Mama, Kaśka, ja i gangsterzy

Okładka książki Mama, Kaśka, ja i gangsterzy Ewa Maria Ostrowska
Okładka książki Mama, Kaśka, ja i gangsterzy
Ewa Maria Ostrowska Wydawnictwo: Krajowa Agencja Wydawnicza literatura dziecięca
literatura dziecięca
Krajowa Agencja Wydawnicza
1984-01-01
1984-01-01
83-03-00267-8

Książka jest rewelacyjna! Niedawno ją sobie "odnowiłam" - jestem już dorosła dość długo, ale i tak zaśmiewałam się do rozpuku :).

Sympatyczna książka o przygodach wakacyjnych bystrej Danusi, jej siostry i mamy. Trochę w stylu Chmielewskiej i jej przygód o Teresce i Okrętce. Dla młodych czytelników pewnie rzeczy mogą być niezrozumiałe, choćby policjant wysiadający z... poloneza czy możliwość biwakowania bez oglądania się na kemping.
Mogą jednak poczytać, jak ich babcie podróżowały, a policja (właściwie milicja) łapała gangsterów.

Mogą jednak poczytać, jak ich babcie podróżowały, a policja (właściwie...

Bardzo mi się podobała ta książka. Polubiłam główna bohaterkę Dankę, jej siostrę bliźniaczkę Kaskę i ich zwariowana mamę. Ich mały, domowy zwierzyniec również. Wakacyjny wyjazd nastolatek okazał się nie tylko zabawny i ciekawy ale też pełen zwariowanych przygód. Polecam każdemu tę książkę. Wspaniała! Styl i język autorki też zasługują na pochwałę. Zwłaszcza pomysł z anagramami :) Polecam!

Wypożyczyłam z biblioteki - i to był jeden z moich najlepszych książkowych wyborów!

Wakacje Danki, Kaśki oraz ich szalonej mamy obfitują w wiele niesamowitych, ale i szalonych, przezabawnych przygód z wątkiem kryminalnym w tle.

Znakomita lektura!

Znakomita lektura!

Świetna humorystyczna książka Ewy Ostrowskiej. Szczególnie polecam młodszym czytelnikom :)

Uwielbiam tę książkę - to jedna z powieści mojego dzieciństwa. Czytałam ją tyle razy, że znałam ją praktycznie na pamięć. Jednak najlepsza jest ta pierwsza wersja, gdzie na okładce jest na dole czarny samochód. Ponieważ od wielokrotnego czytania mój egzemplarz zaczął mi się rozlatywać, ucieszyłam się kiedy natknęłam się w księgarni na nowe wydanie - takie z pomarańczową okładką. I jakież było moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że nie tylko okładka się zmieniła! Rozumiem, że przed wznowieniem autorka postanowiła dostosować treść bardziej do obowiązujących realiów, ale przez to książka straciła ogromnie dużo ze swojego pierwotnego potencjału.
Do dziś mam w swojej biblioteczce tę, w której praktycznie każda kartka żyje osobno - ale każda jest pełna świetnej opowieści, która spowodowała, że pewna 8-latka odkryła cudowną krainę literatury. I którą odkrywa po dziś dzień :)

Fajna, zabawna i chwilami tajemnicza opowieść w sam raz dla młodzieży (lub jeśli ktoś lubi takie historie, to dla dorosłych także). Przeczytałam ją w podstawówce, bo Danka bardzo przypomina mi mnie. Ogólnie mi się podobała, ale chyba teraz aż tak wysoko bym jej nie oceniła (zbyt naiwna i chwilami pewnie nudna).

Historia potrafi zaskoczyć...zwłaszcza w wykonaniu Danki! Przewraca świat do góry nogami!

Bardzo fajna książka, lekka, przyjemna a czasami humorystyczna :)

Bardzo fajna książka, lekka, przyjemna a czasami humorystyczna :)

Świetna książka.

Świetna książka.