Pod karą śmierci

High Crimes
837391191X
sąd, zbrodnia, adwokat
dona

Na ściśle tajnej rozprawie, toczącej się przed sądem wojskowym, Tom Chapman zostaje oskarżony o popełnienie straszliwych zbrodni wojennych. Broni go żona, którą poślubił przed sześcioma laty, wykładowczyni prawa na uniwersytecie Harvarda. Claire Heller Chapman cieszy się sławą niezwykle błyskotliwej, skutecznej i zajadle walczącej o dobro klienta adwokatki. Ta sprawa jednak nastręcza jej wiele trudności. Ale najgorsze są wątpliwości co do prawdziwej tożsamości człowieka, którego poślubiła i którego broni. Czyżby Tom Chapman był zwykłym zbrodniarzem? Jak dalece można poznać drugiego człowieka?

wiejskifilozof | 2014-09-28

Nie bardzo przepadam,za książkami których akcja toczy się w armii.
Może,dlatego że nigdy nie byłem w wojsku.
Dlatego,też nie bardzo chciałem wypożyczać tę książkę.
Lecz w końcu się zdecydowałem.
Fabuła,jest dość prosta.
Żołnierz armii USA,oskarżony jest o masakrę cywili w Salwadorze.Jego żon, ma być jego adwokatem.
Przyznam,że opisy rozprawy sądowej są dość średnio porywające.
I gdyby cała książką,miała być taka.To dał bym mało gwiazdek.
Ale były też sensacyjne zwroty akcji i świetny koniec
książki.
I dlatego,tych gwiazdek będzie trochę więcej.

kodoga | 2014-11-02

Przeczytawszy jedną książkę tego autora - mimo, że nie przepadam za tym gatunkiem literatury - poszłam za ciosem. No,no, no - niezłe, niezłe.....

Dorota | 2014-05-14
Na półkach: 2014, Przeczytane
Przeczytana: 14 maja 2014

Bardzo fajna wciągająca książka, wydawało się że dość przewidywalna, jednak zakończenie zupełnie mnie zaskoczyło. Polecam przeczytać.

Littleveronica | 2010-07-19
Przeczytana: 19 lipca 2010

Wyjątkowo dobrze skonstruowana historia - choć chwilami nieco nużąca. Obszerne, soczyste opisy przebiegu procesu sądowego. Analiza uczuć i obaw, jakie targają niepewną kobietą, postawioną przed zadaniem ratowania swego męża z poważnych tarapatów. Bezgraniczna miłość, ale i chwile zawahania. To wszystko złożyło się na interesującą historię, którą oferuje nam powieść "Pod karą śmierci".
Nie spodziewałam się, że Joseph Finder, koniec końców, tak bardzo mnie zaskoczy. Książka wstrząsa czytelnikiem, zmusza do zastanowienia się nad prawdziwą naturą człowieka, bezgranicznym oddaniem i miłością. "Pod karą śmierci" to druga powieść tego autora, jaką miałam okazję przeczytać i nie mogę wyjść ze zdumienia, jak misternie ten człowiek potrafi zaplanować akcję. Koniec zaskakuje, ale i napawa przerażeniem. Polecam.

brasilka2 | 2012-11-05
Przeczytana: 05 listopada 2012

Najpierw obejrzałam film "Bez przedawnienia" z Ashley Judd i Jimem Caviezelem, potem przeczytałam książkę. To jeden z tych nielicznych przypadków, gdy film bardziej mi się podobał.

monika86 | 2011-10-01
Przeczytana: 12 września 2011

Wciągająca książka, trzymająca w napięciu, zakończenie zaskoczyło mnie :)

Paulis | 2010-08-03
Przeczytana: lipiec 2010

Świetna, niespodziewane zakończenie, warta przeczytania :)

Marcin | 2016-08-15
igorros | 2016-06-04