Magiczna Trzynastka

Wydawnictwo: Wydawnictwo Dolnośląskie
Savvy
978-83-245-8929-6
Dark-Side

Rodzina Beaumontów z pozoru jest dość zwyczajna, lecz wystarczy przyjrzeć się jej bliżej, by zauważyć, że towarzyszy jej niezwykła aura. Każdy z Beaumontów posiada pewną szczególną umiejętność, iskierkę, która ujawnia się w dniu jego trzynastych urodzin. Dziewczynka nazywana przez wszystkich Miś wkrótce skończy trzynaście lat. Jaką niespodziankę szykuje dla niej los? Sęk w tym, że iskierka,...

Dziewczynka nazywana przez wszystkich Miś wkrótce skończy trzynaście lat. Jaką niespodziankę szykuje dla niej los? Sęk w tym, że iskierka, póki się nie ujawni, jest tajemnicą także dla osoby, której dotyczy. A chwila, w której daje o sobie znać, bywa szokująca i bolesna.

Autorka porywa czytelników w zwariowaną podróż zdezelowanym pomarańczowym autobusem. Wraz z rodzeństwem Beaumontów i ich przypadkowymi towarzyszami przeżyją niezapomniane przygody i przekonają się, że każdy kryje w sobie jakiś talent. Dowiedzą się też, jak wiele można dokonać dzięki sile przyjaźni i miłości.

Powieść, uhonorowana wieloma nagrodami, została wydana w 13 krajach. Pod koniec 2010 roku ukaże się jej kontynuacja. Prawa do ekranizacji powieści kupiła wytwórnia Walden Media specjalizująca się w produkcji filmów familijnych.

[Wydawnictwo Dolnośląskie, 2010]

GwEnDoLyN | 2012-04-26
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

Polecam książkę!

Meredith | 2014-06-21

Bardzo miło spędziłam czas z tą książką, a iskierka Miś była przedstawiona w naprawdę ciekawy sposób. :)
Polecam.

Isadora | 2011-04-13
Przeczytana: 13 kwietnia 2011

Chyba każdemu z nas nieraz przydarzyło się marzyć o posiadaniu jakiegoś niezwykłego daru, szczególnej umiejętności, która zadziwiłaby nasze otoczenie i urozmaiciła życie. Zawsze jednak musieliśmy w końcu pogodzić się z myślą, że nasze marzenia o lataniu, czytaniu w myślach czy podobnych supermocach pozostaną tylko w sferze wyobraźni.
W rodzinie Beaumontów na porządku dziennym jest posługiwanie się nadzwyczajnymi zdolnościami. Każdy z jej członków odkrywa je w sobie w dniu trzynastych urodzin; dar ten, nazywany przez nich smykałką, całkowicie odmienia życie szczęśliwego obdarowanego.
Każdy trzynastolatek sam musi odkryć, na czym polega jego smykałka i nauczyć się nad nią panować. A nie jest to wcale takie proste!
W przededniu najważniejszego rodzinnego święta, jakim jest celebracja trzynastych urodzin jednego z jej członków, młodziutka jubilatka zwana przez bliskich Miś dowiaduje się, że jej ojciec po ciężkim wypadku leży w szpitalu pogrążony w śpiączce. Mama wraz z najstarszym...

TINA1912 | 2015-04-23

Bardzo fajna przygodowa książka. Nic dodać, nic ująć po prostu polecam!

Rachel3 | 2015-03-27

Sympatyczna książeczka, choć raczej dla trzynastolatków właśnie, nie starszych ;)

kasiok54 | 2013-07-31
Na półkach: Teraz czytam

Kiedyś zaczęłam ją czytać ale musiałam oddać do biblioteki. Teraz po dwóch latach znowu sięgnęłam po tą książkę jestem dopiero na pierwszej stronie ale wiem że ta książka będzie dobra , ponieważ jestem miłośniczką fantastyczno-przygodowych książek .Chociaż jej jeszcze nie przeczytałam polecam ją :)

Alex | 2013-07-12
Przeczytana: 2012 rok

Jedna z moich najulubieńszych książek.Pełna magii.Polecam

Black | 2016-05-13

(Czytałam ją dość dawno)
Według mnie jest to właśnie książka dla trzynastolatków. Ja z całej tej powieści pamiętam tylko, że mi się podobała. Nie zapadła mi jakoś szczególnie w pamięć i jest to książka, o której aktualnie właściwie nie mam zdania.

MoniaCh | 2013-01-23
Na półkach: Chcę przeczytać, Posiadam

Chyba fajne, nie wiem jeszcze. Kupiłam w empiku, ale jeszcze nie przeczytałam.