Pod karą śmierci

1999-01-01
83-7227-148-8
Barbara Cendrowska-Werner
literatura amerykańska

Ciekawa, wciągająca, lekko się czyta.

Ciekawa, wciągająca, lekko się czyta.

2098

Przeczytawszy jedną książkę tego autora - mimo, że nie przepadam za tym gatunkiem literatury - poszłam za ciosem. No,no, no - niezłe, niezłe.....

Nie bardzo przepadam,za książkami których akcja toczy się w armii.
Może,dlatego że nigdy nie byłem w wojsku.
Dlatego,też nie bardzo chciałem wypożyczać tę książkę.
Lecz w końcu się zdecydowałem.
Fabuła,jest dość prosta.
Żołnierz armii USA,oskarżony jest o masakrę cywili w Salwadorze.Jego żon, ma być jego adwokatem.
Przyznam,że opisy rozprawy sądowej są dość średnio porywające.
I gdyby cała książką,miała być taka.To dał bym mało gwiazdek.
Ale były też sensacyjne zwroty akcji i świetny koniec
książki.
I dlatego,tych gwiazdek będzie trochę więcej.

Nie bardzo przepadam,za książkami których akcja toczy się w armii.
Może,dlatego że nigdy nie byłem w wojsku.
Dlatego,też nie bardzo chciałem wypożyczać tę książkę.
Lecz w końcu się zdecydowałem.
Fabuła,jest dość prosta.
Przyznam,że opisy rozprawy sądowej są dość średnio...

Bardzo fajna wciągająca książka, wydawało się że dość przewidywalna, jednak zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło. Polecam przeczytać.

Najpierw obejrzałam film "Bez przedawnienia" z Ashley Judd i Jimem Caviezelem, potem przeczytałam książkę. To jeden z tych nielicznych przypadków, gdy film bardziej mi się podobał.

Świetna, niespodziewane zakończenie, warta przeczytania :)

Świetna, niespodziewane zakończenie, warta przeczytania :)

Wyjątkowo dobrze skonstruowana historia - choć chwilami nieco nużąca. Obszerne, soczyste opisy przebiegu procesu sądowego. Analiza uczuć i obaw, jakie targają niepewną kobietą, postawioną przed zadaniem ratowania swego męża z poważnych tarapatów. Bezgraniczna miłość, ale i chwile zawahania. To wszystko złożyło się na interesującą historię, którą oferuje nam powieść "Pod karą śmierci".
Nie spodziewałam się, że Joseph Finder, koniec końców, tak bardzo mnie zaskoczy. Książka wstrząsa czytelnikiem, zmusza do zastanowienia się nad prawdziwą naturą człowieka, bezgranicznym oddaniem i miłością. "Pod karą śmierci" to druga powieść tego autora, jaką miałam okazję przeczytać i nie mogę wyjść ze zdumienia, jak misternie ten człowiek potrafi zaplanować akcję. Koniec zaskakuje, ale i napawa przerażeniem. Polecam.

Wciągająca książka, trzymająca w napięciu, zakończenie zaskoczyło mnie :)

Wciągająca książka, trzymająca w napięciu, zakończenie zaskoczyło mnie :)

• BM Starogard Gdański
  • KATEGORIA: Thriller, sensacja, kryminały
  • Zbiblio

Dodaj cytat z książki Pod karą śmierci