Virtualo -50% thriller

Tłumaczenie: Marek Mastalerz
Seria: Sensacja
Wydawnictwo: Amber
The seeding
epidemia, kwiat, porwanie, tajemnica, zagadka
talka

W Waszyngtonie z nieznanej przyczyny umierają młode ciężarne kobiety. Doktor Craig Eriksen natrafia na trop rozwiązania. Wyjaśnienie okazuje się zaskakujące a jednocześnie przerażające... całkowicie sprzeczne z racjonalnym światopoglądem lekarza napawa grozą.

źródło opisu: Wydawnictwo Amber, 2000

źródło okładki: www.wydawnictwoamber.pl

Kinga | 2012-08-27
Przeczytana: 16 sierpnia 2012

W Waszyngtonie zaczynają umierać jedna po drugiej kobiety w ciąży. Ofiar przybywa, ale przyczyna zostaje nie znana. W czasie sekcji zwłok u kobiet po otwarciu brzucha czuć było kwiatowy zapach. Lekarze stwierdzili, że kobiety umierają na raka, którego nie da się zidentyfikować. Lekarze zaczęli podejrzewać epidemię.

Doktor Craig Erikson w szpitalu poznaje Michelle. Kobieta była pacjentką szpitala, w którym pracował. Odkryto u niej coś niezwykłego, coś niepokojącego. Erikson wkrótce natrafia na trop rozwiązania.

Opis z tyłu bardzo mnie zachęcił. Jenak gdy zaczęłam czytać jakoś tak nie podobało mi się. Było nudno, niby się coś działo, ale czegoś brakowało. Odłożyłam książkę na jeden dzień, ale dałam jej szansę. Pod koniec coś się zaczęło dziać i zrobiło się ciekawie.
Dla mnie jest to słaby thriller. Zanudziłam się strasznie. Była tylko tajemnica, ale napięcia, grozy było bardzo malutko, za mało. Nie tego szukałam. Zawiodłam się bardzo.

Źródło:...

marek8105 | 2013-02-10

Hmmm... Książka ciekawa ale... No właśnie to ale. W początkowej fazie wciąga i zagłębiamy się dalej i dalej. Chcemy wiedzieć co będzie za chwilę. W pewnym momencie fabuła się urywa a rozwiązanie jest no właśnie jakie?... Dziwne, nie dokończone, zbyt wiele pytań pozostało bez odpowiedzi a gdyby tak autor pociągnął wątek byłaby niezwykle ciekawa, wciągająca pozycja a tak jest tylko OK. Zakończenie, które pozwala na puszczenie wodzy fantazji i dopisanie własnego... Może autor z premedytacją tak ją zakończył, może będzie kontynuacja? Z chęcią bym po nią sięgnął. Generalnie książka ciekawa chociaż to nie ten sam poziom co Robin Cook czy Tess Gerritsen...

jaassiek | 2017-01-25
Przeczytana: 25 stycznia 2017

Wartka akcja, nie przegadana książka, w której dużo się dzieje. Można pochwalić autora za nie używanie nadmiernej ilości opisów, przez co w książce znajduje się treść, a nie"wypełniacze ", które to niektórzy autorzy stosują nadmiernie. Polecam .

joasias3 | 2018-05-26
Agnieszka | 2018-01-18