Mama, Kaśka, ja i gangsterzy

Wydawnictwo: Skrzat
978-83-7437-218-3
Mama, Kaśka, gangsterzy

Inne wydania

Danka ma 14 lat i wielkie kompleksy na punkcie własnego wyglądu. Na domiar złego ma niesamowicie piękną i mądrą siostrę bliźniaczkę. Obie wychowywane są przez zwariowaną i niezwykle pomysłową mamę. Kiedy nadchodzą wakacje. cała rodzinka wraz z domowym zwierzyńcem (pies, kot i zaskroniec) wyrusza na Mazury. Na trasie niespodziewanie "łapią gumę". Staje się to początkiem serii niewiarygodnych i prześmiesznych przygód.

Marianna | 2016-11-23
Przeczytana: 23 listopada 2016

Bardzo mi się podobała ta książka. Polubiłam główna bohaterkę Dankę, jej siostrę bliźniaczkę Kaskę i ich zwariowana mamę. Ich mały, domowy zwierzyniec również. Wakacyjny wyjazd nastolatek okazał się nie tylko zabawny i ciekawy ale też pełen zwariowanych przygód. Polecam każdemu tę książkę. Wspaniała! Styl i język autorki też zasługują na pochwałę. Zwłaszcza pomysł z anagramami :) Polecam!

Fajna, zabawna i chwilami tajemnicza opowieść w sam raz dla młodzieży (lub jeśli ktoś lubi takie historie, to dla dorosłych także). Przeczytałam ją w podstawówce, bo Danka bardzo przypomina mi mnie. Ogólnie mi się podobała, ale chyba teraz aż tak wysoko bym jej nie oceniła (zbyt naiwna i chwilami pewnie nudna).

Świetna intryga, doskonała dawka humoru a na dodatek smaczki PRLowskie. No i te eksperymenty lingwistyczne!!!
Polecam młodzieży w każdym wieku :-)

Uwielbiam tę książkę - to jedna z powieści mojego dzieciństwa. Czytałam ją tyle razy, że znałam ją praktycznie na pamięć. Jednak najlepsza jest ta pierwsza wersja, gdzie na okładce jest na dole czarny samochód. Ponieważ od wielokrotnego czytania mój egzemplarz zaczął mi się rozlatywać, ucieszyłam się kiedy natknęłam się w księgarni na nowe wydanie - takie z pomarańczową okładką. I jakież było moje rozczarowanie, kiedy okazało się, że nie tylko okładka się zmieniła! Rozumiem, że przed wznowieniem autorka postanowiła dostosować treść bardziej do obowiązujących realiów, ale przez to książka straciła ogromnie dużo ze swojego pierwotnego potencjału.
Do dziś mam w swojej biblioteczce tę, w której praktycznie każda kartka żyje osobno - ale każda jest pełna świetnej opowieści, która spowodowała, że pewna 8-latka odkryła cudowną krainę literatury. I którą odkrywa po dziś dzień :)

Mariposa | 2016-08-23
Przeczytana: 2013 rok

Wypożyczyłam z biblioteki - i to był jeden z moich najlepszych książkowych wyborów!

Wakacje Danki, Kaśki oraz ich szalonej mamy obfitują w wiele niesamowitych, ale i szalonych, przezabawnych przygód z wątkiem kryminalnym w tle.

Znakomita lektura!

Mary14 | 2013-02-26
Przeczytana: 12 września 2012

Rewelacyjna książka, pełna humoru i zabawnych sytuacji. Warto przeczytać z racji tego, że można się pośmiać. A więc do bibliotek i czytać, czytać! Polecam!

Raven | 2015-01-18
Na półkach: Polecane, Posiadam, Przeczytane

Świetna humorystyczna książka Ewy Ostrowskiej. Szczególnie polecam młodszym czytelnikom :)

SeaGoddess | 2012-10-19
Na półkach: Przeczytane, 2009
Przeczytana: październik 2009

Przyjemna w lekturze, można się pośmiać, bez wątpienia potrafi poprawić humor!

black | 2012-12-16

Jedna z pierwszych książek o takie ilości stron , które przeczytałam w całości . Od tej historii zaczęła się moja przygoda z książkami ;) polecam nie tylko dzieciom i młodzieży ale także dorosłym , posiadającym poczucie humoru :)

Muhikons | 2011-08-07
Na półkach: A. Posiadam, Przeczytane

Nie przepadam za głupawymi powieściami dla młodzieży, ale to całkiem ciekawa i przyjemna książka.