Agent JFK 4. Armie nieśmiertelnych

Wydawnictwo: Fabryka Słów
Agent John Francis Kovář. Armády nesmrtelných
Agent, JFK,
Bartek

Rabbi Löw, twórca Golema, to jeden z najpotężniejszych czarowników na świecie. Jednak i jemu pomoże interwencja Agencji, przeprowadzona dosłownie w ostatniej chwili. Wprawdzie czarownik jest uratowany i przeniesiony do szwajcarskiego ośrodka technologicznego E.F., ale jednej rzeczy nie udało się uratować: czarodziejskiego pergaminu, ożywiającego nieżywą materię i w ten sposób budzącego siły, których rozum żadnego śmiertelnika nie pojmie...
A właśnie na ten pergamin już czekają tysiące wojowników z terakoty w grobie Pierwszego Cesarza Imperium Chińskiego. Zniszczenie uwolnionych potworów jest trudne, być może niemożliwe – gliniane armie przechodzą przez Europę i oblegają Pragę. JFK ze swoimi przyjaciółmi musi znowu dołożyć wszelkich starań i posłużyć się sprytem, żeby utrzymać w równowadze równoległe światy. I ocalić nasz własny świat – ten, na który musimy zasłużyć.

Piotrek | 2015-08-19
Przeczytana: 10 sierpnia 2015

Na tle innych tomów ten pasuje do 1 i 2-ki. Akcja jest prowadzona z ułańską fantazją, tyle że czeską. Jak już wspomniałem wcześniej, pomysły Zambocha i Prohazki mają swoje wady. Chłopaki stworzyli coś na kształt komiksu z superbohaterami, który jako nastolatkowie chcieliby kupić i przeczytać. Więc czytelnik tak naprawdę otrzymuje "takie sobie" fantazje.

Pomysł glinianych golemów i terakotowej chińskiej armii może się podobać, ale bądźmy szczerzy nie jest porywający. Nawet główny czarny charakter Lord X-Hawk, został wypchnięty na margines, żeby nie powiedzieć "dalszy plan". Co do głównego bohatera nic się nie zmieniło - to cwaniak i buntownik, dlatego tylko on w tych wszystkich wymyślonych historiach przyciągnie czytelnika.

słoneczko | 2015-12-01
Przeczytana: marzec 2015

Ciekawa seria, ale wolę u Zambocha inne powieści

Efemeryda | 2017-07-15

Mocna, męska, militarna SF z problemami społecznymi w tle. Solidny warsztat. Do przeczytania.

Greg | 2012-02-22
Przeczytana: 2011 rok