Weronika | 2015-06-11
Na półkach: Przeczytane, Zrecenzowane
Przeczytana: 06 czerwca 2015

Moja recenzja:

Ta niezwykle wesoła książka składa się z dwóch części - pierwszą z nich stanowi "Marienbad", powieść w listach i telegramach, drugą zaś cztery opowiadania. "Marienbad" rozbawił mnie do łez i chociażby dla niego warto sięgnąć po tę pozycję - jest to urocza komedia pomyłek o warszawskich (i nie tylko) Żydach. Opowiadania natomiast nie są dla każdego, mnie na przykład tylko dwa zauroczyły, pozostałe wydały mi się nudne. Polecam wszystkim tym, którzy znają Alejchema tylko od strony "Dziejów Tewji Mleczarza". :)

Kaklucha | 2014-11-30
emili | 2014-10-24