Zdrada

Okładka książki Zdrada James W. Nichol
Okładka książki Zdrada
James W. Nichol Wydawnictwo: C&T Crime & Thriller Seria: Seria z Puzzlami literatura piękna
Seria z Puzzlami
Transgression
C&T Crime & Thriller
2012-01-01
2012-01-01
Violetta Dobosz

Akcja toczy się dwutorowo.
Jedna część historii pokazuje nam Francję podczas II Wojny Światowej, gdzie towarzyszymy kilkunastoletniej Adele. Rodowitej francuski, która zakochała się w niemieckim oficerze Manfredzie. Ich miłość była nie do przyjęcia w czasie okupacji, jednak nie zrażało to dziewczyny do walki o swoje uczucie.
Druga część (właściwie części się przeplatają) rozgrywa się w Kanadzie w 1946 roku, gdzie miejscowy komendant stara się rozwikłać zagadkę tajemniczej śmierci.

Jak jeden wątek będzie prowadził do drugiego? Kim okaże się zabójca a kim ofiara?

Książka trzyma w napięciu do ostatniej chwili, a obrót zdarzeń i zakończenie naprawdę mogą zaskoczyć.

Akcja toczy się dwutorowo.
Druga część (właściwie części się przeplatają)...

"Zdrada"to powieść o wielkiej, prawdziwej miłości zakazanej młodej szesnastoletniej Francuzki i Niemca niemieckiego żołnierza w okupowanej Francji.
Akcja przebiega dwutorowo podczas wojny we Francji w 1946 roku w Kanadzie, gdzie tam zostają znalezione zwłoki mężczyzny na polu farmera dokonują tego makabrycznego, szokującego odkrycia tej zbrodni. A gdy później wojna już się kończy Adele jest bardzo pogardzana przez swoich rodaków zostaje ona skazana na żywot w rozpaczy i pogardzie.Adele Georges młoda zakochana dziewczyna na swojej drodze podczas tych swoich wędrówek poszukuje informacji o zaginionym w zawierusze wojny ojcu, spotyka też różnych ludzi na swej drodze przeżywając przy tym wiele smutnych, tragicznych chwil. Spotyka tam również wielką miłość między dwojgiem bardzo iskrzy uczucie między nimi jest mocne przemienia się wkrótce w ogień, czyniąc z niej ofiarę.

Adele wyrusza na poszukiwanie swojego ukochanego Manfreda mając jeszcze nadzieję, że nie zginął i nie poległ na froncie w czasie wojny, chce jeszcze go zobaczyć. Lecz na odnalezienie Manfreda Adele już widzi znikome szanse, że go odnajdzie. Dziewczyna decyduje się powrócić do Francji.
Następnie tam zapoznaje miłego, serdecznego Kanadyjczyka, który jest bardzo nią zainteresowany.Postanawia żyć na nowo zacząć swe nowe życie.

Historia bardzo ciekawa, poruszająca dwojga młodych ludzi i ich miłości,dla mnie ta pisarka jest mi obca nie znana nie znałam jej wcześniej.
Ten kryminał mnie zaskoczył, zainteresował wywarł na mnie dobre wrażenie,naprawdę wciąga bez reszty. Wspaniale napisana książka w dobrym stylu,jest tu zbrodnia,mnóstwo emocji, a także książka trzyma w doskonałym napięciu, bardzo intryguje czyta się rewelacyjnie.
Pochłonęłam szybko kryminał,z każdą stroną ciekawiej było.
Bardzo lubię takie kryminały czytać, gdy coś się dzieje ta książka mnie poruszyła.
"Zdrada" jest super powieścią kryminalną,po prostu znakomitą chętnie przeczytam kolejne książki autorki, dlatego, że warto!!!!!!!!

1997

Zupełnie nie znany mi autor i taka miła niespodzianka.
Akcja rozgrywa się dwutorowo.Podczas wojny we Francji i w 1946 roku w Kanadzie, gdzie zostają znalezione zwłoki młodego mężczyzny.
"Zdrada" to powieść o wielkiej zakazanej miłości Niemca i Francuski w okupowanej Francji.A gdy wojna się kończy Adele pogardzana przez rodaków, wyrusza do Niemiec w poszukiwaniu Manfreda , z nadzieją, że przeżył wojnę.
Podczas wędrówki spotyka różnych ludzi, przeżywa mnóstwo tragicznych chwil, zwłaszcza gdy razem z konwojem humanitarnym trafia do obozu koncentracyjnego , w którym są małe dzieci.
Gdy okazuje się że rodzinne miasto Manfreda Drezno prawie nie istnieje i szans na odnalezienie ukochanego brakuje, postanawia wrócić do Francji.Tym bardziej że poznaje sympatycznego Kanadyjczyka, który jest nią bardzo zainteresowany. Postanawia zacząć żyć od nowa.
I tak trafia do Kanady.
Jaki jest związek Adele i ciała znalezionego na farmie dowiadujemy się po trochę ze śledztwa prowadzonego przez komisarza Cullena.
Świetny kryminał, świetna i wzruszająca powieść wojenna.
Bardzo ciekawa intryga, która trzyma w napięciu do samego końca . Cała galeria nieszablonowych postaci.....przyjaciół i wrogów.
Może porównanie do "Igły" Folleta nie jest zbyt fortunne, ale mimo to książkę warto przeczytać.

Zupełnie nie znany mi autor i taka miła niespodzianka.

Oczekiwałam więcej po tej książce. Nocna taksówka bardziej mi się podobała.

Oczekiwałam więcej po tej książce. Nocna taksówka bardziej mi się podobała.

Dla mnie ta powieść to wielkie rozczarowanie, aż dziw, że dobrnęłam do końca. Zapowiedź z okładki porównująca ją do "Igły" Folletta jest mocno przesadzona...

Ciekawa, polecam .

Ciekawa, polecam .