Fryderyk Chopin w oczach Rosjan

978-83-61142-05-8
chopin, Rosja
muzyka
jagarkar

Niniejsza antologia zawiera kilkadziesiąt esejów, szkiców i wypowiedzi dokumentujących wyjątkowe zainteresowanie i niekłamany entuzjazm, jakie muzyka Chopina budziła w ciągu ostatnich bez mała dwóch stuleci w Rosji. Refleksjami o kompozytorze dzielą się najwięksi rosyjscy muzycy, ludzie pióra i myśliciele – od Lwa Tołstoja i Antona Rubinsteina po Borysa Pasternaka i Rodiona Szczedrina....

Wydanie dwujęzyczne

źródło opisu: Wydawnictwo PIW, 2010

źródło okładki: http://www.piw.pl/sklep/fryderyk-chopin-oczach-rosjan-p-462.html

vrykolakas | 2016-04-29
tomekdoc | 2014-01-13