Rubikon czarnych dziewcząt

Książka jest przypisana do serii/cyklu "Naokoło Świata". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Wydawnictwo Iskry
83-207-0256-9
Afryka, lekarz w Afryce, Benin
literatura faktu
Honorka22

Obrzędy związane z inicjacją dziewcząt i chłopców, obyczaje, wierzenia mieszkańców Czarnego Lądu, a także nekające ich choroby tropikalne - oto Afryka widziane oczyma polskiego lekarza, który przeżył tam wiele lat.

źródło opisu: Opis autorski

elianka | 2011-03-14

Ta książka to zbiór reportaży podróżniczo-medycznych. Pierwszy raz przeczytałam jako zupełny dzieciak na fali fascynacji "Stuleciem chirurgów". Teraz wracam wielokrotnie, mój egzemplarz jest lekko... zdezelowany.
Ale opowieści - w gruncie rzeczy dość obrzydliwe - o robalach, pasożytach chorobach i obrzędach, przyciągają mnie jak magnes. Polecam!

zjuzju15 | 2014-07-26

Po książke sięgnełam z powodu zainteresowania medycyną oraz obyczajami innych krajów.Nie zawiodłam się.Przyznaje niektóre momenty tej lektury były naprawdę zaskakujące.Na przykład kiedy autor opisywał co w wielu plemieniach wicina się chłopcą by mogli stać się mężczyznami.

książek: 2090
beata | 2016-06-30