Nocna taksówka

Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller
Midnight Cab
thriller kanadyjski
Agata

Walker Devereaux został porzucony na środku wiejskiej drogi, kiedy miał trzy lata. Teraz ma lat dziewiętnaście i opuszcza dom i ludzi, którzy go przygarnęli. Wyrusza do Toronto, bo tam wiedzie go trop z fotografii, jaką miał przy sobie wtedy, a którą pokazano mu zgodnie z prawem, gdy wkroczył w dorosłość. Kim są jego rodzice? I dlaczego go zostawili?

źródło opisu: C&T, 2009

źródło okładki: http://www.empik.com/nocna-taksowka-nichol-james-w...»

"Nocna taksówka" to debiut mało znanego autora. Ale jak!!!
Trzymający w napięciu od początku do ostatniej strony.
To świetnie skonstruowany thriller z wątkiem miłosnym i tajemnicą rodzinną sprzed lat.
Walker postanawia odszukać swoją matkę, która porzuciła go na wiejskiej drodze gdy miał trzy lata. Wychowywał się w różnych rodzinach zastępczych a teraz gdy ma 19 lat postanawia znaleźć swoich biologicznych rodziców jeżeli jeszcze żyją. Wyjeżdża do Toronto, zatrudnia się w przedsiębiorstwie taksówkowym, poznaje tam kaleką dziewczynę Kristę z pomocą której zaczyna prowadzić poszukiwania.
Trop wiedzie w różne miejsca, nawet na Jamajkę a im bliżej są do rozwiązania zagadki tym większe napotykają kłopoty. ktoś chce ich zniechęcić do poznania prawdy. Tylko kto i dlaczego.
Równolegle do prowadzonej współcześnie akcji mamy retrospekcję od 1961 roku. I poznajemy małego chłopca, który od najmłodszych lat był zafascynowany śmiercią i zadawaniem bólu. Wraz z upływem czasu ze zwierząt jego...

Liza | 2013-12-08
Przeczytana: 08 grudnia 2013

Te nurtujące pytania prowadzą Walkera do samotnej wyprawy w wielki świat, każąc mu opuścić bezpieczny dom, który znalazł po kilku rodzinach adopcyjnych u rodziny Devereaux. Pod względem psychologicznym bohater jest wiarygodnie nakreślony: kompletnie zagubiony z niejasną przeszłością postanawia odkryć kim jest. W Toronto znajduje pracę w przedsiębiorstwie taksówkarskim, gdzie też poznaje dziewczynę na wózku-Kristę. Pomaga mu ona w poszukiwaniach matki Walkera, które jednak najeżone są przeszkodami. Włamanie, kradzież, spalone auto- ktoś bardzo nie chce, by Walker odkrył prawdę.

„Jego matka była kobietą, szepczącą mu do ucha. Była duchem.”

Inną płaszczyzną wydarzeń są losy dziecka, potem dorosłego Bobby’ego, który niemalże od razu budzi niepokój swoich zachowaniem i myślami: obsesjami władzy i kontroli. Myślimy: co z nim jest nie tak, z tym spaczonym umysłem i co się jeszcze wydarzy ?

„Nocna taksówka” to dobry, trzymający w napięciu thriller z zaskakującą, przykuwającą uwagę...

Volumen | 2016-08-14
Przeczytana: 25 lutego 2015