Sto pociech z Klarą

Tłumaczenie: Monika Perzyna
Książka jest przypisana do serii/cyklu "Ja i moja siostra Klara". Edytuj książkę, aby zweryfikować serię/cykl.
Wydawnictwo: Tatarak
Ich und meine Schwester Klara. Die lustigsten Geschichten zum Vorlesen
978-83-932561-8-1
dzieci, dzieciństwo
actagaudi

Klara ma dwa zęby stałe, jej Brat skończył właśnie sześć lat. Wiedzą już sporo o świecie, a mimo to nieustannie ich o czymś zaskakuje. Jak się pozbyć mleczaka? Czy można uczynić wszystkich ludzi na świecie bogaczami? Z kim się ożenić i dlaczego nie z Mamą? Skąd wziąć dzidziusia? Co podarować Bratu w prezencie urodzinowym? Szukanie odpowiedzi na te i inne pytania niemal codziennie zmienia się w fascynującą przygodę...

źródło opisu: Tatarak, 2012

źródło okładki: własna

Betka666 | 2018-10-31
Na półkach: Przeczytane, Dla dzieci-mam

Świetna,lekka i wesoła książka o rodzeństwie. Brat i Klara. Dzieci z niespożytą energią, z niezliczonymi pomysłami i nie zawsze grzeczne :) Prawie 200 stron wesołych perypetii, które rozweselą zarówno dzieciaki jak i rodziców przy wspólnym czytaniu. Nie przerażajcie się, książka podzielona jest na krótkie opowiadania. Pełna humoru, psot i pomysłów nie z tej ziemi. Rodzeństwo nie raz wystawia cierpliwość dorosłych na wielką próbę. Czytam z 4,5 latkiem, który się śmieje do rozpuku, ale także zainteresuje 7 latka, który już sam czyta.
Aha, lubię poczytać ją sama, na chandrę ;)
Uważam, że to świetna pozycja, dla dziecka, które nie lubi czytać. Sądzę, że tej wesołej dwójce i ich pomysłom nie oprze się nawet największy i najwytrwalszy "omijacz" książek :D