Najpiękniejsze mity greckie

Tłumaczenie: Alicja Lehrke
Seria: Klasyka w Nowych Szatach
Wydawnictwo: Media Rodzina
Schönsten griechischen Sagen

Amor i Psyche, Parys i trzy boginie, Cyklop Polifem, Argonauci to tylko niektórzy bohaterowie tej wspaniale napisanej książki. Okazuje się, że mity napisane na nowo, barwnym, pełnym humoru językiem, zrozumiałym dla współczesnych dzieci, mogą świat mitologii uczynić niezwykle atrakcyjnym. Pomaga w tym także poczucie humoru autora i ilustratora. Dimiter Inkiow od dłuższego czasu z powodzeniem popularyzuje na rynku niemieckim mity z całego świata. Polskim czytelnikom znany jest jako autor zalecanej przez fundację Cała Polska czyta dzieciom książeczki Ja i moja siostra Klara .

źródło opisu: http://mediarodzina.pl/seria/klasyka_w_nowych_szatach

źródło okładki: http://mediarodzina.pl/seria/klasyka_w_nowych_szatach

artemida | 2012-10-13
Przeczytana: 13 października 2012

Bardzo ładne zestawienie wielu greckich mitów. Gorąco polecam miłośnikom tej kultury, szczególnie młodszym ;)

Przemek | 2013-10-26
Przeczytana: 28 października 2013

Pomimo, że po tytułach "Najpiękniejsze..." nie spodziewam się raczej wiele, książkę czyta się całkiem zgrabnie, fajna narracja i dialogi. Od początku dosyć wiele miejsca poświęcono temu, skąd wzięli się poszczególni bogowie. W drugiej części książki omówione są wybrane mity. Niestety, mity nie są omówione całościowo, raczej przytacza się pewne ich fragmenty na potrzeby ogólniejszych rozdziałów. Jedyny mit potraktowany rzeczywiście w całości to chyba historia Amora i Psyche. Za to pojawiają się różne ciekawostki, które można przeoczyć w innych ujęciach, np. żeńska płeć Sfinks.
Reasumując: językowo książka bardzo fajnie się czyta, natomiast szkoda, że nie jest trochę "grubsza", bo autor miałby spokojnie talentu na omówienie większej ilości mitów i zrobienie tego w sposób bardziej szczegółowy. Na przykład zabrakło tutaj wielu przygód Odyseusza, Dedala i Ikara, Minotaura, Argonautów, króla Midasa, Orfeusz i Eurydyka wspomniani są w jednym akapicie...
Jeśli ktoś chciałby dzieciom...

Jakub Owczarek | 2013-04-03
Przeczytana: kwiecień 2013

Audiobook który mogę polecić, świetnie się słucha Piotra fronczewskiego. Zestawienie mitów przypomniało mi wiele zapomnianych z dzieciństwa powiedzeń :) Warte polecenia, ale nie uważam że dla najmłodszych,

Abee | 2015-05-17
Przeczytana: 26 grudnia 2009

Mity dostosowane dla najmłodszych. Idealne dla dziecka na pierwsze spotkanie z mitologią. Świetne do wspólnego czytania z dzieckiem. Miejscami bardzo zabawne. Inkiow ma poczucie humoru.

Aneta | 2012-06-14
Przeczytana: 14 czerwca 2012

Bardzo, bardzo polecam. Zwłaszcza audiobooka, którego czyta MISTRZ Piotr Frączewski

dodawi | 2013-11-05
Przeczytana: 22 września 2013