Agent JFK 7. Płonące anioły

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Agent John Francis Kovář. Hořící andělé
fantastyka, fabryka słów, jfk
Casthaluth

JFK ma poczucie, że zawiódł i nie kierował się hasłem „Dobrem za zło odpłacać”. Morderca, czy to agentów, czy innych ludzi, musi być ukarany. Otoczony śmiercią i zepsuciem, z przyjaciółmi, na których może liczyć, w przyspieszonym trybie buduje najnowocześniejszy statek powietrzny, jaki kiedykolwiek był do dyspozycji małego miasta-państwa i wyrusza, by się zemścić. Mordercy uciekają, ale JFK i jego towarzysze – dowódca armii koprzywnickiej Tomáš Prof. i główny inżynier, technik i technolog Roman Krystal są niewzruszeni. Stają do walki z łowcami niewolników, całymi imperiami, rodzącymi się ze śmiertelnej hekatomby, powietrznymi piratami, a do tego wichrami, niżami atmosferycznymi i frontami burzowymi. Nie mówiąc o szronie, który potrafi strącić na ziemię każdy statek powietrzny. Utrzymanie się w powietrzu jest kwestią życia i śmierci, ponieważ w dole czyha klęska w postaci zmutowanych wirusów i jeszcze straszniejszych rzeczy. Wodór wybucha i z nieba niczym piekielny śnieg opadają spalone szczątki mężczyzn i ich zniszczone żarem miecze...

źródło opisu: Wydawnictwo Fabryka Słów, 2011

źródło okładki: ww.fabrykaslow.com.pl

Piotrek | 2015-09-06
Przeczytana: 06 września 2015

"Płonące Anioły" to rzecz jasna kontynuacja niedokończonej powieści którą pan Zamboch raczył nieco bezmyślnie przerwać czytelnikowi.

Nic nowego nie otrzymamy i tym razem. Większość książki to pogoń za nieprzyjacielem, a końcowa bitwa kończy się porażką głównego bohatera. Tak jakby autor nie umiał sobie poradzić z zakończeniem i "zrobił to po swojemu" - złoczyńcy od tak sobie uciekli, bo ilość kartek w książce sporo wzrosła.

Jedyne co dobre toto, że pan Zamboch zmądrzał. Zaczął rozwijać innych bohaterów oprócz Agenta JFK. Dodaje to smaku i kolorytu całości serii, ale uważam, że stało się to za późno.

Ten tom trzeba niestety przeczytać z musu (jako kontynuację), a nie z chęci zasmakowania nowej, zaskakującej fabuły.

Natomiast Tom 6 i 7 jako całość - jedną historię, oceniam średnio pod względem zainteresowania i zaskoczenia czytelnika.

słoneczko | 2016-04-25
Przeczytana: 21 kwietnia 2016

Przeczytałem kilka książek o agencie JFK.
Cała seria jakoś mnie nie za bardzo wciągnęła. Schemat ciągłej walki bohatera powtarza się do znudzenia.Szału nie ma.
Wolę jednak zdecydowanie inne książki autora, np. cykl o Koniaszu.
Ogólnie taka sobie

tsantsara | 2014-01-21
Przeczytana: 01 grudnia 2013

Bardzo udany pomysł, jak przenieść postać Koniasza (Koniasz - Kovacs: dwa bratanki...do miecza i do kochanki) we współczesne czasy, a nawet do przyszłości. Desant się udał...

Rudzinda | 2012-06-13
Przeczytana: 27 kwietnia 2012

Bardzo fajna książka, coś jak serial Sliders tyle, że bohater jest jeden i jego przygody są bardziej barwne, więcej akcji, są morderstwa, porwania i ciekawa wizja innego świata opanowanego przez różne wirusy, które zdziesiątkowały jego mieszkańców.

Efemeryda | 2017-07-15

Mocna, męska, militarna SF z problemami społecznymi w tle. Solidny warsztat. Do przeczytania.

Maciej Grabarczyk | 2011-12-01
Przeczytana: 03 grudnia 2011

bardzo dobra część cyklu :)

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: styczeń 2012