Jak ćma...

Okładka książki Jak ćma... Margaret Murphy
Okładka książki Jak ćma...
Margaret Murphy Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami kryminał, sensacja, thriller
Seria z Puzzlami
The desire of the moth
C&T Crime & Thriller
2000-01-01
2000-01-01
Wojciech Kallas

Książka przeczytana przypadkiem. Miałam ochotę na coś innego niż znów fantastyka, która mi się trochę przejadła. Padło na ten kryminał, który niestety nie jest jakichś wysokich lotów.

Pozycja porusza całkiem ciekawy temat, jakim jest znęcanie się nad dziećmi czy ich molestowanie w patologicznych rodzinach czy ośrodkach dla nieletnich itp. Niestety autorka nie udźwignęła tematu. Zupełnie sobie z nim nie poradziła. Książka ma tylko niektóre ciekawe momenty, jakimi są dialogi, ale reszta to katastrofa. Nieumiejętna zmiana wątków tak kaleczy oczy, że to, co czułam podczas czytania to było coś więcej niż tylko irytacja. O postaciach nie będę nawet się rozwodzić, bo nie ma w nich krztyny czegokolwiek. Nawet kartka papieru nie jest aż tak płaska jak one.

Powinnam uciąć czytanie już praktycznie w połowie książki, ale zmusiłam się do jej skończenia dla tematyki, jaką przedstawia i szczerze to bardzo chciałam wiedzieć, kto odpowiada za morderstwa. Muszę przyznać, że takiego obrotu spraw się w ogóle nie spodziewałam. Oczywiście ta pozycja nie należy do tych, które chce się powtórnie przeczytać. W ogóle dziwię się, że została wydana.

Osobiście jednak nie polecam.

Ksiazka zupelnie nie w moim guscie, jedna z najgorszych jakie czytalam. Ledwo doszlam do konca ksiazki, ktory w ogole mnnie nie zaskoczyl i byl do przewidzania. Moze inni gustuja w takich ksiazkach, ale mi sie nie podobala.

• 2. SŁABE
  • Przeczytane przed 2011
  • Różności, czyli to, co przeczytałam w wolnym czasie ;)
  • KRYMINAŁ/SENSACJA/THRILLER
  • Kryminały/Sensacje/Horrory

Dodaj cytat z książki Jak ćma...