Cena sławy

Wydawnictwo: Bertelsmann Media
5 (7 ocen i 1 opinia) Zobacz oceny
83-7227-654-4
wspomnienia, biografia, znane osoby

Myślimy o nich, o tych, których znamy z kina, telewizji, estrady lub nagrań płytowych, że życie układa się im jak piknik albo bal. Zazdrościmy im sławy, pieniędzy powodzenia. Przyglądam się im od lat. Uwierzcie mi: nie są wybrańcami bogów. Tak samo jak nas dopada ich słabość, zwątpienie, strach, choroba... Uparcie i konsekwentnie strzegą jednak własnych tajemnic, własnej prywatności - nawet przed autorką tej książki, próbując opisać cenę, jaką zapłacili za zdobytą sławę. Chciałam wejść do ich strzeżonego świata. Jedni mi na to pozwolili, inni nie. Nasi idole nie lubią odkrywać wszystkich kart, wolą mówić o blasku sławy niż o jej kosztach.
Marta Sztokfisz

źródło opisu: Grupa Wydawnicza Bertelsmann, 2000

źródło okładki: zdjęcie autorskie

Korneliusz | 2016-07-01

Czytając tę książkę doszedłem do wniosku, że większość ludzi, która jest żądna sławy oraz poklasku nie zdaje sobie prawy z tego jaka jest tego cena. Po zapoznaniu się z opisanymi przypadkami osób, cena ta jest moim zdaniem zbyt wielka. Nic bowiem nie jest w stanie zrekompensować niezasłużonych obelg ze strony zazdrosnych osób, natrętnych paparazzich, rozbicia życia rodzinnego czy też depresji lub alkoholizmu, które, chcąc nie chcąc, są nieodzownie związane ze sławą. Do przemyślenia. Polecam.

mariola | 2016-10-02
Pijana_powietrzem | 2015-06-24