Uśmiech złotego Buddy

83-203-0231-5
Tajlandia, Indie, Goa, buddyzm, Budda
literatura faktu
takisobiejac

Zapiski Janusza Wolniewicza z podróży do Tajlandii i indyjskiego stanu Goa.

źródło opisu: Opis autorski użytkownika takisobiejac

źródło okładki: ze zbiorów użytkownika takisobiejac

Tamanna | 2016-01-04
Przeczytana: 04 stycznia 2016

Mam sentyment do książek, których czas jakby minął. Pożółkłe kartki, niebyt wyraźne, wyblakłe fotografie. Janusz Wolniewicz 35 lat temu opisał swoją podróż do Tajlandii. Znajdziecie w niej i białego słonia i most na rzece Kwai, kremację, syjamskich braci i mnichów buddyjskich. Jednak przyniosłam tę książkę z biblioteki do domu nie ze względu na Bangkok i Buddę, ale ciekawa tego, jak podróżnik wracając już z Tajlandii zobaczył Bombaj i Goa. Lubię czytając o czyjejś podróży wracać do poznanych miejsc, zobaczyć, co znaleźli w nich inni. Pobyć dzięki nim tam znowu. I tak Bombaj sprzed 35 lat liczy sobie zaledwie siedem milionów, a i tak sprawia wrażenie miasta molocha. Autor pisze o tym, co zaliczają tu turyści (Muzeum Księcia Walii, Dworzec Wiktorii i Bramę Indii), co omijają łukiem (slumsy i dzielnicę prostytutek). Na autorze największe wrażenie zrobiła wizyta przy grobie muzułmańskiego świętego Haji Alego i odwiedziny w buddyjskich świątyniach wykutych w kamiennych górach w Kanheri....

wilka | 2015-10-24
Przeczytana: 20 sierpnia 2014

Dzięki tej książce można zwiedzić niewielką, ale bardzo interesującą część świata. Zabawne historyjki oraz fotografie umieszczone w książce sprawiają, iż czujemy atmosferę krajów azjatyckich.

jamczyk | 2016-03-07
Przeczytana: 1980 rok