Wyzwanie czytelnicze LC

Ja, Klara i zwierzaki

Tłumaczenie: Monika Perzyna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ja i moja siostra Klara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tatarak
Ich und Klara und die Tiere
978-83-925-9296-9
humor, dzieci, zwierzęta
actagaudi

Klara i jej brat kochają zwierzęta. Ich ulubieńcy: papuga Pippo, kot Kazimierz i jamnik Wąchacz wiedza o tym najlepiej. Dzieciaki dbają o swoich podopiecznych najlepiej, jak potrafią - karmią, kapią, czeszą, strzyga, mierzą temperaturę, wyprowadzają na spacery, uczą języków obcych i kindersztuby. Rodzeństwo jest również gotowe wysiedzieć papuzie jajo, o ile tylko papuga Pippo je zniesie... Zapraszamy do świata, w którym pchły ćwiczą cyrkowe ewolucje, koty biegają z dzwonkiem na szyi, a papugi kąpane są razem z klatką.

źródło opisu: Tatarak, 2009

źródło okładki: http://tatarak.com/index.php?id=klara2&info=klara2_okladka

Betka666 | 2018-10-31
Na półkach: Dla dzieci-mam, Przeczytane

Które dziecko nie lubi zwierząt? No właśnie, jest ich chyba niewiele. Podobnie Brat i Klara. Uwielbiają się nimi opiekować. Ale co na to zwierzęta? Czy są tak samo zachwycone pomysłami dzieci, jak one same?
Brat i Klara to żywiołowe dzieciaki, które mają milion pomysłów, które nam dorosłym nie zmieściłyby się w głowie. To chyba właśnie tym ujmują serca małych czytelników, rozśmieszając ich do łez (i przy okazji rodziców też ;) ). Są wprawieni w ćwiczeniu cierpliwości dorosłych. Oj, w tym są wręcz doskonali :D Trudno się oprzeć tym wesołym perypetiom w postaci krótkich historyjek, zebranych w jedną z 3 książek z serii. Polecam serdecznie! Świetna 4-5 latków do wspólnego czytania z rodzicami i dla starszych dzieci, które czytają już same, ale nadal będą się śmiać z przygód tej dwójki urwisów :)

Maria Tarczyńska | 2014-12-12
Przeczytana: 12 grudnia 2014

Nie czytałam dziecku tylko sobie :) Fajne i śmieszne opowiastki o niesfornych Maluchach w kontekście ich "zmagań" ze zwierzętami :)

Dorota Lewandowicz | 2013-05-27
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci